Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie TV LCD z komputerem przez DVI-HDMI

26 Lip 2009 14:07 3561 2
  • Poziom 10  
    Od jakiegoś czasu borykam się z problemem połączenia telewizora LCD Samsung LE37B530 z komputerem z kartą Matrox P650. Połączenie klasyczne, czyli przez CVBS (mój telewizor nie ma S-video, nawet w scart) mnie nie zadawala dlatego teraz 'walczę' poprzez kabel DVI-HDMI. Teoretycznie powinno być super, czy materiał nagrany (mpeg) na karcie satelitarnej powinien być taki sam jak z tunea. Tak jednak nie jest... z komputera idzie mydło...
    Jednak jeśli bardzo w głębić się w zagadnienie, to wyjście z tunera SAT przez analogowy component w telewizorze jest mocno polepszane. Chodzi głównie o takie bajery jak ostrość, czy uwydatnione krawędzi. Mówiąc jaśniej z komputera idzie prawie normalnie, zaś z tunera obraz jest polepszany już w telewizorze. To dlatego widać tak szaloną różnicę...

Ale do rzeczy :
    Mój problem polega na tym, że oglądając materiał video z komputera, przez wspomniane już łącze DVI-HDMI wszystkie te opcje polepszające obraz mam zablokowane (ostrość, uwydatnione krawędzi itd).
    Jak do tego samego gniazda HDMI wtykam DVD to opcje są aktywne, a gdy komputer to już nie.
    Jak to odblokować?
    Słyszałem, że można się jakoś dobrać do instrukcji serwisowych tego telewizora, może tam jest taka możliwość?

Zaznaczam, że chodzi mi o video puszczane z komputera, a nie okienka. Czyli jest tak, że jeśli film nie idzie, to na TV mam windowsy w rozdzielczości 1920x1080, 60Hz, gdy uruchamiam WMP z filmem to przestawia się w trochę dziwny tryb 1024x768, 60Hz i na wyjściu DVI pojawia się film.
  • Poziom 33  
    Jeśli chcesz mieć takie bajery poprawiające jakość już w sygnale wychodzącym do TV przez HDMI to można to zrobić programowo, wystarczy kodek ffdshow jest tam multum opcji do poprawiania jakości filmów podczas oglądania. Przykładowo można zmienić rozmiar filmu do np 1920x1080 wybierajc np. metode gaussa, co troche wygładzi obraz i zmniejszy pikseloze oraz zlikwiduje schodkowanie i wygładzi postrzępione krawędzie. Do tego można włączyć "przetwarzanie", co jeszcze polepszy obraz. Są tam różne opcje które świetnie poprawiają słabej jakości obraz, pobaw sie.
  • Poziom 10  
    Tak,
    Tym można się bawić, jednak te 'polepszacze' w telewizorze są skuteczniejsze dlatego chciałbym się jakoś do nich dobrać.