Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia, internet poza lokal legalnie

27 Lip 2009 09:08 3423 16
  • Poziom 9  
    Witam...

Wraz z sąsiadem chcemy podzielić łącze 2MB/s na a domy.

Cały sprzęt kupuję ja, a on tylko pozwala mi na połączenie tego i skonfigurowanie.

Wszystko by było świetnie jakbym się nie dowiedział, że to nie legalne.

Czy istnieje jakaś możliwość do udostępnienia dla mnie sąsiada internetu legalnie? Bez płacenia kolosalnych rachunków...
    pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Teoretycznie jest to nielegalne, ale wiele osób dzieli takie łacza jak neo czy netia, których według umowy dzielić nie można.
  • Poziom 9  
    Ciekawi mnie jak oni to sprawdzają... Czy sprawdzają albo jeżeli sprawdzają to jaki sposób.

Przecież nie sprawdzą, że ja używam routera ustawionego na serwet po WLANie i rozsyłam tam sobie gdzieś internet. chyba...
  • Poziom 21  
    Witam.
    To proste... po WLANie sąsiad sam sobie weźmie jesli tylko sięgnie... Ty zdradzisz mu tylko hasło zabezpieczonej sieci. :D
  • Poziom 38  
    Nie ma czegoś takiego jak nielegalne dzielenie internetu.
    O ile nie pobierasz opłat - a kto udowodni że pobierasz. (firmy nie masz)
    a że ci sąsiad odpali połowę ceny to wasza sprawa ;)
    Szkoda że na chlebie w sklepie nie napisali do użytku własnego.
    W lokalu możesz mieć 10 komputerów , to kto mi zdefiniuje co to jest lokal (w lokalu mogę, a na moim polu już nie mogę ?? ) I kto sprawdzi czy w lokalu czy poza lokalem :lol:

Dziel i nie patrz w regulamin, bo oni na ciebie nie patrzą jak ci nie działa.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Dobrze, TP daje liveboxa z wifi, ktoś zapomni wpisać klucza WEP i już dzieli poza lokal, w regulaminie nie ma nakazu wpisania WEP. Więc sami sobie zaprzeczają.
  • Poziom 38  
    Masz rację , nie mówię że nie, ale powiedz mi jak można pisać w regulaminie punkt którego przestrzegania nie sposób egzekwować ?
    Żeby straszyć tych mniej kumatych użytkowników ? tak jak ten w tym poście....
  • Poziom 37  
    Mysle ze tego typu zapisy w regulaminach sa przede wszystkim po to zeby dyscyplinowac firmy, a typowy uzytkownik prywatny moze spac spokojnie, chyba ze "zyczliwy sasiad" zlozy na niego donos. Zreszta podobnie jest np z pirackim oprogramowaniem i to nie tylko w tym kraju.

A co do mozliwosci wykrycia tego typu naduzyc i naruszen regulaminu przez uslugodawce internetowego - pamietam dyskusje na elektrodzie o mozliwosci podlaczenia wiecej niz regulaminowych 3 komputerow do lacza UPC, zakonczonej przez samego zainteresowanego stwierdzeniem ze pani z BOK UPC powiedziala mu ze owszem taki zapis w regulaminie istnieje ale oni nie maja technicznej mozlowosci sprawdzenia co wlasciwie siedzi za routerem abonenta.
  • Poziom 38  
    Cytat:
    nie maja technicznej mozlowosci sprawdzenia co wlasciwie siedzi za routerem abonenta.

Właściwie to to jest wykonalne :lol: tylko nikt tego nie robi , admin musiał by siedzieć na snifferze cały czas i śledzić nagłówki pakietów, jak najbardziej wykonalne i jak najbardziej bezsensowne w przypadku pana kowalskiego ;)
  • Poziom 43  
    wgląd w czyjeś pakiety to to dopiero jest karalne.
    Nie ma sensu rozgadywać się nad sensem tego punkt, jest po to, żeby firmy musiały brać DSL(w sensie, firmy udostępniające net),bo neo wychodzi zbyt tanio.
    Nie przejmuj się tym zapisem, a nawet jak Ci ktoś wlezie do domu to powiesz, ze po prostu pliki sobie po WLANie wysyłaliście a do tego to macie pełne prawo.
  • Poziom 38  
    Cytat:
    wgląd w czyjeś pakiety to to dopiero jest karalne

Admin ma wgląd czy tego chcesz czy nie, karalne jest dzielenie sie tymi informacjami a nie sam wgląd.
  • Poziom 43  
    Ma wgląd, ale nie może tego robić - nie ma prawa analizować i podglądać Twoich poufnych informacji - nawet jeśli przesyłane są niezaszyfrowane.
    Coś jakbyś mógł sąsiadowi podkradać listy ze skrzynki jak Anioł z Alternatyw 4
    Admin loguje tylko i wyłącznie nawiązane połączenia - co w nich jest to już nie.
  • Poziom 38  
    Czasami istnieje konieczność użycia sniffera, wcale nie po to żeby analizować co ktoś robi (jakby admin nie miał innej roboty) ale żeby zobaczyć co zapycha łącze/wykrycie ataku na serwer. Po prostu używa się do celów zawodowych, sniffery nie powstały tylko po to żeby kogoś inwigilować.

Cytat z wiki.
    Cytat:
    "Sniffer stanowi nieodzowne narzędzie diagnostyczne większości administratorów sieci"

Cytat:
    Ma wgląd, ale nie może tego robić

Musi to robić ;) , tylko nie w celu czytania twojej poczty czy rozmów gg, a jak coś wpadnie w oko to myślisz że popełnił przestępstwo ? jesteś w błędzie.