Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łącznik światła jednobiegunowy z podświetlenirm

27 Lip 2009 20:25 6356 14
  • Poziom 9  
    Witam - kupiłem nowy łącznik i tu nastapił problem. Stary miał połączenia "kabelkowe" podświetlenia z siecią. W nowym jest zakryta puszka a na niej schemat jak na rysynku poniżej.

Na dole przy L jest jedno wejście zaciskowe
    A u góry jest jedno po lewej a drugie po prawej (koło literki "r")

Nie wiem jak podpiąć - gdy podpiąłem L - "faza", r - minus - pośswietlenie ledwo się świeci - mało dostrzegalne. Proszę o pomoc
    nazwa wyłącznika to WP 1/5 P/S tak pisze na opakowaniu z firmy acard.com.pl

• Poziom 37  
    Po podłączeniu włącznika światło ci się zapala neonówka gaśnie ?
  • Poziom 9  
    Właśnie tak się dzieje. Podświetlenie gaśnie. Natomiast przy wyłączonym świetle neonówka ledwo co świeci. Efekt powinien być mocny - ponieważ nie mam z przodu żadnego szkiełka - tylko ma świecić cała obramówka wyłącznika. Natomiast światło neonówki jest bardzo słabe. Zauważyłem jednoczesnie, że gdy mam wyłączone światło i dotykam neonówkę - zaczyna świecic nieco jasniej ale dalej jest to zbyt słabe i prawie nic nie widoczne
  • Poziom 37  
    Ciężko coś wytłumaczyć ale spróbujemy inaczej. Możesz zrobić zdjęcie zacisków włącznika, albo chociaż zaznacz na rysunku jak podłączyłeś fazę na wejście, wyjście oraz samą neonówkę.
  • Poziom 39  
    Weźcie pod uwagę, że to jest wyłącznik schodowy :D a nie jednobiegunowy- zwierny...
  • Poziom 37  
    Akrzy74 napisał:
    Weźcie pod uwagę, że to jest wyłącznik schodowy :D a nie jednobiegunowy- zwierny...

I dlatego potrzebne jest zdjęcie.
  • Poziom 9  
    Tam gdzie jest L (na dole "puszeczki") - daje fazę(probówka świeci), tam gdzie jest tylko strzałka (z lewej strony) podpinam "minus" i neonówka ledwo co zipie...

na dole jest jedn wejscie - u góry sa dwa (z lewj nad strzałką i z prawej nad strzałka z literką "r")

a w samym środku znajduje sie owa żaróweczka/neonówka....

i nie wiem co robić?

Chciałem go zamontować do kuchni - spec w sklepie opowiedział, że będzie działać.
  • Poziom 37  
    Jeszcze tylko zapytam do czego używasz tego włącznika.
  • Poziom 9  
    Włączanie i wyłączanie światła w kuchni.
  • Poziom 37  
    A jak podepniesz górny przewód pod "r"
  • Poziom 9  
    Jak podepne pod r - to dioda sie nie pali

jak podepne z lewej strony do sie pali ale slabo
  • Poziom 39  
    I co teraz? Wiem... Trzeba kupić inny :cry: Właściwy- jednobiegunowy :wink: Z pewnością pomoże...
  • Poziom 9  
    Zgadzam się w zupełności, tylko nie wiem dlaczego sprzedawca powiedział, że to nie ma przeszkody, że jest to schodowy. Będzie działać i w kuchni - powiedział.
    Spasowało mi - bo to po jednej linii - mam kontakty i ten łacznik (kolorystyka i kształty.... Ale jeśli trzeba to trzeba - wymienię na inny.
  • Poziom 31  
    A w kuchni masz żarówkę czy świetlówkę kompaktową ?
    Jeśli świetlówkę, to sprawdź czy wkręcenie żarówki poprawi sytuację - tak jak oczekujesz.

Ewentualnie: neonówki są na drucikach. Więc przepnij ją tak aby była równolegle do styku którego używasz - zamykała obwód podczas jego rozwarcia.
  • Poziom 9  
    Mam normalną żarówkę (żyrandol 3 punktowy) i żarówki (zwykłe 40W).

Nie ma co kombinować. Tak myślę, skoro nie działa - niech sprzedawca wymienia na model raczej działający, jak wspomniał kolega wyżej...