Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki router do podziału neostrady ?

28 Jul 2009 10:43 3303 9
  • Level 2  
    Jako nowy użytkownik witam Wszystkich użytkowników forum :) Mam dylemat w wyborze routera do podziału neostrady. Neostrada będzie dzielona na 2 komputery: stacjonarny do którego będzie podłączony router i laptop który będzie się łączył przez wi-fi. W przyszłości do tego zestawu może dojść laptop. Zasięg routera chciałbym jak największy. Chciałbym aby pokrywał dom o powierzchni około 200m2. Fajnie by było gdyby zasięg łapał i na dworze ponieważ cenię sobie mobilność:) Szukając informacji wziąłem pod uwagę 3 routery:

Pentagram Cerberus P6341
    http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0131346

Asus WL-600G
    http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C5050052

D-Link DSL-2740B
    http://www.emarket.pl/pricelist/Item.aspx?PID=C1750376

Na router mam do przeznaczenia około 350 zł, ale jeśli polecicie droższy to do kwoty 450 zł jestem skłony dołożyć:) Osobiście myślałem o asusie:) ma print server, usb do którego można podłączyć dysk. Tylko boję się że zasięg może być mały z jedną antenką.
    Proszę Was o radę.
    Pozdrawiam.
  • Level 38  
    Pentagram Cerberus P6341

Dlink niby nie zły, ale kilka razy dał ciała dlatego Cerberus.
    O Asusie się nie wypowiadam.
  • Level 19  
    Pentagram Cerberus P 6331-42 za 185 zł masz wypasionego ADSL
    idealnego do neostrady konfiguracja polega na odpaleniu wizarda ;-)
    Ostatnio instalowałem ładnie chodzi.
    Z D-link'ami nie miałem też nigdy problemu polecam.
    Asusa nie znam - więc nie będę komentował.

Oczywiście można dołożyć i kupić droższy model, tylko po co?
  • Level 2  
    Czyli polecacie firmę pentagram? A czy do routerów firmy pentagram da się wgrać alternatywne oprogramowanie "tomato" ?

Dziękuję za zainteresowanie się moim tematem:)
    Pozdrawiam
  • Level 38  
    Nie słyszałem o czymś takim jak tomato do pentagrama.
    Ale on ma QoS i inne bajery, nie wiem po co wydziwiać, i to do neostrady ;).
  • Level 16  
    A ja polecam P6331-6 (działał jak marzenie piorun 100m od niego pierdyknął w słup telefoniczny i go zgasił) Teraz mam P6331-62 i jest jeszcze lepszy :D Na prawdę polecam kupiłem nowy w "internecie" za 189zł.
  • Level 18  
    z dlinków znam dsl-g604t i g624t
    całkiem przyzwoicie się sprawują ale niestety sprzętowo są słabe (szczególnie lubią siadać im switche po burzach g604t po gwarancji nadawał się tylko na wyciągniętą zeń kartę wifi do laptopa, a do drugiego serwis sprowadza części od miesiąca -ale i tak twardziel, że wifi i adsl działało -wśród sąsiadów z ulicy usmażyło się z 8 różnych routerów).

Jeśli nie straszne Ci łamanie warunków gwarancji (oraz obowiązującego w polsce i UE prawa) możesz wgrać sobie firmware Routertech.org -imho stabilniejsze niż oryginalne i można ustawiać różne przydatne funkcje w tym i podkręcić moc wifi powyżej 100mW (czego nie wolno robić). Z innych wad d-linków to aż mnie korciło żeby wyciąć w obudowie dziurę na wentylator bo się strasznie grzeją dziady...

Nauczony jakością i stabilnością proponowałbym jakiegoś linksysa
  • Level 22  
    Ja kupiłem najtańszego Netgear'a DG843G za 8 dych wtedy na allegro dla dziewczyny.

Updatowałem firmware, ustawiłem i śmiga juz pół roku bez wchodzenia nia niego. No poza przekierowaniem portów i rebootem z menu, żeby ominać kolejkę na rapidzie :D

D-linka nie polecam, duzo się słyszy o awaryjności tych urządzeń. Miałem DIR-300 i siedziałem jak na bombie... nigdy nie wiesz czyja to wina że nie ma internetu... czy dostawcy, czy Twojego routera :)

PS- wazna sprawa, czy sygnał masz cyfrowy czy analogowy? Ale z tego co wiem to TP po analogu jedzie :D
  • Level 19  
    Osobiscie proponuje Pentagrama Ceberusa. Sam go uzywam i jestem zadowolony. Naprawde routerek godny polecenia.

Ewentualnie cos w drozszych pieniazkach - Linksys WAG200g. Tez mialem z nim do czynienia. Bardzo prosty w konfiguracji i tak jak Cerber - niezawodny.

Co do Dlinkow i innych routerkow nie wypowiadam sie gdyz poprostu nie mialem z nimi stycznosci :D
  • Level 2  
    Decyzja zapadła :) dziś dojechał do mnie Pentagram Cerberus P 6341. Sprawuje się świetnie. Zasięg duży. Obejmuje cały dom i sporą część działki:) konfiguracja banalna:) Dziękuję Wszystkim za pomoc:)
    Temat można zamknąć:)