Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co jest potrzebne DJ'wi? Co kupic?

djsaibix 26 Lip 2009 18:24 4762 12
  • #1 26 Lip 2009 18:24
    djsaibix
    Poziom 10  

Witam

Tak jak w temacie, wiec co jeszcze potrzebuje jako dj żeby mi to jako tako zagrało (nagłośnienie)?
    Jestem dj, grywam na rożnych imprezach typu 18'stka, sylwester, dyskoteki, itd. Sprzęt który posiadam to:
    - konsola (mikser, odtwarzacze)
    - 2x nadstawka (2x400rms), 2x bas (2x500rms)
    - 2 x końcówka mocy
    - crossover
    - jakieś tam oświetlenie, mikrofony, słuchawki, itd. (mało ważne)

Powiem tak, gra to przeciętnie w takiej konfiguracji, a zdaje mi się że mogło by o wiele lepiej tylko czegoś mi brak (jakiegoś urządzenia).
    Wnioskuję to na takiej zasadzie że słyszałem parę zespołów które posiadały nagłośnienie nawet o połowe słabsze mocowo ode mnie, a grało im to lepiej, dynamiczniej. Wiec pytam was co mi jest jeszcze potrzebne do uzyskania lepszego/mocniejszego brzmienia? Może jakiś procesor lub coś innego, nie wiem. Proszę o pomoc

Pozdrawiam i dziękuję.

P.S. jeśli będziecie miec jakieś pytania to proszę pisac a ja postaram się jak najlepiej na nie odpowiedziec.

0 12
  • #2 26 Lip 2009 18:42
    Kosmit
    Poziom 10  

Witaj!

Kolego podziel się z nami jakich producentów są te komponenty wymienione w zestawie ułatwi to sprawę. Wiele to wnosi do jakości.

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Lip 2009 19:00
    djsaibix
    Poziom 10  

-konsola
    mikser - behringer DJX 700
    odtwarzacz - Gemini CD 200
    za niecały miesiąc nowa konsola
    mikser - reloop rmx 40 usb
    odtwarzacze - denon dn3500
    -Kolumny na głośnikach eminence i selenium :)
    -końcówka do nadstawek to dynacord 2x300rms 8ohm (DIY) a do basów t.amp ta2400
    -crossover Behringer Super-X Pro CX2310

Myśle że tyle informacji wystarczy :)

0
  • #4 27 Lip 2009 14:28
    Dani66
    Poziom 30  

Behringer DJX 700 to słaby punkt niewątpliwie. Ten mikser nadaje sie bardziej do domu, żeby sie czasem rozerwać i zrobić gimnastykę palców i dłoni, a nie do profesjonalnej DJ'ki.

0
  • #5 27 Lip 2009 15:11
    djsaibix
    Poziom 10  

Wiem o tym że ten Behringer DJX 700 jest słabej jakości. Przez to go zmieniam na Reloopa :)
    Czekam na bardziej konkretniejsze odpowiedzi.

0
  • #6 28 Lip 2009 16:29
    artis666
    Poziom 26  

Ten Behringer brzmi płytko, widzę również, że nie masz żadnego korektora barwy, a jedynie crossover. Proponuję do tematu wrócić po wymianie miksera, jeśli dalej będzie nie ciekawie, proponuję kupić korektor.

Co do dźwięku - niektóre "weselne" zespoły mają prawie na wszystkim echo.. wokal, a spotkałem już takich panów którzy mieli echo na masterze... więc dlatego czysty dźwięk może wydawać Ci się taki pusty, docelowo (aby było profesjonalnie) powinieneś mieć procesor dźwięku.

0
  • #7 28 Lip 2009 20:09
    djsaibix
    Poziom 10  

Też myślałem na tymi dwoma rzeczami (eq, procesor dźwięku). Co Ty (artis666) byś kupił jako pierwsze? Oczywiście po wymianie miksera :)
    Dzięki za wypowiedź

0
  • #8 28 Lip 2009 23:56
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

"Kolumny na głośnikach eminence i selenium"
    no to bez szklanej kuli się nie obędzie, a fusy właśnie mi się skończyły więc nie pomogę :D

A tak na serio to pamiętaj, że jeśli inny zespół ma zestaw o skuteczności wyższej o 3db to musisz mieć 2x większą moc by ich nadgonić.

0
  • #9 29 Lip 2009 00:26
    artis666
    Poziom 26  

djsaibix napisał:
    Też myślałem na tymi dwoma rzeczami (eq, procesor dźwięku). Co Ty (artis666) byś kupił jako pierwsze? Oczywiście po wymianie miksera :)
    Dzięki za wypowiedź

Procesor, bo już ma w sobie korekcję barwy:D
    Jeśli planujesz zająć się tym na poważnie, to zakup się zwróci.

Podaj jeszcze specyfikację głośników w kolumnach, i wszystkie inne informacje jakie o kolumnach posiadasz.

0
  • #10 29 Lip 2009 05:50
    djsaibix
    Poziom 10  

Nadstawki na :
    - Selenium DH200E-E
    - Eminence DELTA 12A
    Basy na
    - Mag M1831 (http://www.magnet.com.ua/en/loudspeakers/M1831.html) P.S zapomnialem wcześniej o tych Mag'ach ;/
    Procesor by mnie interesowal jakiś w cenie ok 500zł. Na oku mam BEHRINGER MUTICOM PRO XL MDX 4600.

0
  • #11 29 Sie 2009 17:54
    djsaibix
    Poziom 10  

Witam
    Po wymianie konsoli jest słyszalna delikatna różnica :) Oczywiście na lepsze. Teraz jest bardziej dynamiczniej, ale jednak to jeszcze nie jest to wedłóg mnie.
    Czy zakup jakiegoś domowego korektora dzwięku (100-200zł) dało by jakiś lepszy efekt?

0
  • #12 31 Sie 2009 13:35
    DjMapet
    Poziom 43  

Na pewno, ale lepiej żeby to był korektor przynajmniej dziesięcio-pasmowy.
    Procesor dźwięku będzie lepszym rozwiązaniem.
    Niekiedy można dorwać tanio używany. Poszukaj.
    Napisz dokładniej, co Ci nie pasuje w brzmieniu tego zestawu.

Pozdrawiam.

0
  • #13 31 Sie 2009 15:28
    djsaibix
    Poziom 10  

Ze tak powiem co polecacie/sz z procesorów dźwięku? Co bylo by dobre na początek za rozsądne pieniądze?

0