Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Serwis co potrzeba: Boxy, klucze, wanny, Hot-air, zasilacze

poochone 31 Sty 2013 19:15 113709 470
    Mecenas_Sun
    Poziom 8  
    Witam.Prosiłbym o podanie zestawu boxow które według was na dzień dzisiejszy najlepiej kupić do komisu gsm.Oczywiście aby był dobry stosunek ceny do jakości/możliwości tych boxow.
  • Tektronix
    geryon
    Poziom 17  
    Ja mam taki można powiedzieć mini komis i póki co raczej nie trafiło się żebym nie poradził sobie z jakimś telefonem:)

RIFF BOX
    CYCLON BOX
    HXC DONGLE
    UFS-3 - ale to raczje Ci nie będzie potrzebne
    4SE

I daje jakoś radę :)
    Mecenas_Sun
    Poziom 8  
    Cyclone box znam ,a o reszcie muszę poczytać. a co powiesz np. na mt-box full, ns-pro, HWK uFs Micro Box,smart clip
    geryon
    Poziom 17  
    Mecenas_Sun napisał:
    Cyclone box znam ,a o reszcie muszę poczytać. a co powiesz np. na mt-box full, ns-pro, HWK uFs Micro Box,smart clip

Moim zdaniem cena/jakość MT-BOX nie jest najlepszym wyborem, HWK uFS Micro to jest UFS3 w moim poście, generalnie bardzo fajny box mam do neigo slabośc bo to mój pierwszy zakupiony jednak CYCLONE w tej chwili bije wszystko na głowe moim zdaniem.

Ja generalnie mam do sprzedanie MX KEY z MX BOX'em jak byśchciał, oraz własnie teog UFS. Jesli chodzi o resze nie mam zdania na tyle wyrobionego by doradzać.
    laikzemnie
    Poziom 8  
    Witam, chciałbym zakupić swojego pierwszego boxa. Budżet lichy - do około 250zł. Głównie do ściągania simlocków po znajomych/rodzinie. Możecie coś polecić? Z tego co widzę jedne z tańszych to Fenix Key oraz JAF BOX, tylko czy są coś warte.
  • Tektronix
    konrdzik
    Poziom 22  
    Daj sobie spokój z fenixem czy jafem , to już umarłe projekty .Kup sobie cyclone ( jeśli szukasz boxa do nokii).
    laikzemnie
    Poziom 8  
    Gdyby doliczyć do tego kable to już trochę wyjdzie, te 2 co wymieniłem mimo tego, że nie są już rozwijane wspierają i tak sporą liczbę telefonów. Jak tam z aktywacją wygląda?
    ulath
    Poziom 9  
    witam

interesuje mnie ściąganie simlockow z telefonów jak najtańszym kosztem z:

Samsungów i HTC - interesują mnie w miarę świeżę telefony max 2-3 letnie
    Nokie z serii Lumia

Chce żeby koszt dla mnie był jak najmniejszy ze względu na duża ilość telefonów do zrobienia. Mogę zapłacić dużo na początku żeby na dłuższą metę się opłacało.
    co wybrać? Kody z alledrogo , drogo mnie wychodzą i zarobek mały...

z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam
    geryon
    Poziom 17  
    HTC wystarczy Ci kabelek USB i karta pamięci :-) ewentualnie xtc i hxc, lumia to z tego co kojarzę ATF po TP ale też nie wszystkie modele chyba.
    ulath
    Poziom 9  
    a co dobre do samsungów? zależy mi głownie na galaxy S3 i S4...

edit:
    zdecydowałem się na z3x do samsungów chyba teraz jest najlepszy
    Adsun
    Poziom 8  
    Opłaca się kupić Se Tool'a 3 silver? Co jeszcze ściąga simlocki i naprawia GDFS w takich telefonach jak K750/K800? Wiem, że może obsługuje już stare telefony ale sporo takich mam u siebie.
    koperta4512
    Poziom 23  
    Jeszcze wgra nowe oprogramowanie, zresetuje kod, zmieni CID/certyfikat oraz CDA. Oczywiście że się opłaca.
    poncjuszpilat
    Poziom 7  
    Witam

Jestem nowy w sprawach serwisowania. Chciałem się doradzić.. potrzebuję porady w wyborze box do serwisowania samsungów. Oraz chciałem się dowiedzieć jak to serwisowania przez box działa.. Kupuje box, kabel serwisowy do wybranego modelu telefonu podłączam do boxa i to wszystko? czy też jeden kabel np z micro usb może pasować do wielu modeli telefonów do boxa?

Mam problem z zrozumieniem jak to dokładnie działa, a w googlach nie mogę znaleźć jak to dokładnie działa. Przez te dwa urządzenia mogę potem odblokowywać telefon, zdejmować simlocka, naprawiać imei? Zastanawiam się nad kupnem JTAG z3x box czy to dobry wybór? Budżet praktycznie do 2-3 tysięcy na kupno boxa do samsungów i okablowania. PS oczywiście chodzi mi o serwisowanie nowych telefonów samsung oraz box bez kredytów.

Pozdrawiam i proszę poradę i pomoc.
    diablo92
    Poziom 2  
    Witam.

Otworzyłem niedawno serwis RTV (komputery, laptopy, gps itp.).
    Telefony do zrobienia zawożę do obcego serwisu w mieście. Mam trochę odłożone pieniędzy i chcę przestać pakować kieszeń komuś :)

W jakie boxy zainwestować żeby nie martwić się że nie zrobię jakiegoś typowego telefonu? Mam na oku te boxy. Generalnie im dłużej czytam o nich tym jestem głupszy w tym temacie. Chcę przedewszystkim boxy do których nie będę musiał dopłacać. Najlepiej z kompletem kabli.

Linków nie mogę wstawić ale chodzi mi o MT-BOX FULL z kompletem 177kabli z portalu aukcyjnego oraz SPT BOX do samsunga z 27 kablami

Czy to musi tyle kosztować i jak to się faktycznie ma w przeliczeniu jakość/cena. Wyczytałem, że MT-Box nie ma sobie równych ale w praktyce różnie to wygląda.
  • Pomocny post
    archi3
    Poziom 31  
    Hehe no to chyba troche nie doczytales...Dzis MTB to g...(w kazdym z dzialow). Nokie zaprzestali updatetowac jakie 1,5roku temu. Jesli chodzi o nokie atf i cyclone nie maja sobie rownych (a kable mozesz dokupic pasuje komplet od jafa,hwk itp). Spt to b.dobry box ale nie dla poczatkujacego bo latwo moze do siebie zrazic jesli samsungi to dzis chyba najlepszy jest z3x (kable pasuja te same). Jesli masz malo kasy na poczatek kup sobie setoola z aktywacjami (to sie inacyej nazywa fusion box) a bedziesz mogl uzywac lge toola sgtoola i setoola, bardzo dobre narzedzia + cos do noki.
    grzybek24
    Poziom 14  
    Jakiego boxa polecacie do Sony,sony Ericsson,osobno samsung i htc?
    dxxx

Poziom 24  
    grzybek24 napisał:
    Jakiego boxa polecacie do Sony,sony Ericsson,osobno samsung i htc?

Setool + licencja LGETool - zrobisz większość Sony Ericssonów. Do starszych potrzebny jest Cruiser (nie opłaca się tego kupować już).

Samsung Z3x box, ewentualnie NsPro ale to półśrodek, prędzej czy później musisz kupić Z3X box, chociaż czasem ma problemy, których NSPRO nigdy nie miał. HWK nie miałem, nie będę się wypowiadał.

HTC simlock kodem (LGETool patrz wyżej) lub za free solucje, ewentualnie XTC Clip - szybko zrobisz w tym gold card i simlocki ze starszych androidów, o nowościach - zapomnij.

Nokia - tu boxy umierają jeden po drugim. Ja mam JAF, MTBox, Fenixkey, MXkey. Ale na dzień dzisiejszy wystarczy Cyclone, ewentualnie ATF.

No i VYGIS to podstawa - kombajn do LG.

To jest minimum, bez którego nie da się działać. Oczywiście zostaje temat Motoroli, Siemensów, Sagemów, Huawei, Alcateli i wiele wiele innych telefonów.

Więc możesz kupić SMTi, Martecha, MSS Boxa, SmartClipa, Infinity, Furiousa itd.

TRZEBA WZIĄĆ TYLKO JEDNO POD UWAGĘ. 10 lat temu to ja robiłem 20-30 simlocków dziennie. Teraz 2-3 na tydzień. Tylko Orange zakłada simlocki. NIE DA SIĘ Z TEGO WYŻYĆ. Zostaje handel (głownie pokrowce), naprawa, nietypowe usługi (docinanie karty sim do microsim, konfiguracja mms, hard reset, czasem debranding lub branding pod daną sieć jak jest problem z konfigurację mms).

Nie zrobisz niczym simlocka z nowych Nokii Lumii. Z kolei Nokia 100, C1-01 itp przez Brute Force jest nieopłacalna - chyba, że nie płacisz VAT-u, i zarabiasz 10zł. Nie zrobisz simlocka z Sony Ericssonów i Sony wyprodukowanych po styczniu 2012 roku. Nic nie ma do nowych Alcateli (na Androidzie), Motoroli, iPhone - tylko KODY a ceny od 50zł w górę. W przypadku iPhone to niektóre sieci albo 400-600zł albo nie do ogarnięcia.

