Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja gazu

eprom 28 May 2004 22:00 2811 8
    eprom
    Level 25  
    Witam wszystkich,mam może związane typowo z usterkami pytanie.Mam instalacje gazowa z Poloneza na pod gaznik,czy moge ja zainstalować w w Vektrze 1.8 z jednopunktowym wtryskiem,czy sa jakes dodatkowe przerobki.Jest to instalacja firmy Lovato
    waldekel
    Level 28  
    Instalacja gazowa gaznikowa jest najprostrzą instalacją i nie nadaje się do układów wtryskowych bez modyfikacji .
    guard10
    Level 28  
    Witam .Pracuje przy instalacjach gazowych .Po pierwsze według prawa nie można przekładać instalacji z samochodu do innego.Po drugie parownik pasuje,mikser musi być inny,elektrozawory będą pasować (standart),węże miedziane nowe, sterownik może być
    Ktoś12
    Level 11  
    Quote:
    Po pierwsze według prawa nie można przekładać instalacji z samochodu do innego

W ogóle nie można, czy nie można samemu? tzn. Jeżeli taka instalacja zostanie przełożona przez zakład, który zakłada instalacje gazowe i posiada wszystkie niezbędne uprawnienia to też nie będzie to zgodne z prawem?. A jeżeli ktoś np tydzień po założeniu nowego gazu skasował brykę to co z instalacją? na złom?.

Pozdr.
    Adam700
    Level 22  
    Papier niby jest wymagany ale jak masz w dowodzie od Vectry wbite GAZ to przekladaj.Papiery tez mam a leza one w domu
    waldekel
    Level 28  
    Niekoniecznie, ale mogą wymagac papierów i homologacji na założoną instalacje w danym samochodzie przez zakład autoryzowany.
    Slawek J
    Level 30  
    Nic z tego nie mozesz przekladac instalacji z jednego samochodu do drugiego jak to kiedys robiono szczegolnie w polonezach. Nawet jak masz w bity gaz w dowodzie to jak trafisz na upierdliwego policjanta ( homologacje powinienes miec przy sobie ) to ci wezmie dowod rejestracyjny, na przegladach ten papier tez jest wymagany.
    A teraz aspekt techniczny - ta instalacja na pewno ci nie podejdzie bez zadnych przerobek. Jedyne co niej mozesz uzyc to jest butla, wlew gazu i niby reduktor ale pewnie ten jest juz troche zuzyty. I jeszcze trzeba to wszystko dobrze polaczyc bo jezdzic tek jakby bomba jest nie warta.
    Pozdrawiam.
    Ktoś12
    Level 11  
    No teraz to już kompletnie nic nie ruzomiem!. Dzwoniłem do warsztatu montującego instalacje gazowe (jeden z najlepszych w okolicy - nie jakiś tam klubik samouków) i tam powiedziano mi, że jeżeli instalacja ma na poszczególnych częściach nabite numery homologacji (starsze instalacja nie miały, natomisat nowsze instalacje mają osobną homologacje na każdą część i na tych częściach są nabite numery świadectwa homologacyjnego) to można założyć taką używaną instalację do innego samochodu - warsztat montujący wpisuje poprostu te numery homologacji do wystawianego przez siebie świadectwa homologacyjnego i jest GIT!!!!!!. Przynajmniej tak to zrozumiałem i co wy na to?.

Pozdr.
    waldekel
    Level 28  
    Ktoś12 wrote:
    Dzwoniłem do warsztatu montującego instalacje gazowe (jeden z najlepszych w okolicy - nie jakiś tam klubik samouków) i tam powiedziano mi, że jeżeli instalacja ma na poszczególnych częściach nabite numery homologacji (starsze instalacja nie miały, natomisat nowsze instalacje mają osobną homologacje na każdą część i na tych częściach są nabite numery świadectwa homologacyjnego) to można założyć taką używaną instalację do innego samochodu

Sam sobie odpowiedziałeś. Osoby - warsztaty - posiadające odpowiednie uprawnienia mogą zgodnie z przepisami decydować o możliwości zastosowania części używanych instalacji gazowych - bo są do tego uprawnione i wydają pewnie odpowiednie świadectwo.