Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K8N-E Deluxe - chassis intruded error

Paweł Kraków 27 Lip 2009 00:32 6008 5
  • #1 27 Lip 2009 00:32
    Paweł Kraków
    Poziom 10  

A wiec jest problem z tą płytą.

Od razu zaznacze, że byłą wymieniana bateria, kośc biosu, bios, zworka, płyta jest bez uszkodzeń mechanicznych, reszta sprzetu sprawna, w biosie nie ma ustawień do chassis.

Po resecie CMOS nie zgłasza problemu, dopiero po zapisie lub zrestartowaniu komputera. Ustawienia biosu zapisuje i bateria podtrzymuje.

Mam taką drugą z wywalonym mostkem, wiec będzie z czego przekładać tylko tutaj pytanie do was, co?

Bolce zdają sie pokazywać odpowiednio od lewej napiecie 5V, potem jest signal (nic nie pokazuje) i masa też dobrze.

W biosie pokazuje temperature, obroty i napiecia jak trzeba, choć tylko obroty zmieniają sie dynamicznie (tak ma być?)
    Temperatura procesora wydaje sie w ogóle wg czujnika nie rosnąć, ale przy każdym nowym uruchomieniu pokazuje inną, wydaje sie realną(może poprostu w biosie nie odświeża tych wartości).

Gdzie jest czujnik tego chassis na tej płycie? Asus nie widzieć czemu nie udostepnił schematu blokowego do niej a w sumie tam raczej taki rzeczy nie będzie.

ITE albo ICS czy w mostku to wszystko jest?

Podpowiem, że już wymieniałem przy samym bolcu signal, taki mały mosfet do którego poprowadzi ale to nic nie dało. Winbond pod gniazdami PCI też to nie jest.

0 5
  • #2 13 Sie 2009 11:36
    Jozku
    Poziom 11  

Czy płyta główna nie posiada przypadkiem zworki, która deaktywuje tę funkcję? Czy podpięty jest wiatrak obudowy w odpowiednie gniazdo na płycie głównej?

0
  • #3 14 Sie 2009 09:37
    marti_944
    Poziom 28  

Witam!
    Czy ta płyta nie posiada czujnika otwarcia obudowy ? Jeśli tak to może wykrywa że obudowa jest otwarta i wywala błąd. Czy kolega ma podpiety wentylator do złącza chassis fan ? Podobno niektóre płyty które muszą mieć podłączony wentylator obudowy da się prosto oszukać:(wyczytałem gdzieś na elektrodzie:)) należy złączyć miernik obrotów wiatraka z masą. Pozdrawiam:)

0
  • #4 14 Sie 2009 13:09
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Paweł Kraków napisał:
    Gdzie jest czujnik tego chassis na tej płycie? Asus nie widzieć czemu nie udostepnił schematu blokowego do niej a w sumie tam raczej taki rzeczy nie będzie.

Jakieś problemy z czytaniem? Manual, strona 2-29.

0
  • #5 25 Sie 2009 00:38
    Paweł Kraków
    Poziom 10  

Raz że jesteś kultury to brak Ci totalnie a dwa czytać bo właśnie nie umiesz Ty

Czy czujnik to to samo co bolce i zworka ? Dla niektórych tak, dziwne że w tym temacie tylko do chama.

Co do reszty Panów , dzięki za pomoc lecz podłączony wentylator do tego nie załatwia sprawy a zwarcie monitoringu obrotów z masą również nic nie daje.

Support Asusa bardzo mocno nie chce mi pomóc a gość z którym gadałem wydaje sie mieć wiedze taką jak Pan który czujnik myli ze zworką lecz zasugerował mostek.

Moderowany przez jankolo:

0
  • #6 25 Sie 2009 00:53
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chassis Intruded Error, jak nazwa wskazuje, jest czujnikiem otwarcia obudowy. Dość łatwo się domyśleć, że czujnik ten znajdować się musi gdzieś na obudowie, a nie na płycie głównej. Natomiast czujnik ten jest PODŁĄCZANY do płyty głównej. Teraz zastanowić się należałoby, jak taki czujnik powinien funkcjonować. Najprościej będzie tak: obudowa otwarta - jeden stan czujnika; obudowa zamknięta - drugi stan czujnika. Mnie to przypomina działanie najzwyklejszego w świecie styku: otwarty - zamknięty. A koledze co to przypomina?
    Ja też nic na to nie poradzę, że kolega nie odróżnia czujnika od styków służących jego przyłaczeniu. Nie sądzi kolega że jest to dość podobne do pinów służących podłączaniu wentylatora. Czy na przykład wentylatora obudowy (case fan) też kolega będzie szukał na płycie głównej? Przecież są tam piny.
    Co do kultury, to nie chcąc być sędzią we własnej sprawie, nie wyciągam konsekwencji regulaminowych. Ramka moderacyjna zostaje w poście kolegi w takim oto celu, aby kolega tego postu zmienić nie mógł i aby inni użytkownicy wrodzoną kulturę kolegi również mogli podziwiać.

0
  Szukaj w 5mln produktów