Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-TEA308 - 1 linia miejska i 2 firmy ...

28 Lip 2009 09:41 1685 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem jak w temacie tzn. na jednej linii miejskiej mam zgłoszone 2 firmy posiadam centrale KX-TEA308 z podłączonym telefonem systemowym. Skonfigurowałem sobie DISA ("połączenie z firmą X wybierz 1, z firma Y wybierz 2") oba połączenia w rzeczywistości trafiają na jeden tel. systemowy. Jak mogę się dowiedzieć do której firmy dzwoni klient (nie chcę stawiać 2 telefonów na biurku)?
  • Moderator
    Coś masz popaprane w konfiguracji i prawdopodobnie połączenie zostaje skierowane jako nieodebrane lub z błędem i dlatego trafia na operatora.
    Sprawdź ustawienia, jak DISA działa prawidłowo i przyjmuje cyfry to musi działać. Prawdopodobnie jest to jakiś prosty błąd.
  • Poziom 9  
    Chyba się nie zrozumieliśmy - przekierowanie z obu komunikatów DISA mają właśnie trafiać na ten sam telefon (DISA działa jak powinna) tylko jak go odbieram to chce się przedstawić "dzień dobry tu firma X lub dzień dobry tu firma Y" a więc muszę wiedzieć co klient wybrał z DISA.

Najprościej było by zrobić jak wybierze firmę X to dzwoni wew 101 a jak wybierze firmę Y to dzwoni wew. 102 ale wtedy ma biurku mam dwa telefony a ja sprytnie :) chce mieć jeden ...
  • Moderator
    Załóż przekierowanie bezwarunkowe na drugim numerze, na wyświetlaczu powinieneś mieć informację typu FWD EXT102 CO1. Sprawdź czy to działa..... W Większych panasonicach funkcjonowało to dobrze, w tych najwiekszych robiło sie to jako numer sąsiedzki.
    Jak zaaranżowanie klawiszy w aparacie? FWD w fazie dzwonienia jest traktowane jako połączenie wewnętrzne. Dopiero po podniesieniu następuje przeniesienia na klawisz CO danej linii.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tak firma X wew 101, firma Y wew. 102. Dla numerów 101 i 102 zrobiłem FWD wszystkich na 103 pod który podpiąłem systemowca (101 i 102 są wirtualne bez podpiętego telefonu) i jak ktoś dzwoni i wybiera firmę X lub Y to mam tylko komunikat "Rozmowa linia 1"
  • Moderator
    ....czyli masz nowszy soft i d[--]a blada...
    w starym pokazywało skąd jest połączenie.....
    Pozostaje Ci chyba postawienie dwóch aparatów. Abo jednego dwuliniowego...
    Na 308ce Call Centre się raczej nie zrobi.
  • Poziom 9  
    ...hmm najciekawsze jest to ze jak uruchomiłem centrale pierwszy raz i skonfigurowałem sobie przekierowania (tak na szybko) to wydaje mi się ze wyświetlało numer i nazwę wewnętrznego z którego było przekierowanie ale robilem to na szybko i nie 100% pewności nie mam ...

Czy jest taka możliwość ze gdzieś coś nagrzewałem ??
  • Moderator
    Na odległość to Ci nie powiem, trzeba by prześledzić ustawienia dzwonienia przychodzącego i wszelkie przekierowania jakie występują.
    A jak podłączysz te dwa aparaty na 101 i 102 to one wydzwaniają tak jak powinny?
  • Poziom 9  
    Tak, działają prawidłowo
  • Moderator
    A przekierowanie robiłeś z poziomu systemowego aparatu czy z poziomu analogowego...?
    Skończy się pewnie tym, ze podstawisz dwa telefony....
    Jak dzwonisz systemowym ze 104 na 101 jaki masz komunikat na wyświetlaczu..?
  • Poziom 9  
    Przekierowanie robiłem na 2 sposoby z poziomu centrali i telefonu systemowego. Jak dzwonie ze 104 na 101 to mam na wyświetlaczu strzałkę i nr 103