Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fujitsu-siemens C19-8, OSD

26 Lip 2009 20:01 1888 4
 • Poziom 12  
  Witam,
  mam następujący kłopot z tym monitorem:
  - nie reaguje na wywoływanie OSD, żaden z przycisków do ustawiania nie działa,
  - po kilkunastu minutach pracy, wyskakuje na środku ekranu pasek VOLUME, którego nie można w żaden sposób usunąć. Po jakimś nieokreślonym czasie, pasek sam znika. Powtarza sie to kilka razy na godzinę,
  - czasem wyskakuje tabliczka z ostrzeżeniem, że: "dalsza praca grozi utratą gwarancji. Wciśnij Exit aby wyjść lub Select aby kontynuować"

  Kolory są normalne, wyłącznik (środkowy klawisz) monitora pracuje normalnie, włącza i wyłącza go. Kolor podświetlenia klawisza także się zmienia z żółtego na niebieski i odwrotnie.

  Nie wiem co tutaj jest grane?

  Może ktoś miał takie objawy i wie co trzeba zrobić. Proszę o wskazówkę/ poradę, gdzie szukać przyczyny lub informację gdzie można by go naprawić we Wrocławiu?
  Pozdrawiam
 • Poziom 22  
  Objawy wskazują na wciśnięcie/zwarcie jednego/kilku przycisków.

  Ten napis dalsza "praca grozi utratą gwarancji" pojawia się przy wchodzeniu w menu serwisowe.
  Nie pamiętam jak to było w fujitsu ale chodziło o długotrwałe przytrzymanie jednego z klawiszy wtedy pojawiał się taki napis i po zatwierdzeniu można było wejść w menu serwisowe
 • Poziom 12  
  No nie, nie wiem kiedy to się zaczęło dziać ale samo się z pewnością nie zwarło. Wydaje sie też, ze klawisze są jednak sprawne, przy wciskaniu wydają charakterystyczny dźwięk "pstrykania".

  Próbowałem przytrzymywać wskazywany klawisz ENTER przez 10 minut (także EXIT) i nic się nie zatwierdzało ani nie zmieniało na ekranie.


  Jestem "ciemny" w tej sprawie jak przyslowiowa "tabaka w rogu".
 • Poziom 22  
  Klikanie "pstrykanie" nie ma znaczenia, 99% pewności dało by wypięcie klawiszy sterujących i odpalenie monitora.
  Może być też jakieś zwarcie na odcinku połączeń od klawiszy do procesora na płytce z elektroniką. Jest to w każdym razie łatwe do "przedzwonienia" zwykłym miernikiem.
 • Poziom 12  
  no cóż spróbuję tak zrobić, ale bez przekonania.