Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc-wzmacniacz do glosniczka przenośnego

25 Lip 2009 22:31 1080 7
  • Poziom 21  
    Witam

Mam głośnik GD 10-16/5/2 i chcę go wykorzystac do przenośnego audio.Aby oczywiście głsnik mógł "chodzic" potrzebny jest wzmacniacz i Czy dało by sie jakoś go "wygrzebać" ze starego radia samochodowego???Posiadam radio THOMPSONIC TS-202.A może jak bym kupił TDA Link do tego może bym znalazł z tego radia kondensatory rezystory a jak nie to w domu bym poszukał i by może bardzo tanim koszem byo audio przenośne.
  • Poziom 38  
    Wpisz w szukajkę przenośny wzmacniacz.
    Taki temat jest 2 razy w tygodniu.
    Z radia dało by się wygrzebać tylko nie będzie już całkiem przenośny, bo wymaga 12V i sporego prądu. Żelówka 12V/7Ah nie jest lekka jak piórko...
    W twoim radiu jest końcówka mocy BA5406
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=+BA5406&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=

Dużo roboty nie ma, mocy też nie 2x5W - w końcu ma być przenośny ;)
  • Poziom 21  
    Wielkie dzięki.

A z tego co wyczytałem to wzmacniacz pod względem jakości nie jest najlepszy :| Czy jakość będzie porównywalna do muzy z telefonu (np.nokia 5200 bo taki posiadam)czy szumy bedą głosniejsze od muzyki?
    Wzmacniacz już jest cały rozebrany (same płytki zostały) ale jak teraz podlączyć sygnał z telefonu czy jakiegoś mp3?Przez kabelki od odtwarzacza kaset??Wydaje mi się że kabelki od głowicy mają większe napięcie (czy coś takie)niż z MP3 bo ten sygnał z kasety jest według mnie słaby.

Dodano po 3 [minuty]:

Jak dodać POMÓGŁ bo nie widze przycisku pod twoim postem??(Chcę dodać setny pomógł :D )
  • Poziom 38  
    W dziale początkujący nie ma pomógł - tu jest wolontariat :lol: :lol:
    Jakość będzie zdecydowanie lepsza jak z telefonu, w końcu zamontowali w radiu samochodowym i jakoś to grać musiało.
    Z sygnałem możesz wpiąć się przed potencjometr volume.
    Z głowicą nie wyjdzie , tam jest znacznie słabszy sygnał i będzie cały czas przesterowany.
    Jak nie poradzisz sobie z potencjometrem to sygnał możesz podać na 5 i 8 nóżkę końcówki - no i masę na masę....
    Nogi scalaka liczysz od lewej, tzn od tej strony gdzie ma ścięty róg... tak żebyś się nie pomylił czasami.

Pomoc-wzmacniacz do glosniczka przenośnego

5 - lewy kanał
    8 - prawy kanał
    12 - masa

Chyba że wyjdzie z tym potencjometrem to będziesz miał od razu regulację.
  • Poziom 21  
    Czyli jak dam sygnał na volumie lub końcówke to mogę cały ten pasek kabli lecących do płytki odpowiedzialnej za radio odciąć?? czy ten ubogi EQ będzie znacznie pobierał prąd bo jak tak to pasowało by go usunąć.Przy wciśniętym przycisku mono pobiera mniej prądu?

Dodano po 11 [minuty]:

przy demontarzu silniczka zauważyłem że jeden kabel czarny (masa) a drugi czerwony idzie do takiego dziwnego przełącznika który według mnie jest na ruch kieszenią kasety czy moge go usunąć?
  • Poziom 38  
    Wiesz jak usuniesz EQ to będziesz musiał go zewrzeć żeby sygnał przeszedł bo to leci w pętli

Np. Tuner > Eq > volume > Końcówka.
    Jak potencjometr jest za equalizerem to możesz spokojnie wywalać tego eq
    Tuner możesz wywalić spokojnie, z tym eq to dokładnie popatrz.
    Mono nie zmienia poboru mocy.
    To przy kieszeni na kasetę możesz wywalić.
    Zobacz jak jest wpięty ten potencjometr volume , jak zaraz przed końcówką to masz wszystkie problemy z głowy.
    Fotkę możesz dać.
  • Poziom 21  
    No niestety foty słabe bo to 5200 nokia :| no chyba że chcesz tylko tak zobaczyć ogólnie?
  • Poziom 38  
    A to sobie daruj, rozkminiaj jak jest wpięty ten potencjometr i wywalaj z radia co się da.