Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja gazu

eprom 28 Maj 2004 22:00 2700 8
  • #1 28 Maj 2004 22:00
    eprom
    Poziom 25  

Witam wszystkich,mam może związane typowo z usterkami pytanie.Mam instalacje gazowa z Poloneza na pod gaznik,czy moge ja zainstalować w w Vektrze 1.8 z jednopunktowym wtryskiem,czy sa jakes dodatkowe przerobki.Jest to instalacja firmy Lovato

0 8
  • #2 28 Maj 2004 22:26
    waldekel
    Poziom 28  

Instalacja gazowa gaznikowa jest najprostrzą instalacją i nie nadaje się do układów wtryskowych bez modyfikacji .

0
  • #3 28 Maj 2004 22:43
    guard10
    Poziom 28  

Witam .Pracuje przy instalacjach gazowych .Po pierwsze według prawa nie można przekładać instalacji z samochodu do innego.Po drugie parownik pasuje,mikser musi być inny,elektrozawory będą pasować (standart),węże miedziane nowe, sterownik może być

0
  • #4 25 Cze 2005 20:15
    Ktoś12
    Poziom 11  

Cytat:
    Po pierwsze według prawa nie można przekładać instalacji z samochodu do innego

W ogóle nie można, czy nie można samemu? tzn. Jeżeli taka instalacja zostanie przełożona przez zakład, który zakłada instalacje gazowe i posiada wszystkie niezbędne uprawnienia to też nie będzie to zgodne z prawem?. A jeżeli ktoś np tydzień po założeniu nowego gazu skasował brykę to co z instalacją? na złom?.

Pozdr.

0
  • #5 25 Cze 2005 22:39
    Adam700
    Poziom 22  

Papier niby jest wymagany ale jak masz w dowodzie od Vectry wbite GAZ to przekladaj.Papiery tez mam a leza one w domu

0
  • #6 25 Cze 2005 22:52
    waldekel
    Poziom 28  

Niekoniecznie, ale mogą wymagac papierów i homologacji na założoną instalacje w danym samochodzie przez zakład autoryzowany.

0
  • #7 26 Cze 2005 10:53
    Slawek J
    Poziom 30  

Nic z tego nie mozesz przekladac instalacji z jednego samochodu do drugiego jak to kiedys robiono szczegolnie w polonezach. Nawet jak masz w bity gaz w dowodzie to jak trafisz na upierdliwego policjanta ( homologacje powinienes miec przy sobie ) to ci wezmie dowod rejestracyjny, na przegladach ten papier tez jest wymagany.
    A teraz aspekt techniczny - ta instalacja na pewno ci nie podejdzie bez zadnych przerobek. Jedyne co niej mozesz uzyc to jest butla, wlew gazu i niby reduktor ale pewnie ten jest juz troche zuzyty. I jeszcze trzeba to wszystko dobrze polaczyc bo jezdzic tek jakby bomba jest nie warta.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 27 Cze 2005 17:11
    Ktoś12
    Poziom 11  

No teraz to już kompletnie nic nie ruzomiem!. Dzwoniłem do warsztatu montującego instalacje gazowe (jeden z najlepszych w okolicy - nie jakiś tam klubik samouków) i tam powiedziano mi, że jeżeli instalacja ma na poszczególnych częściach nabite numery homologacji (starsze instalacja nie miały, natomisat nowsze instalacje mają osobną homologacje na każdą część i na tych częściach są nabite numery świadectwa homologacyjnego) to można założyć taką używaną instalację do innego samochodu - warsztat montujący wpisuje poprostu te numery homologacji do wystawianego przez siebie świadectwa homologacyjnego i jest GIT!!!!!!. Przynajmniej tak to zrozumiałem i co wy na to?.

Pozdr.

0
  • #9 27 Cze 2005 23:33
    waldekel
    Poziom 28  

Ktoś12 napisał:
    Dzwoniłem do warsztatu montującego instalacje gazowe (jeden z najlepszych w okolicy - nie jakiś tam klubik samouków) i tam powiedziano mi, że jeżeli instalacja ma na poszczególnych częściach nabite numery homologacji (starsze instalacja nie miały, natomisat nowsze instalacje mają osobną homologacje na każdą część i na tych częściach są nabite numery świadectwa homologacyjnego) to można założyć taką używaną instalację do innego samochodu

Sam sobie odpowiedziałeś. Osoby - warsztaty - posiadające odpowiednie uprawnienia mogą zgodnie z przepisami decydować o możliwości zastosowania części używanych instalacji gazowych - bo są do tego uprawnione i wydają pewnie odpowiednie świadectwo.

0