Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez 1,6 caro plus -kotrolka silnika

28 Maj 2004 14:17 1023 3
  • Poziom 10  
    Powiedzcie mi proszę jak kontrolka ma sie zachowywać ? U mnie jest tak :Włączam zapłon kontrolka sie zaświeca i po 3 sekundach gaśnie nawet nie musze zapalać silnika a ona gaśnie ,czy tak ma być ,czy ona powinna zgasnąć po zapaleniu silnika ??/
  • Poziom 25  
    Może jest to kontrolka od układu ABS. Jeżeli tak to wszystko jest ok. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Jest to kontrokla diagnostyczna układu wtryskowego. Mam książkę napraw i tam jest napisane, że sterownik wtrysku wykonuje jakieś testy po włączeniu zapłonu (przez 3 sek.) i jak jest wszystko dobrze to kontrolka zgaśnie.
    U mnie zapala się tylko i wyłącznie po włączeniu zapłonu, nigdy nie zapaliła mi się w innych okolicznościach i tak raczej powinno być.
    Jak masz tak samo to sądze że jest wszystko w porządku.
  • Poziom 12  
    Wszystko jast w porządku. Kontrolka zapala się na kilka sekund w celach diagnostycznych.Jeśli nie gaśnie to coś jest nie tak. U mnie zapalała sie w czasie jazdy w nieregularnych odstępach czsu i jak sie pózniej okazało miałem przetarty przewód od cewki zapłonowej. Przetarł się o bagnet poziomu oleju. po wymianie przewodu wszystko wróciło do normy. a tak poza tym jeśli kontrolka nie gaśnie zaraz po uruchomieniu lub zapala się wczsie jazdy to komputer przełacza sie w tryb awaryjny.Wtedy samochód jest bardzo otępiały a przy okazji pobiera więcej benzyny.