Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Serwis co potrzeba: Boxy, klucze, wanny, Hot-air, zasilacze

poochone 16 Oct 2014 10:05 124635 506
lampy.pl
    gavron04
    Level 21  
    Czyli aktualnie boxa używa się do nowszych modeli np seria Lumia?
  • lampy.pl
    czarny1722
    Level 12  
    Jesli chodzi o logi To Hti,cyclone, Do lumi polecam Atf.
    gavron04
    Level 21  
    Odnośnie tamtych modeli co umieściłem w 1 poście to wystarczy jeden program na PC + kabel micro usb. Odczytuje plik hash i IMEI, wysyłam i czekam za kodem. Więc nie ma sensu kupować boxa jeśli można za 15zł zrobić.

Odnośnie ATF. Do tego boxa jeszcze kable + kredyty. Ile kredytów potrzebuję na zdjęcie simlocka z lumii?
  • lampy.pl
    gavron04
    Level 21  
    Odnośnie setoola i xperii. Z 2-3lata temu brało 3 kredyty za simlocka, ile jest aktualnie za simlocka?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Może napiszesz o jaki model chodzi?
    gavron04
    Level 21  
    (setool 3 box)

Xperia np x10 mini pro, x8 - czyli te starsze.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Od dawna te modele są free, tylko trzeba mieć aktywacje kupioną za 20 kredytów.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    "J" robi za dwa kredyty, wszelkie info masz na stronie setoola.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    O widzisz za Laserem nadążyć to trzeba mieć tempo :D
    elemen_th
    Level 29  
    Podłączam się, szukam i nie znalazłem żadnej informacji na ten temat.
    sm233
    Level 38  
    CREDITS CONSUMPTION

calypso lite/arima (ODM phones)
    patch unlock is free
    no unlock via server

locosto-based S1 phones (ODM phones)
    patch unlock via server - 1 credit required
    full unlock via server - x credits required (when signature server works)

neptune-based S1 phones (ODM phones)
    patch unlock via server - 1 credit required

S1 (locosto,neptune) phones with aid 0001,0002,0003 patch unlock operation is standalone and free in current setool2 version

STEricsson-based S1 phones (w100,w150...)
    full unlock via codes (please check if phone has unlock attempts remaining BEFORE requesting code) - 1 credits required

omap+db3210 based S1 phones (UIQ smartphones)
    full unlock via server - 3 credits required ( aid 004 phones require s1 auth server to be online )

full unlock via server for AID 004 - 3+3+3 credits required

qualcomm qsd8250,msm7227,msm82x5-based S1 phones
    full unlock via server - x credits required ( when signature server works )
    alternative bypass full unlock via server - 1 credits ( m1 aspen supported only via recovery cable)
    alternative bypass hwconfig rebuild via server - 1 credits ( m1 aspen supported only via recovery cable )

you can activate standalone alternative bypass for 10 credits, need to use setool2 >= v1.1204

qualcomm msm722xA-based S1 phones
    alternative bypass full unlock via server - 1 credits ( if smartcard have standalone alternative bypass option, then cost is 0 credits )

db2000 cid17/cid41/cid42/cid54 (lg3g)
    db2000 cid24 (old sharp 3g)
    full unlock is free
    patch unlock is free

db2000 cid16
    full unlock is free
    patch unlock is free
    full unlock via server - 1 credits

db2000/db2010 cid29
    full unlock is free
    patch unlock is free

db2000/db2010 cid36
    full unlock is free
    patch unlock is free

db2000/db2010 cid49
    full unlock is free
    patch unlock is free
    reset mode (repair erom) - 1 credits

db2020 cid49
    patch unlock standalone - free (required setool2 >=v0.914033)
    Full unlock 3+0=3 credits required ( please use reset mode )

db2010 cid50
    full unlock - 1 credits

db2010/db2020/pnx5230 cid51
    reset mode (not applicate for pnx5230) (repair erom) - 1 credits

db2020 cid52
    patch unlock is free

db2010/pnx5230 cid52
    patch unlock is free (required setool2 >=v0.914029)
    reset mode (not supported for pnx5230) (repair erom) - 1 credits

db2000 cid53
    reset mode - 1 credits

db2010/db2020/pnx5230 cid53
    patch unlock is free (required setool2 >=v0.914029)
    reset mode (not applicate for pnx5230) (repair erom) - 1 credits

db2000,db2010,db2020 reset operation is standalone and free in current setool2 version

