Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosze o porade na temat laptopa

igorxxx 28 May 2004 23:08 5088 34
Wago
    igorxxx
    Level 11  
    Mam zamiar kupic laptopa do 4000 zl. ktory sluzylby do internetu, film,zdiecia ,- prosze o porade , okilka modeli . Dzieki
  • Wago
    EdekZKK
    Level 12  
    Co do wymagan to troche malo informacji. Kazdy nowy Laptop spelni ww. wymagania. Jesli juz decydujesz sie na taki komputer musi byc tego jakas przyczyna (brak miejsca, mobilnosc, etc). Napisz cos wiecej, albo po prostu udaj sie do kilku sklepow i niech cie przekonuja do tego co maja w ofercie. :wink:
  • Wago
    igorxxx
    Level 11  
    przyczyna to brak miejsca.a co do laptopa moze poradzisz jaka firme wybrac .tyle tego jest na rynku .niechcialbym sie radzic w sklepie bo oni to moga mi doradzic towar ktory im nie schodzi i chca sie jego pozbyc .a ja jestem wtym zielony . wogole temat komp to dlamnie czarna magia.
    dinthalion
    Level 14  
    Niekupuj Toshiby, te laptopy sie rozlatuja po kilku latach.
    krystian76
    Level 12  
    dinthalion - Opinia nie kupuj Toshiby moze dotyczyc kazdej marki. Wiem cos na ten temat bo zajmuje sie notebookami (handel/serwis) od 96r.
    Wlasciwie kazdy znany producent notkow mial wpadke z jakims modelem. Mozna by sie na ten temat dlugo rozpisywac.

Wracajac do meritum sprawy w tej cenie ciezko bedzie znalezc cos dobrego malo awaryjnego.
    Osobiscie polecalbym jednak sprzet markowy np:
    - Acer TrawelMate 244FXe cena 4187zl
    - Toshiba Satellite A10 C2,5GHz/256/30/14.1"/winHPHE cena 4173zl

Nie sa to modele super ale sa lepsze niz jakies wynalazki.
    Ja bym jednak doradzal kupno czegos za min 5000zl otrzymamy wowczas moze nie wieksza szybkosc ale lepsza jakosc materialow. Chyba ze nie bedzie Ci przeszkadzalo to ze po kilku miesiacach bedziesz mial powycierana farbe na notku i baterie trzymajaca do 30min.
    igorxxx
    Level 11  
    i co myslisz o HP Compaq do 5000zl- np. model-nx9005-Athlon XP-M 2400+ 15''/256MB/40GB/DVD-CD-RW/Win XP HE
    albo nx9010-Celeron 2.6 14''/256MB/30GB/DVD-CD-RW/Win XP HE
    a jak jakis inny to jaki ?
    grzesiox
    Level 19  
    Z tego co ja się orintuje w laptokach to tylko firmy sprawdzone warto kupować, moim zdaniem najlepsze to chyba: Toshiba, Compaq, IBM, Dell, może HP. Reszta może działać jak chce ;)
    Co do Toshiby i jej rozlatywania się to mam w domu Satelite pro 4200 z 500MHz zegarem i wcale się nie rozlatuje a swoje lata ma i farba też niepowycierana. Samo działanie tego kompa jest niesamowite - działą lepiej niż większość PCtów z prockiem 800MHz. Sprawdzona firma to sprawdzone podzespoły a nie jakiś tani shit ...
    obr1
    Level 14  
    Ja używałem przez kilka lat Fujitsu z Pentium 1. Jeśli chodzi o awaryjność to byłem bardzo mile zaskoczony. Używałem go do serwisu wożąc w bagażniku i żadnych problemów. Podobnie zadowolony byłem z funkcjonalności. Nie było żadnych problemów z podłączaniem zewnętrznych urządzeń. Jak przesiadłem się na Toshibę już nie było tak fajnie. Port szeregowy nie zawsze chciał mnie słuchać, baterie szybko padły. Oba używałem od nowości.
    krystian76
    Level 12  
    Co do HP to dobry wybor ale z celeronem czyli seria nx9000. sprzedalem tych modeli sporo i jak do tej pory klienci sa zadowoleni.

na + tego modelu trzeba przyznac zwarta i solidna budowe, napedy FDD i CD wbudowane sporo portow I/O.
    na - waga, i szum z wentylatorkow.

Mozesz jeszcze zwrocic uwage na IBM ThinkPad R 40e: cel 2,4/256/30/14,1"/DVD-Combo/win XPHEPL/ cena 4798zl - nie jest to seria T ale bardzo ergonomiczny- stosunkowo mala waga i wymiary. brak FDD w zestawie, Wyglad moze byc kontrowersyjny ale sprzecik jest OK

Toshiba A10-131 cena 5096zl
    Toshiba A30-504 cena 5157zl

Co do szumu z wentylatorkow to bedzie on zawsze wiekszy w modelach gdzie zastosowano procek od desktopa. Tylko tam gdzie sa procki mobile tam mozna liczyc na nizsza wage i cichsza prace.
    igorxxx
    Level 11  
    dlaczego HP tylko z celeronem a nie np. z AMD Athlon XP-Mobile? i co sadzicie o firmie acer ?
    krystian76
    Level 12  
    W przypadku notebookow z procami AMD czasami (cieple dni) brakuje stabilnosci. Mialem juz kilka takich przypadkow i to niezaleznie od producenta notebooka. Jak by nie fakt ze sie przegrzewaja to by byly spoko bo cena jest nizsza.
    Dickowski
    Level 2  
    Witam,
    Osobiście mam starszego Compaqa Armada 1700 z Pentium 300MHz. Bateria już padła, ale ogromną zaletą jest wbudowany zasilacz. Nie potrzeba zabierać z sobą dodatkowego pudełka. A i miejsca zajmuje przez to mniej, a o to między innymi ci chodziło. Warto więc chyba zwrócić na to też uwagę. Ale ten mój to już starszy model, ale ogólnie jest super. Nie mogę się jedynie przyzwyczaić do braku myszki i to z rolką, dlatego podłączam zewnętrzną mysze zamiast tego cholernego "jeziorka" do głaskania.... Już lepsza byłaby chyba tzw "łechtaczka" (hehe - kulka)...
    Ale i tak wole mój podstawowy, "duży" komputer...
    krystian76
    Level 12  
    teraz juz sie nie stosuje rozwiazan z wbudowanym zasilaczem. Moim zdaniem jest to wynik walki o jak najnizsza wage i odprowadzanie ciepla.

Co do wyboru compaq czy toshiba proponuje wybrac sie do najblizszego sklepu gdzie beda te dwa notki i porownac je.

Sa rozne gusta i oczekiwania od sprzetu wiec trudno cos sugerowac.
    Jezeli chodzi o jakosc wykonania to sa na rowni.
    Dickowski
    Level 2  
    Quote:
    teraz juz się nie stosuje rozwiazan z wbudowanym zasilaczem. Moim zdaniem jest to wynik walki o jak najnizsza wage i odprowadzanie ciepla.

A szkoda, bo baterie nie mają jeszcze zadziwiających żywotności i długości pracy bez ładowania. Pożyjemy, to może doczekamy tanich ogniw paliwowych:
    http://telefon.pl/modules.php?name=_News&file=article&sid=1969
    Wujek Dobra Rada
    Level 17  
    ja tak od siebie polece ni pakowac sie w netbooczki oparte na celeronach, po prostu nie ma sensu te procki to porazka intela..
    bierz cos na AMD lub normalny p4
    krystian76
    Level 12  
    w nawiazaniu do wypowiedzi "Wujek Dobra Rada" powiem tyle:
    Biorac pod uwage fakt ze notebook zazwyczaj to komputer przeznaczony do pracy a nie do gier
    Co bys wybral:
    - stabilnosc, bezproblemowa prace, wystarczajaca wydajnosc
    - wyzsza wydajnosc, problemy ze stabilnoscia,

?????????????????????????????????????
    Wujek Dobra Rada
    Level 17  
    zaraz problemy ze stabilnoscia...
    pozatym p4 wcale nie sa chlodniejsze od amdków...
    producent-dobry producent zapewnil odpowiednie chlodzenie
    grzesiox
    Level 19  
    To się zgadza nowe intele tak samo grzeją jak AMDeki, a jeśli chodzi o wersje mobile to jest nieduża ilość wydawanego ciepła i jeszcze bardziej podobne wartości Intel ma do AMD.
    A co do stabilności to jak producent zadbał o dobrą płyte główną (bo tu rzecz siedzi, nie w procesorze samym) to kompik będzie tak samo chodził na AMD jak na Intelu. Przypuszczam że zarówno Toshiba jak i Compaq nie łądują do swojego sprzętu dziadostwa więc nie widzę różnicy w doborze odpowiedniego procka, choć faktem jest że nie polecałbym wersji budżetowych, tj Duron, Celeron.
    Pozdrawiam
    tygrys5232
    Level 18  
    a czy musi to być nowy laptop ?? moze jakaś uzywke...powiecmy 1`no roczna..??
    Kris52
    Level 21  
    Mam nx9005 i nie mogę nic mu zarzucić.Athlon 2400xp mobilny.Jak na razie nie było tak gorących dni bym miał problemy ze stabilnością.Komp pracuje w różnych warunkach i na baterii i sieci.Raz nawet pracował 48 godzin bez przerwy na zasilaniu sieciowym (kompilacja całej dystrybucji linux).Zasilacz się troszkę mocno grzeje przy dłuższej pracy.W nx9010 chyba jest celeron desktopowy i nie ma rs232 .Przynajmniej tak mi się obiło o uszy jak kupowałem tego.Ogólnie jak na razie jestem z niego zadowolony.
    krystian76
    Level 12  
    Compaq nx9010 posiada RS232 (jako jeden z nielicznych notebookow)
    igorxxx
    Level 11  
    czy to prawda ze HP Compaq sie slimacza? i co myslicie o laptopach Acer
    radzi
    Level 12  
    Do pracy tylko Pentium.
    Do filmow moze byc Duron, Athlon'y nie sa wpelni wykorzystywane.
    paszczak
    Level 13  
    Odradzam California Access. Miałem takiego nowego Celerona 2000. Po paru miesiącach zmieniłem na używanego Compaqa pentium III 500. Do moich zastosowań (poczta, www, tworzenie stron www, prosta obróbka grafiki, itd.) jest wystarczająco wydajny, a nie zawiesił mi się jeszcze ani razu, w przeciwieństwie do Californii, który co chwilę się wywalał.
    igorxxx
    Level 11  
    co myslicie o tym sklepie i tych cenach:http://www.euro-notebook.pl/sklep/product_info.php?cPath=22http://www.euro-notebook.pl/sklep/product_info.php?cPath=22&products_id=48&osCsid=918dd908152c4a59758fce8ed0679043&products_id=47
    netlest
    Level 11  
    Potwierdzam aby brać p4. W zasadzie każdy nowy laptop za 4000 spełni twoje wymagania.