Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz >100W stereo na STK

28 Lip 2009 11:23 2665 12
  • Poziom 22  
    Witam !
    Chcę sobie zrobić jakiś wzmacniacz 100W stereo (czyli dwa kanały po 100W lub więcej). Najlepiej na STK (mam ich kilka). Posiadam transformator 2x35V 2,5A (150W), czyli po odfiltrowaniu mam symetryczne ±50V. Filtruję przez 4 kondensatory 4700uF/50V. Proszę o propozycje. Ja coś tam szukałem, ale jakoś nie moge znaleść nic co by odpowiadało...

Pozdrawiam !
  • Poziom 16  
    Możesz napisać jakie układy scalone STK posiadasz?
  • Poziom 16  
    Co do STK to ładnie to gra , ale jeżeli to jest podróbka to długo nie pogra, chyba że obniżysz napięcie zasilania drastycznie od tych jakie przewiduje producent
  • Poziom 31  
    Za małe masz trafo. Pasuje ono ale do wzmacniacza 100W no może 120W. Ale do wzmacniacza 200W to już za dużo. Ale napisz najpierw jakie masz hybrydy bo może się okazać że np któraś będzie miała 2x40W więc pod to trafo jak "ulał" Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Reasumując nawet do wzmacniacza 120W było by za słabe zawsze musi być 50% zapasu aby go nie zagotować mało kto teraz tego się trzyma. Do wzmacniacza 200W powinien być jeżeli założymy że ten wzmacniacz rzeczywiście oddaje to 200W to transformator powinien mieć 300VA ale jeżeli doliczymy sobie filtr o odpowiedniej pojemności to 250VA powinno w zupełności wystarczyć .
  • Poziom 22  
    Hmmm. Ok. Trafo mogę zalatwić inne. Te STK to nie wiem jakie mam. Kolega ma kilka sztuk i chce sprzedać. Mam troche do wyboru. Więc pytam - czy istnieje taka końcówka, która ma 2x100W albo 1x200W :?:
  • Poziom 31  
    Z serii X, najmocniejsza jest 4211 bodajże 2x70W przy zasilaniu 2x43V...
  • Poziom 16  
    A to koniecznie musi być na Hybrydzie nie lepiej zastosować coś na tranzystorach ??
  • Poziom 39  
    sebxx4 napisał:
    Hmmm. Ok. Trafo mogę zalatwić inne. Te STK to nie wiem jakie mam. Kolega ma kilka sztuk i chce sprzedać. Mam troche do wyboru. Więc pytam - czy istnieje taka końcówka, która ma 2x100W albo 1x200W :?:

Witam
    O wzmacniaczach, z zastosowaniem kości serii "STKxx" było dokładnie opisane w nieistniejącym obecnie czasopiśmie "Praktyczny Elektronik". Część 1 w numerze 5/2000r str25, cz 2 w num 6/2001 str29. Numery te można znaleźć między innymi TU
    Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    STK 4241 ma moc 2x120W 8Ω. Ale oryginał kosztuje ok 100zł więc czy warto? A w podróbki to ty lepiej się nie zapędzaj. Lepiej tranzystory. Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    gosztekseba napisał:
    (...)Ale oryginał kosztuje ok 100zł(...)

:arrow: Widzialem gdzieś w necie za 30zl... Pewnie podróbka.

Tranzystorów nie lubie. Ale też nie jest powiedziane że musi być na STK. Może jakaś inna kostka ? (lub dwie). Fajnie by bylo jakby można bylo zastosować trafo 2x30V 150W (2x2,5A) - takie mam. Ale moc musi być większa (lub równa) 100W no i musi być stereo... (2x100W)

A powiedz mi jeszcze, gdyż napisaleś żebym się nie zabieral za podróbki... Dlaczego ? Znaczy, chodzi mi o to ile pogra taka podróbka :?:
  • Poziom 31  
    Nie no to jest po prostu loteria. Jedne grają tydzień drugie całe lata(kiedyś zmieniłem wujkowi w wieży LG i działa mu już 2 lata) więc jak się trafi ale w tej wierzy nie jest ona katowana może dlatego tyle się trzyma... Właśnie taka za 30zł podróba. Ale lepiej nie kupuj bo szkoda kasy. Jeśli już z kostek to albo TDA7294 albo LM3886. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam