Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z filmami - ciemne i bez koloru

sigman 27 Jul 2009 01:31 720 1
    sigman
    Level 16  
    Problem mam dość nietypowy. Zacznę od tego, że robiłem format C i zainstalowałem świeży system Windows XP (ten sam, który miałem wcześniej). Zainstalowałem też te same, co zawsze kodeki do filmów, czyli ffdshow, DivX 5.03 i AC3 Filter. Nigdy nie miałem problemów z filmami, zawsze działały dobrze z tymi kodekami. Niestety teraz jest inaczej. Zarówno z kodekami, jak i bez nich, wszystkie pliki filmowe są w skali szarości i mocno przyciemnione. Dźwięk jest normalnie odtwarzany. Konfiguracja sprzętowa i programowa komputera nie zmieniła się. Wszystko jest tak samo, jak wtedy, gdy filmy wyświetlały się bez problemu. Próbowałem też VLC Media Player, ponieważ słyszałem, że ma on własne kodeki, ale sytuacja wygląda tak samo, w każdym odtwarzaczu jest ten problem. Zainstalowałem K-Lite Codec Pack 5.0, ale nic to nie dało, ten sam problem. Jedynie pliki .mov w QuickTime wyglądają normalnie.
    Wygląda to tak, jakby żadne kodeki nie chciały działać mimo zainstalowania, nie mam pojęcia dlaczego. Odinstalowanie kodeków, restart systemu i ponowne zainstalowanie, nie pomogło.
    Karta graficzna GeForce 7600GT, sterownik 93.71_forceware