Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie w garażu, zrobić tylko z Unitry?

27 Lip 2009 09:11 1968 24
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator
    ZG30C to były zestawy dedykowane do Merkurego. Słyszałem taką kombinację, gra bardzo dobrze.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Mam Zg 30 c114. Oryginały z 1978r, siedzą tam Gdn 20/30 4 Ω oraz Gdwk 9/40 8Ω - ta kopułka jest w dokręcanej tubce. 15W starczy spokojnie, ale jak dasz nawet 60W to nic im nie będzie. Brzmieniowo nadzwyczaj udana konstrukcja.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Efektywności i wszelkie strojenia powinny być takie same. Jedyna Rożnica to wytrzymałość cieplna, ale w garażu to chyba nie ma dla Ciebie znaczenia. Zmieniając koła koncentrujesz się na kołach, a muzyka staje się tłem :D Ale wiesz co mam gdwk 9/80 podepnę go i powiem jaka będzie różnica

Ok przepiąłem
    80 jest trochę "ostrzejszy" niż 40, nie gra tak miękko, nieco się wychyla z nad Gdn'a ( brzmienie tonów wysokich porównywalne z Altus 110 ) , 40-ka jest bardziej zrównoważona. Tak to wygląda z odległości 1,5m od nich, jak stanę 3m od kolumn różnica delikatnie się zaciera. W garażu powinno zdać egzamin. :D Tym bardziej, że GDN dasz 20/40, a nie 20/30
  • Poziom 26  
    Nie wiem po czym poznać, ale w 4ohm kondy odpowiednio 3,3 µ oraz 4,7µ rezystor 2,6ohm.
  • Poziom 26  
    I to by było dobre rozwiązanie. Czego chcieć więcej w garażu. Ja mam u siebie szerokopasmowe Tonsile od gramofonu o astronomicznej mocy 5W, a zasilam ja miniaturką z Jabela na TDA2822. Do grzebania kluczem przy aucie i motorze wystarczy ( coś zawsze brzęczy ) :D
  • Moderator
    nitros66 napisał:
    Czego chcieć więcej w garażu.

Warto przestroić to radio. Potrafi grać naprawdę ładnie.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    grille na gdwk? a jak je zamontować? jak masz "tubkę" to może, chociaż wyglądałoby to paskudnie.
    tubka zwiększa trochę sprawność GDWK, a merkury sprawny za 20 zł, to mega okazja. sam sprzedałem swojego parę lat temu za 70 zł, był sprawny chociaż już mocno zużyty (potencjometry gniazda itd.)
    Ale teraz żałuję...
  • Moderator
    Sądzę, że w ogóle oryginalne maskownice byłyby wystarczającą ochroną w garażu a nie powodowałyby jarmarcznego efektu wizualnego tak jak "grille".
  • Moderator
    Poważnie? :shocked!: I chcesz zmarnować taki sprzęt? On naprawdę gra bardzo dobrze w stereo...
  • Poziom 36  
    Cytat:
    Tylko ja mam zamiar zrobić jedną obudowę i w jednej obudowie 2zwrotnice , 2niskotonowe i 2 wysokotonowe. zajmie mniej miejsca tak mi się wydaje

Jak to? Zajmie tyle samo a pozbawisz się efektu stereo. Dziwaczny pomysł.