Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-GT212 - uszkodzony "potencjometr"

26 Lip 2009 11:45 1604 3
  • Poziom 11  
    Mam problem z radiem Sony CDX-GT212 - źle działa regulacja głośności (zazwyczaj nie działa). Zmieniając nastawy głośności zdarza się że dźwięk jest słyszalny na co drugim poziomie (zazwyczaj przy pełnym wysterowaniu) oraz w takich sytuacjach natężenie dźwięku nie odpowiada zadanemu poziomowi (dźwięk jest za cichy). Na początku skali zazwyczaj jest brak sygnału. Wielofunkcyjna gałka regulacyjna zakładam, że działa poprawnie (zmieniając nastawy głośności informacja o zmianie jest wyświetlana).
  • Poziom 37  
    Pozostałe funkcje też nie działają prawidłowo, balans, fader itd.? To nie jest aż tak stary model by trzeba było już czyścić potencjometr. Jak tam gwarancja, przepadła?
  • Poziom 11  
    Gwarancja już nie obowiązuje a potencjometra nie znajdzie. Balans, ... - nie wiem, chyba działał (nie wiem bo radyjko jest kolegi i jest na warsztacie u mnie - już w częściach). Mam informacje iż po wymianie końcówki usterka taka ustąpiła. Pozostaje mi pobrać dtr-ke do TDA 8589 i sprawdzić prądy i ewentualnie podmienić w.w układ.

Wymiana końcówki mocy (TDA8589) niestety nie pomogła :-(
  • Poziom 30  
    Wrzuć foto panela a najlepiej potencjometra bo może taki znajdę u siebie.