Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KD-S653R niewidzi płyty

IREKG 28 Maj 2004 21:52 3376 8
  • #1 28 Maj 2004 21:52
    IREKG
    Poziom 19  

witam
    radio jak w temacie, po wlozeniu plyty wyswietla PLAY slychac jakies dzwieki z mechanizmu i po kilku sekundach wysuwa plyte, te dzwieki jak wiem z mojego doswiadczenia to niesa prawidlowe odglosy pracujacego mechanizmu, czytalem wszystkie posty o JVS i widze ze wiele osob mialo ten problem i chyba nikt go nierozwiazal albo tylko nienapisal, uprzedzam ze wszystkie podstawowe czynnosci i pomiary zrobilem, sprawdzalem ceny scalakow pracujacych w CD sa szokujace, prosze o sugestje gdzie szukac przyczyny tej usterki
    pozdrawiam Irek

0 8
  • #2 28 Maj 2004 22:11
    edziu
    Poziom 29  

a czy płyta zaczyna sie krecić czy płyta dobrze wchodzi z swoje miejsce laser swieci a te dzwięki to z kat sie wydobywaja moze mechanizm masz uszkodony, usterek morze być wiele np. driver itp....

0
  • #3 28 Maj 2004 22:34
    IREKG
    Poziom 19  

plyta wchodzi na swoje miejsce napewno , ale sie nie kreci, czasami zauwazalne jest lekkie drgniecie, i po kilku sekundach zostaje wysunieta, na forum sugerowano uszkodzenie tr. zasilajacego diode laserowa sprawdzilem tr. OK, ale niewiem jakie powinno byc prawidlowe nap. zasilajace diode lasera, prosze o podpowiedz

0
  • #4 29 Maj 2004 03:33
    otek
    Poziom 11  

Przyjrzyj się 8O switchom na płytce nad CD. Odpowiedzialne są za załączanie silniczków i "uświadamianie" procesora, że płyta jest w środku (niby takie czujniki). Sterowane są takimi plastikowymi kształtkami, które poruszają się przy wkładaniu płyty i naciskają na nie w odpowiedniej kolejności. Mnie w KDS-8R jeden taki padł i też kompakt nie działał. Życzę powodzenia.

0
  • #5 29 Maj 2004 11:03
    efekt
    Poziom 21  

uszkodzony może być laser.Optima 720a :D

0
  • #6 29 Maj 2004 20:55
    IREKG
    Poziom 19  

witam ponownie, przyjzalem sie dokladnie mechanizmowi i wyglada to tak:glowica zatrzymuje sie zawsze tuz przed wł. krancowym tak ze nie dotyka wylacznika i pozostaje on rozwarty, po wlozeniu plyty nastepuje bardzo szybki ruch glowicy trwajacy ulamek sekundy w kierunku wlacznika krancowego i z powrotem na poprzednia pozycje powoduje to chwilowe zwarcie wł. i sygnal ten dociera do procesora sterujacego-sprawdzilem, nastepnie glowica cofie sie do tylu o kilka milimetrow i wraca na swoja pozycje czyli milimetr przed wł. krancowy i potym plyta zostaje wysunieta z odtwarzacza , taki proces powtarza sie za kazdym razem po wlozeniu plyty, niemam mozliwosci sprawdzenia czy laser swieci bo poprostu niewidze soczewki, ja mysle ze moze byc uszkodzony driver;BA6898FP czy ktos podzeli moje zdanie?

0
  • #7 01 Cze 2004 12:44
    marsens
    Poziom 22  

mechanizm zachowuje się prawidłowo jeśli nie jest uszkodzony tranzystor przy złączu do mechanizmu 2SB... nie pamiętam jaki to do wymiany laser

0
  • #8 01 Cze 2004 23:03
    IREKG
    Poziom 19  

wymienilem driver BA6898 niestety niebylo to trafne posuniecie , kolega "marsens" sugeruje wymiane lasera tak wiec to zrobie bo tranzystor sprawdzalem jest OK chodzi oczywiscie o tranzystor zasilajacy diode lasera zaraz zamowie laser jak wymoenie to napisze jaki efekt
    pozdrawiam Irek

0
  • #9 04 Cze 2004 21:09
    IREKG
    Poziom 19  

niestety uszkodzony okazal sie laser optima 720 po wymianie wszystko OK dzieki za pomoc koledze "marsens" w kwestji zakupu polecam NORTH-SERVICE cena 75zl i dostawa gratias

0