Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PowerShot A550 wyłącza sie podczas robiebia zdjęcia

27 Lip 2009 08:54 1701 2
  • Poziom 17  
    Witam
    Problem jak w temacie. Po wduszeniu spustu aparat zrobi zdjęcie które widać na LCD. Po sekundzie ekran robi się czarny (nie wyłącza się) obiektyw zostaje w takim położeniu w jakim był, nie reaguje na żaden inny przycisk. Aparat nie zapisuje zdjęcia na karcie. Reaguje tylko na ON-OFF. Po wciśnięciu wyłącznika obiektyw schowa się, wysunie i powróci do stanu jak po włączeniu. I tak w koło Macieju... Akumulatory OK. Mam 20 szt i na innych aparatch moge na nich pstrykac zdjęcia do bólu. Karta SD sprawna na drugim aparacie pracuje prawidłowo. Wkładałem inne karty - bez zmian.

Pojawił sie także problem z odsłanianiem osłonki obiektywu. Odsłania się tylko w 20% po puknięciu paznokciem otwiera się do końca. Czy tutaj czyszczenie wystarczy?

Nie znam historii aparatu i nie wiem co jest przyczyna pojawienia się tych usterek.

Poproszę o jakieś porady co można zrobić żeby go usprawnić.

Łukasz
  • Poziom 12  
    W magazynku na akumulatorki znajdziesz taką plastikową "szufladkę", w której jest schowana bateryjka pastylkowa do podtrzymywania pamięci.
    Zacznij od wymiany tej baterii - koszt 2 - 3 zł - chyba warto spróbować.
    W A530 pomogło.
  • Poziom 17  
    Niestety nie działa. Wymieniłem baterię ale jest to samo. Może jakieś inne propozycje?