Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oryginalny = legalny Windows dla firmy

27 Lip 2009 11:34 2868 6
  • Poziom 12  
    Prowadzę własną działalność gospodarczą, a że nie jest to nic wielkiego to trzeba myśleć jak zaoszczędzić parę groszy na każdym kroku:(. Stąd też moje pytanie dotyczące oryginalności - legalności systemu operacyjnego nie tyle względem samego M$ co organów prawnych w naszym kraju, które mogły by uznać, że takowy system nie spełnia ich wymogów i mogli by mnie jakoś z tego tytułu ukarać. Do rzeczy:

wiadomo, że najlepiej jeśli chodzi o WinXP pro. to kupić sobie wersje BOX za raptem 449zl (na chwile obecną najtańsza opcja na allegro). Jednak wolę zaoszczędzić bo kupując takie 4 wersje jest to już spory wydatek:(

Ogólnie nie interesuje mnie tak jak mówiłem oryginalność względem M$ wszystkie kopie jakie mam i tak przechodzą ich testy oryginalności :D. Ale chodzi mi o to abym docelowo mógł właśnie dalej instalować sobie system z tych kopii, które już posiadam i żeby podczas kontroli nikt się do mnie nie przyczepił. Zatem jeśli jest ktoś obeznany w licencjach M$ i prawie obowiązującym w naszym kraju to prosił bym o pomoc w tym temacie tz. jaką licencję muszę wybrać tak aby wszystko było legalne
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Użytkownik usunął konto  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 43  
    Z tych kopii, które już posiadasz to sobie możesz zrobić..... podstawki pod szklanki. Masz kupić pakiety legalizacyjne Microsoftu, bo tylko one dają Ci gwarancję przyjęcia klucza bez zgrzytu, a tym samym i implementacji tego co na dyskach do zalegalizowanych systemów. - Możesz poszukać wątku sprzed paru dni nt. problemów z legalizacją przy użyciu OEM-u.
    BTW - jesteś pewien, że BOX tak "zdziadział" cenowo? - To czysta ciekawość, bez znaczenia dla sprawy.

Przewaga BOX dotyczy tylko możliwości przenoszenia między komputerami (płytami głównymi) i niczym więcej.

PS.
    Gusioo - to jest 20 flaszek (i zagrycha).
  • Poziom 12  
    proponuje założyć własną działalność gosp. to wtedy pogadamy ;] w sumie fakt poszukam tych pakietów legalizacyjnych a co do obecnie posiadanych nośników to nie zamierzam się ich pozbywać poczytaj to zobaczysz czemu: http://winmod.net/news.php
  • Poziom 43  
    Xabre napisał:
    proponuje założyć własną działalność gosp. to wtedy pogadamy

Teoretyczna anonimowość internetu powoduje, że czasem trzeba mocno uważać co i komu sie proponuje.

Xabre napisał:
    posiadanych nośników to nie zamierzam się ich pozbywać poczytaj to zobaczysz czemu: http://winmod.net/news.php

to może od razu kup wersję Corporate zamiast "chwalić się" jaki to z Ciebie ... korsarz*.

* W odróżnieniu od piratów oni też byli... przedsiębiorcami.
  • Poziom 12  
    Matuzalem: rozumiem, że masz firmę i stać Cię na takie nośniki bardzo się cieszę Twoim szczęściem:) ..... a co jeśli użyje takich nośników http://allegro.pl/item699426986_windows_xp_professional_fvat_sklep_oem_sp2_faktura.html fakturę powinienem na to dostać bez problemu. Nakleję naklejkę na obudowę komputera, na który ma to działać i podmienię klucz licencyjny. Ktoś widzi jakiś problem czy to będzie ok czy nie ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro kolega wie lepiej jak to jest mieć działalność, chwali sobie WinDT to pozostaje mi nic innego jak życzyć koledze powodzenia w kontaktach z Microsoftem celem zalegalizowania tego kastrata.

Xabre napisał:
    posiadanych nośników to nie zamierzam się ich pozbywać

Na tym etapie temat zamykam dalsza dyskusja o zalegalizowaniu kastrata jest bezcelowa.