Dziś zrobiłem:
    - Nokia 201 pl menu - kablem usb i crakowanym phoenixem
    - samsung galaxy y - hard reset z palca
    Więcej nie pamiętam.
    ulmus
    Poziom 12  
    Witam.
    Chciałbym kupić w miarę niedrogi zestaw narzędzi do rozkręcania telefonów komórkowych i laptopów/komputerów. Jestem amatorem, nie mam zamiaru zarabiać przy pomocy tych narzędzi. Ale jednocześnie nie chciałbym, żeby po dwóch użyciach rozleciał mi się śrubokręt.
    Czy ktoś mógłby mi coś polecić?
    tomo81
    Poziom 2  
    Witam, jestem nowy na forum, mam możliwość zakupu telefonów zza granicy, niestety z simlockami, jestem zielony w temacie, czytałem sporo w necie ale mam mętlik w głowie. Chciałbym zakupić boxy do simlocków, chodzi mi przede wszystkim o smartfony póki co tj. Samsung Galaxy S3mini, Galaxy Y, Nokia Lumia 520, Sony Xperia E, Huawei Y300, Acer Liquid Z3. I czy same boxy starczą czy aktywacje muszę kupować. Będę wdzięczny za pomoc.
    dxxx

Poziom 24  
    tomo81 napisał:
    Samsung Galaxy S3mini, Galaxy Y, Nokia Lumia 520, Sony Xperia E, Huawei Y300, Acer Liquid Z3.

Z tego co ja się orientuję to

Galaxy S3 mini simlock w 99% zrobisz z3x boxem ale wcześniej musisz go sam zrootować, soft pójdzie darmówką (odinem), ten 1% to niesforne przypadki, które robisz kodem (kupujesz kod za kilkadziesiąt złotych)

Galaxy Y - jak wyżej Z3X box - simlock, soft najlepiej odinem, z3X box często sobie nie radzi z flashowaniem

Lumia 520 - simlock tylko kodem, soft "darmowym" programem

Xperia E - simlock tylko kodem, soft pl - raczej będzie w tym PL, ale jakby nie było to Setool sobie poradzi (box)

Huawei Y300 - simlock kodem, soft darmówką (czytaj na forach poświęconych androidowi)

Acer - NIE MAM POJĘCIA ale pewnie jak wyżej o ile jest do tego PL

Podsumowując z3x box z aktywacją na Samsunga czyli standard, Setool box, a reszta kodem czyli płać i płacz

Dodano po 7 [minuty]:

ulmus napisał:
    Witam.
    Chciałbym kupić w miarę niedrogi zestaw narzędzi do rozkręcania telefonów komórkowych i laptopów/komputerów. Jestem amatorem, nie mam zamiaru zarabiać przy pomocy tych narzędzi. Ale jednocześnie nie chciałbym, żeby po dwóch użyciach rozleciał mi się śrubokręt.
    Czy ktoś mógłby mi coś polecić?

U chińczyka można kupić wkrętak z wymiennymi końcówkami - na początek wystarczy, coś takiego kupowałem lata temu i do dziś mam kilka zestawów, ostatnio za 5 PLN to wypatrzyłem.

W Biedrze też ostatnio był jakiś zestaw za 30-40zł i miał milion końcówek, jakbym nie miał swoich narzędzi to też bym kupił.

Generalnie chodzi o Torxy 3,4,5,6 i drobne krzyżaki. Do iPhone są malutkie Torxy, bodajże 2 (ja kupowałem na alledrogo). Są też nietypowe śruby jak w padach do xboxa ale to wszystko załatwi dobry zestaw z wymiennymi końcówkami dostępny w każdym hipermarkecie czy okresowo Lidlu i Biedronce.

Koledzy z komputerowych serwisów używają często automatycznych wkrętaków, w telefonach takiej potrzeby nie ma.
    tomo81
    Poziom 2  
    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, a jeśli chodzi o te kody to np. http://unlockimei.pl i jeśli jest napisane np. Huawei wszystkie modele i sieci 25 kredytów to znaczy, że każdą sieć zagraniczna też obsługuje tak? Czyli 25 zeta za kod, dobrze rozumiem?
    toon
    Poziom 28  
    Witam
    jak w temacie który sprzęt jest lepszy?
    dxxx

Poziom 24  
    toon napisał:
    Witam
    jak w temacie który sprzęt jest lepszy?

