Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 93r, szyba w drzwiach kierowcy...

28 Lip 2009 13:36 2333 9
  • Poziom 9  
    Mam problem z szyba. Silniczek elektryczny działa poprawnie. Pracuje w górę i w dół , ale szyba nie ruszy się o centymetr w 95 % prób. Przy pomocy rąk czasem ruszy. Wiem jedno silnik jest sprawny szyna prowadząca szybę jest identyczna jak od strony pasażera (nie po skrzywiana). Proszę o rady w tym przypadku wszystko niby jest ok a szyba nie rusza w 2 strony jak by ją coś blokowało lub trzymało. Sprawdzę wszystkie wasze sugestie nie mam książeczki do tego samochodu i nie wiem w czym może być problem.

Dziękuje za odpowiedzi.
  • Moderator Samochody
    Kolego, trzeba po prostu rozebrać tapicerkę i sprawdzić, czy wina leży po stronie mechanizmu, czy prowadnic szyby. Trudno Ci coś mądrzejszego doradzić, trzeba tam zajrzeć, to prosty układ...
  • Poziom 9  
    Juz to z 3-4 razy rozkręcałem i nic nie zauważyłem ;/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    I jak bez problemu chodzi a nie rozbiłem jej :)) to co dalej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Jak na razie nie testowałem tej szyby odpinając jej, wcześniej brat to otwierał, ja rękoma szarpiąc w dół.

Dodano po 8 [minuty]:

Czyli z tego co mi mówiłeś jeżeli chodzi to prowadnica teoretycznie jest do bani,a jeżeli nie to jest inny problem

Dodano po 37 [minuty]:

Powiem 1 nie jestem mechanikiem samochodowym a ten samochód niedawno kupiłem. Chciałem się tylko dowiedzieć po jakiej stronie może być problem i jak to zauważyć bo nie chce przepłacać za części to tych zrąbanych drzwi.

Thx za posty.
  • Moderator Samochody
    Pewnie były za duże opory i przekładnia skończyła się. Z tego, co pamiętam, to MK1 i MK2 miały identyczny mechanizm, raczej na szrocie powinieneś dostać bez problemu i za nieduże pieniążki sprawny. Przekładnia jest rozbieralna, ale wątpię, żeby udało Ci się to naprawić - szkoda zachodu.
  • Poziom 9  
    Chodzi Ci o ten czerwony czy pomarańczowy plastik chodzący po prowadnicy
  • Poziom 2  
    musisz wymontować cały mechanizm bez szyby z samochodu jest to kilka srubek ja miałem ten sam problem i po wymontowaniu okazało sie ze pękl plastik mocujący linke czego nie było widać po zdjęciu tapicerki dopiero po wymontowaniu.szybe musisz ustawić w połowie otwartą aby dostać sie do dwuch srubek mocujacych ją do szyny potem odkręcisz bodajże 4 sruby mocujace szyne do drzwi a na koncu są chyba trzy( nie pamietam dokładnie) kture trzymają silnik wtedy wszysko zobaczysz