Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centrala Platan Classic ISDN nie rozłącza połączeń

27 Jul 2009 23:04 2047 3
  • Level 14  
    Witam,
    Zaprogramowałem sobie centralke do pracy z linią ISDN i 6 wewnętrznymi liniami. Prosba o podpowiedzi w takich 2 tematach:

1. Gdy przychodzi połączenie na numer wiodący ISDN i połaczenie zostanie odebrane przez wewnetrzny numer np: 21(sekretariat) i rozmówca prosi o połaczenie z np: 25, to wystarczy flash 25 i przekierowanie zostaje zrealizowane. ALE problem pojawia się wówczas, gdy nie ma nikogo pod numerem 25 i rozmówca rozłączy się a centralka nadal podaje sygnał wołania na numer 25. Robi tak mimo, że polaczenia przychodzacego juz nie ma. I robi to ciagle, az ktos podniesie i połozy słuchawke.

2. I problem drugi; Do wiodacego numeru mam 1 MSN, na ktorym mam fax, a połaczenie przychodzace na ten numer zostaje automatycznie przekierowany na wewnętrzny numer 26. I to działa. Problem jest, gdy ktoś zadzwini na numer wiodący i poprosi o sygnał faxu i wówczas flash 26 nie chce przerzucuć połaczenia - jak to zrealizować?

Z góry dziekuję za poswięcony czas
    dgpx
  • Level 37  
    Odpowiedz na punkt 2:
    - sprawdzić czy flash w telefonie "głównym" nie jest zbyt długi lub za krótki.

Oraz co bardzo ważne czy telefon główny nie jest czasem podłączony do portu analogowego NT zamiast do centralki.

Pozdrawiam.
  • Level 14  
    Dziękuje za podpowiedź, ALE:
    - skoro centralka przerzuca inne numery to długość flasha jest dobra
    - mam NT bez portów analogowych
  • Level 37  
    Jaka to centralka?
    Czy nie robiłeś czasem grup abonentów i linii miejskich? jeśli tak to czy dałeś odpowiednie uprawnienia.