Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch PSB 1200-2 RPE, zmiana uchwytu na inny?

25 Jul 2009 20:58 5374 7
  • Level 12  
    Witam!
    Mam taki problem, mam bardzo fajną wiertarkę którą bardzo lubię i jest w bardzo dobrym stanie.
    Jedynym mankamentem jest uchwyt wiertarski szybko zaciskowy który się zaklinował i na żaden sposób nie chce się odkręcić. Od początku mi się to nie podobało bo jestem zwollennikiem zwykłych uchwytów na kluczyk.
    Mam takie pytanie czy w tym sprzęcie możliwe jest wstawić sobie taki uchwyt?
    Spisałem dane z uchwytu wiertarki który jest teraz:
    są jakieś takie oznaczenia: 1/16-1/2 i 1,5-13
    Proszę o pomoc jak to odkcić i jak zmienić sobie taki uchwyt?
    Zrobię fotkę tego sprzętu, z góry dzięki!

• Level 12  
    Właśnie dziś wziąłem się za tą wiertarkę, rozprułem kabrówką cały uchwyt, rozkręciłem przód wiertarki.
    Mam już na wierzchu całą ośkę z resztkami uchwytu, ale nie mogę coś go odkręcić od ośki. Jutro postaram się dać zdjęcie może komuś się przydadzą te informację

Wklejam opis części i złożenia:
  • Level 21  
    1/16-1/2 - to rozmiar gwintu: oznacza gwint calowy o średnicy 1/2 cala i o 16 zwojach na cal długości,
    1,5-13 - to zakres średnic mocowanych wierteł,
    proponuję polanie WD40 albo naftą, owinięcie szmatą i pozostawienie na jakiś czas lub ewentualnie podgrzanie palnikiem ołówkowym resztki uchwytu i próbę rozkręcenia
  • Level 42  
    Prawdopodobnie wewnątrz uchwytu (patrząc od przodu wiertarki) będzie się znajdować mała śrubka która zapobiega odkręcaniu się uchwytu na lewych obrotach.
    Ją nalezy odkręcić najpierw - uwaga - śrubka ma lewy gwint.
  • Level 12  
    Sprawdziłem środek uchwytu i nie ma tam śrubki, zastanawia mnie to czy taki uchwyt mógł być wkręcany na goroąco i czy czasami tak go nie trzeba odkręcać?
  • Level 37  
    mosfetkiler wrote:
    1/16-1/2 - to rozmiar gwintu: oznacza gwint calowy o średnicy 1/2 cala i o 16 zwojach na cal długości,
    (...)

Zanim coś napiszesz, to się zastanów.

Nie jest to żaden rozmiar gwintu, tylko zakres średnic stosowanego wiertła- podane w dwóch jednostkach; cale 1/16÷1/2'' i metryczne 1,5mm÷13mm. Cal ma 25,4mm, więc sobie przelicz.

Mariusz079 wrote:
    Właśnie dziś wziąłem się za tą wiertarkę, rozprułem kabrówką cały uchwyt, rozkręciłem przód wiertarki.
    Mam już na wierzchu całą ośkę z resztkami uchwytu, ale nie mogę coś go odkręcić od ośki. Jutro postaram się dać zdjęcie może komuś się przydadzą te informację

Wklejam opis części i złożenia:

Na rysunku masz zaznaczony gwint 1/2'' więc uchwyt jest mocowany na gwincie.
  • Level 12  
    Rozebrałem wiertarkę, uchwytu nie mogłem odkręcić przy złożonej wiertarce bo mam automatyczne sprzęgło, i dobrze nie blokowało wrzeciona. Dlatego musiałem to wszystko rozebrać. Dołączam fotkę ośki ze zmasakrowanym kabrówką uchwytem.

Mam właśnie problem z odkręceniem tego uchwytu od tej ośki i doborem odpowiedniego uchwytu na kluczyk. Bo ten miał na ząbkach u dołu taki plastik, także chyba standardowy będzie niezbyt dobry.

03.08.2009r
    Uchwyt wymieniłem na nowy który kosztował 68,49zł
    Numer fabryczny uchwytu to: 2 608 571 068, uchwyt posiada u dołu taki czarny plastik ochronny jak ten samozaciskowy.
    Uchwyt ma normalny prawy gwint i nie ma zabezpieczenia żadną śrubką od środka.
    Uchwyt pasuje również do GSB 20-2, 20-2 RE, 20-2 RCE
    Teraz mam super wiertarkę z uchwytem zębatym.
    Wiertarkę złożyłem trochę mi to zajęło ale jest super.

Nie trawie uchwytów samozaciskowych które się pierdzielą jak trza.

Dzięki za każdą radę może te materiały komuś się przydadzą.
    Pozdrawiam , tematu nie zamykam może ktoś będzie chciał się dołączyć do niego.

• Level 12  
    Witam uchwyt został zmieniony na zakręcany na klucz.