Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz do głośników gramofonowych

25 Lip 2009 21:26 1098 8
  • Poziom 20  
    Posiadam na stanie dwa głośniki od starego gramofonu. Na pewno są sprawne. Gramofon to już przeżytek, więc chcę te głośniki (właściwie kolumny, bo mają swoje rozmiary) podłączyć pod komputer. Słyszałem, że potrzebowałbym jakiegoś wzmacniacza. I tu są różne opinie. Ktoś mi powiedział, żeby podłączyć gramofon, który już sam w sobie będzie wzmacniaczem. Ktoś wspomianł o wzmacniaczu z radia samochodowego. Zostaje jeszcze sprawa regulacji głośności, która jest dla mnie pierwszorzędna. Na głośnikach żadnych pokręteł nie ma. Co w tej sytuacji zrobić?
  • Poziom 21  
    Podaj model tych kolumn.Aby zasilic głośniki/kolumny wystarczy zwykły wzmacniacz (nawte stare radio).
  • Poziom 20  
    Nie wiem czy tam jest jakiś symbol. Ten gramofon (czyli i głośniki) mogą mieć i ćwierć wieku. Są obudowane drewnem, ale jak będzie trzeba, to otworzę.
  • Moderator
    Te kolumny mają kabelki, którymi musisz podłączyć je do wzmacniacza.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Powinieneś sprawdzić miernikiem opór kolumn, jeśli nie są opisane, to po pierwsze. Po drugie, nie masz żadnego wzmacniacza w domu? Najlepiej podaj model i firmę gramofonu, wszystko się najprawdopodobniej wyjaśni.
  • Poziom 20  
    To jest chyba radziecki gramofon, bo dużo po rosyjsku. Jedyny obcy napis to Kahmama, domniemam że to o to chodzi.
  • Moderator
    Wrzuć zdjęcie.
  • Użytkownik usunął konto