Mam Jaf, Mt-Box, FenixKey, MxKey, - w związku z tym, że miałem po raz kolejny problem z MT-Boxem a MxKey kolejnego boxa uwalił - kupiłem CycloneKey (niby podobne funkcje do MxKey ale tochę inne podejście do sprawy i nie za bardzo udało mi się go jeszcze ogarnąć) dużo gorsza komunikacja niż w MxKey. Nie obsługuje wielu modeli przez USB do zczytania danych do BruteForce (np. 6303, 6303i, 2720). Boli mnie to bardzo. Długo poszczególne etapy komunikacji trwają, coś tam mieli, pokazuje milion zbędnych informacji (tak jak w MxKey). W MxKey podoba mi się, że błędy i problemy z telefonem są wytłuszczane na czerwono (rzucają się w oczy). Jest to przydatne, zwłaszcza, że logi z każdej operacji są dłuuuuugie.

Mam dużo zastrzeżeń do Cyclone Key. Best nie znam.
    karol1988st
    Poziom 16  
    Witam.
    Wiem że temat jaki box kupić był wiele razy poruszany ale mało jest informacji na temat boksów typu 4Se czy mx box itp a na tym mi zależy czy warto inwestować w se czy jednak setool będzie lepszy ? Zależy mi na obsłudze Androida ( głównie sim lock i pl menu bo na większe naprawy narazie jeszcze za mała wiedza) setoola nawet posiadam ale musiałbym wykupić aktualizację do obsługi androida czy to się opłaca ?

Pozdrawiam.
    beeniekgsxr
    Poziom 1  
    Witam,ja też chciałbym się dowiedzieć jaki box będzie najlepszy do noki bb5?Głownie N-series i E series?Czy może mi ktoś doradzić co kupić?Nie mam komisu,po prostu chcę sobie w domu dłubać.Głównie zależy mi na ściąganiu sim locków i wgrywaniu nowych softów jak np tel nie chce się włączyc czy wyświetlacz świeci na biało
    chris996
    Poziom 9  
    Proszę o opinię jeśli chodzi o klucze Best BB5 (Infinity Team) lub Cyclone Key.
    Warto je kupić? Obecnie jedne z tańszych boxów na rynku, ale jakoś nie mam przekonania do takich kluczy, klasyczny box dla mnie raczej pewniejszy :)

OK, widzę, że dxxx napisało co nieco o cyclone key. Coż, jednak zainwestuję w coś innego.
    R*
    Poziom 30  
    Witam,
    Odpalam nowy punkt serwisowy, zbieram sprzęt i tak na liście aktualnie posiadam:
    Z3X SAM
    SEtool pełne aktywacje
    Cyclone
    HTI
    HWK
    (oraz kilka innych kluczy, raczej umarłych producentów).

Planuję dokupić kilka rzeczy-może ktoś doradzi coś lepszego:
    RIFF
    Easy JTAG Z3X
    Polar Box3
    PB Tool Smart Phone Key

+ zastanawiam się nad Furious GOLD (tym nowym) lub Infinity.

Do HW planuję zakup:
    Jovy RE-8500
    WEP 992DA+
    WEP 3010D 30V 10A
    Wanna PS-G60A

Posiadam sporo kabli, jednak jakieś uni kopytka (poza GPG, bo one słabo się sprawdziły). Starsze HA, uchwyty etc, więc to pomijam juz.

Serwis konsolowo-laptopowo-komórkowy :)

Może ktoś doradzi coś jeszcze.
    spaceone
    Poziom 10  
    Witam,

Mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat Pegasus Box for Samsung? Czy ten sprzęt jest godny polecenia jeśli chodzi o swoje możliwości.
    Sprzęt jest w dość przystępniej cenie, ale nie wiem jak to się ma w praktyce do Z3x. Niestety nie znalazłem wielu informacji na jego temat i wnioskuje, że to jeden z młodszych projektów.

Na dzień dzisiejszy interesuje mnie możliwość odblokowania samsungów S6810P (Fame) oraz S6310N (Young) ale w przyszłości chciałbym tez móc ogarniać nowsze modele.

Będę wdzięczny za pomoc.
    JIMMI2007
    Poziom 10  
    witam wszystkich elektrodo-sensejow :)
    chcialbym kupić box lub kilka. do telefonów marki Nokia, Samsung, Sony, ewentualnie iPhone choć z tego co czytałem to zdjęcie simlocka z iPhona to wyższa szkoła jazdy..
    chodzi mi głównie o zdejmowanie blokad simlock, blokad użytkownika, flashowanie.

dodam że jestem amatorem ale lubię czasem coś pogrzebać w telefonach.

interesują mnie głównie telefony nowego typu...

proszę napiszcie co polecacie.. co używacie, i co byście kupili..dziękuję za wszelką pomoc