Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 1,4 dziwne pukanie

grem13 27 Jul 2009 22:04 4172 12
    grem13
    Level 12  
    Witam, niedawno kupiłem ten samochodzik, po pewnym czasie jego użytkowania wpadły mi w ucho dziwne stuki podczas lekkiego dodawania gazu. Sprawdziłem już alternator, pompę wspomagania, rozrząd wymieniony (pasek + rolka), dzisiaj miałem ściągnięta miskę i teraz nie wiem sam czy pompa oleju może pukać ? zauważyłem, za ma lekki luz (odczuwalny ręką lewo-prawo) sprawdzałem tez panewki na wale ale nic nie odczuwałem.
    Co może powodować takie pukanie ?
    Czy to wina pompy oleju?
    tomrom1985
    Level 30  
    A może to wina poduszki pod silnikiem lub skrzynią?
    grem13
    Level 12  
    poduszki są całe sprawdzałem, zapomniałem napisać.
    User removed account
    User removed account  
    tomrom1985
    Level 30  
    Czy gdy masz podniesiona maskę, samochód pracuje na biegu jalowym to coś słyszysz? Patrz n silnik, ręcznie otwieraj i zamykaj przepustnicę. Większe prawdopodobieństwo zlokalizowania hałasu. W jaki sposób sprawdziłeś alternator?
    Michu10
    Level 32  
    grem13 wrote:
    rozrząd wymieniony (pasek + rolka),

Czy podczas wymiany zwróciłeś uwagę na stan pompy wodnej? no chyba że jest pędzona w tym modelu paskiem pk tego nie pamietam na 100 %
    grem13
    Level 12  
    tłumiki nie pokaja, jeśli chodzi o alternator to porostu ściągałem pasek napędowy z niego a pukanie nie ustąpiło czyli można go wykluczyć. Pompa wody nie miała żadnych luzów. Odgłosy wydostają się z lewej strony silnika patrząc na niego.
    User removed account
    User removed account  
    grem13
    Level 12  
    trudno mi określić jak puka panewka gdy ma luz, te stuki nie są typowo metaliczne (podobne do pukania młotkiem w drewno) przebieg to 160000 km (chyba jest większy sadząc po zużyciu fotela kierowcy, kod silnika to KFX, 55KW
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    grem13
    Level 12  
    jest to dokładnie silnik TU3JP, jaki jest najprostszy i najtańszy sposób usuniecie tej usterki ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account