Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Matiz- nie działają kontrolki.

Przemas23 27 Lip 2009 17:54 2593 3
  • #1 27 Lip 2009 17:54
    Przemas23
    Poziom 9  

witam zaobserwowałem od wczoraj ze nie działają mi kontrolki od: hamulca ręcznego,rezerwy paliwa ,kontrolka oleju .

Sprawdziłem wszystkie żarówki są dobre, i bezpieczniki wyglądają na dobre co mogło się stać ze nagle te kontrolki po przekręceniu kluczyka się nie palą?

rezerwa po przekręceniu kluczyka "na raz"
    nie zapala się
    ręczny zaciągnięty -nie świeci się kontrolka
    kontrolka od oleju-nie świeci się

stało się to po tym jak wyjechałem z warsztatu samochodowego gdzie miałem wymieniany zaworek pcv

od razu mówię-bezpieczniki sprawne,żarówki tez, deska jak najbardziej( kupiłem używana i tak samo te same nie palą) pomocy

• #2 27 Lip 2009 19:49
    balonika3
    Poziom 36  

Nie masz plusa na desce.

• #3 27 Lip 2009 19:50
    mp79
    Poziom 12  

Jeżeli chodzi o kontrolkę rezerwy, to mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej padł termistor w pompie paliwa. Jest to typowa usterka w daewoo. Wydaje mi się jednak, że kontrolka rezerwy nie powinna się świecić po przekręceniu kluczyka, a dopiero w czasie jazdy, gdy poziom paliwa w zbiorniku obniży się poniżej pewnego poziomu. Tak mi się wydaje i tak jest przynajmniej w nubirze, ale kłócić się nie będę.
    Co do pozostałych, to się nie wypowiem, ale (pewnie zresztą to wiesz) obie mają się zaświecić po włączeniu zapłonu. Jak to jest w matizie? One idą przez jeden bezpiecznik?

• #4 27 Lip 2009 19:57
    balonika3
    Poziom 36  

Przewód żółto-czerwony w kostce deski - ma być +12V. Od tego jest bezpiecznik F1 - 10A.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME