Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię kwarc 12 MHz w obudowie cylindrycznej ( rurkowej )

motorolek 27 Lip 2009 11:53 5161 13
    motorolek
    Poziom 11  
    Poszukuję kwarcu 12 MHz w budowie cylindrycznej ( rurkowej ) o wymiarach Φ2mm X 6mm długości - taki jak w zegarkach. Na oryginale jest napis " J12000 ". Może ktoś ma ( może być nawet z demontażu ), lub wie gdzie mogę kupić ( wysyłkowo ); potrzebuje tylko 1 sztukę, a niestety jedyne oferty jakie znalazłem dotyczyły zakupów hurtowych i jeszcze akurat nie było tej wartości.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
    blue_17
    Poziom 32  
    W TME mają takie kwarce w takich obudowach
    motorolek
    Poziom 11  
    Coś kolega mało uważnie przeczytał, co pisze wyżej. Wiem, że "maja takie" , ale nie mają o wartości 12 MHz; no chyba że kolega ma inne dane niż te ze strony www. tme.eu
    satgal
    Poziom 40  
    Mnie się wydaje że w cienkiej rurkowej obudowie to są tylko produkowane kwarce na niskie częstotliwości np 32khz bo kryształ jest cięty w formie podłużnego pręta i się mieści w nią na wyższe częstotliwości chyba musi być cięty w formie płaskiej płytki.
    L0bo
    Poziom 26  
    Kolega "Satgal" ma rację.
    Obudowy rurkowe do rezonatorów kwarcowych są stosowane tylko przy małych częstotliwościach pracy.
    Zainteresuj się parametrami podanymi tutaj:
    http://www.omig.com.pl/?M=5664.
    Zwróć uwagę, że oferta zaczyna się od 1MHz, ale w obudowach nazwałbym to klasycznych.
    Można czasem dostać rezonatory o tej częstotliwości w obudowach o wysokości około ~3 mm, lecz na pewno nie są to typu "rurka".
    motorolek
    Poziom 11  
    Witam. Pisząc to pytanie też się zastanawiałem czy jest to kwarc o takiej wartości, ale urwany element ( nóżki urwały się przy samej "rurce", bo nie był przyklejony do płytki ) zastąpiłem kwarcem w "dużej" obudowie typu HC49 o wartości 12 MHz i urządzenie "ożyło" i działa.
    Niestety nie można tak zostawić, ponieważ nie da rady zamknąć obudowy ( cała płytka jest wielkości 2 kwarców w obudowie HC49 ).
    To, co koledzy napisali wyżej o konstrukcji jest prawdą jednak patrząc na noty katalogowe:
    http://store.doveonline.com/images/pdf/CITIZEN/CITIZEN-CRYSTALS-MS-CSA.PDF
    http://store.doveonline.com/images/pdf/CITIZEN/CITIZEN-CRYSTALS-MS-CMR.PDF
    czytam, że w podstawie generuje do 30 MHz, a w overtonie do 70 MHz.
    Postaram się zrobić zdjęcie, ale muszę mieć dostęp do aparatu, który zrobi foto "tego maleństwa".
    Gdyby ktoś natrafił na taki kwarc, będę wdzięczny za informację.
    L0bo
    Poziom 26  
    Dziękuję za informację.
    Człowiek się uczy całe życie.
    Przepatrzę przy najbliższej bytności Krakowską giełdę elektroniczną.
    serwis
    Poziom 37  
    satgal napisał:
    Mnie się wydaje że w cienkiej rurkowej obudowie to są tylko produkowane kwarce na niskie częstotliwości np 32khz bo kryształ jest cięty w formie podłużnego pręta i się mieści w nią na wyższe częstotliwości chyba musi być cięty w formie płaskiej płytki.

Chyba jednak nie tak do końca, jak piszesz.
    Ja posiadam takie kwarce o f=4,19MHz, stosowane np. w układach DTMF w radiotelefonach.

Zapewne są też produkowane i większe częstotliwości.
    motorolek
    Poziom 11  
    Obiecałem zamieścić zdjęcie potwierdzające rozmiar i wartość ...
    Kupię kwarc 12 MHz w obudowie cylindrycznej ( rurkowej )
    satgal
    Poziom 40  
    Ten problem ma nie tylko kolega wystarczy wpisać w Google cristal j12000 i są na ten temat artykuły, z mojej strony to kwarc 12MHZ miałby typowe oznaczenie 12.000 i takie w innej miniaturowej obudowie widziałem na uniwersalnym czytniku kart. Kolegi oznaczenie sugeruje 12 khz.
    motorolek
    Poziom 11  
    To byłoby duże ułatwienie gdyby wszyscy producenci mieli jednakowe sposoby oznaczeń. Gdyby była "." (kropka) też można by się zastanawiać czy to kHz czy MHz ?
    Biorąc jednak pod uwagę to, co napisałem wcześniej: " urwany element (...) zastąpiłem kwarcem w "dużej" obudowie typu HC49 o wartości 12 MHz i urządzenie "ożyło" i działa. "; nie sądzę.
    infoodboga
    Poziom 9  
    też mam taki problem z pendrivem :/ i już przestał działać bo się w kwarcu druciki urwały
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.