db3150 (a2 platform) cid49,51,52,53
    full standalone unlock is free
    Full unlock 3+0=3 credits required ( please use unlock using altbypass )

db3200 (a2 platform) cid49,51,52,53

db3210 (a2 platform) cid49,51,52,53

db3210 (a2 platform) cid80,cid81
    Full unlock 3+0=3 credits required
    Full unlock using FLASHMODE 3+3=6 credits required ( use CSCA way )

db3350 (a2 platform) cid53

db3350 (a2 platform) cid80,cid81
    Full unlock 3+0=3 credits required
    ( s1 signature server down, use CSCA for seconds stage, use special CSCA bypass for j108 phone )
    Full unlock using FLASHMODE 3+3=6 credits required ( use CSCA way )

db3200,db3210,db3350 with CID 51,52,53 reset mode is standalone and free in current setool2 version
    gavron04
    Level 21  
    "reset mode (repair erom) - 1 credits " db2010, cid 49 jak kiedyś używałem setoola 3 box (2lata temu, wersja 1.02 lub 1.01) , to jak dobrze pamiętam to mi za reset nic nie brało?
    sm233
    Level 38  
    Rozpiska z forum settola napisana przez Lasera, ostatnia edycja to dopisanie:
    qualcomm msm722xA-based S1 phones
    alternative bypass full unlock via server - 1 credits ( if smartcard have standalone alternative bypass option, then cost is 0 credits )

więc z grubsza się zgadza, reszta to info pewnie z roku 2009 albo dalej.
    gavron04
    Level 21  
    Witam. Przymierzam się do zakupu Z3X z aktywacją do Samsunga jak i LG.

Pytanie odnośnie galaxy S3,4,5 - do tych modeli potrzeba coś jeszcze oprócz aktywacji do boxa, jakieś kredyty? Czy wystarczy podpiąć i po prostu unlock?
    archi3
    Level 31  
    gavron04 wrote:
    Witam. Przymierzam się do zakupu Z3X z aktywacją do Samsunga jak i LG.

Pytanie odnośnie galaxy S3,4,5 - do tych modeli potrzeba coś jeszcze oprócz aktywacji do boxa, jakieś kredyty? Czy wystarczy podpiąć i po prostu unlock?

Nie bierz z3x do lg to nie jest najlepszy wybor (tu tylko octopus i vygis). Do samsungow to jeden z najlepszych boxow ale do dzis nie moga dodac unlocka nowych sluchawek bez tzw superimeia co w naszym i 99% innych krajow nie jest legalne...(a wiekszosc innych czasem nawet sporo gorszych boxow ma ta opcje).

Ps inna sprawa jest ze do smoka trafiaja sie glownie polskie sztuki gdzie kod jest tanszy niz 1szt unlock logow do tych boxow.
    Ps2 nie da sie miec tylko jednego boxa do jednej marki jesli chcesz byc na czasie.
    gavron04
    Level 21  
    Ok, czyli tylko do samsungów.

Czyli oprócz kupna boxa, kompletu kabli, aktywajci do samsunga potrzebne są logi jak w setoolu?
    Simek1982
    Level 12  
    Witam, jestem nowy więc wybaczcie jeżeli napiszę coś nie tak, mam pytanie odnośnie boxów mianowicie czy jest coś lepszego do samsungów od z3x który w nowych telefonach robi locka tylko po zmianie imei, czy jest coś może co działa bez robienia ruta oprócz kodów, co ogólnie polecacie na tą chwilę? bo są same stare wątki.
    Mam tez pytanie odnośnie dobrego boxa do Lg a także do huawei, zte coraz więcej tego na rynku, do nokii są dwa rodzaje atf nitro i zwykły który lepszy? jeżeli chodzi o sony czy SETool Fusion Box + LGETool + Android będzie dobry? czy jest coś lepszego. Czy warto kupować furious czy infinity? z Góry dziękuje za odpowiedzi
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Do samsunga to oczywiście z3x bo na tą chwilę lepszego sprzętu nie ma, ale trzeba mieć świadomość, że ten box tez wszystkiego nie zrobi i dlatego każdy szanujący się serwis ma przynajmniej 2 boxy do danej marki a często się kupuje każdy box jaki wychodzi.
    Jeżeli chodzi o setool to oczywiście trzeba go mieć z full aktywacjami które też obejmą lg toola a on z kolei oprócz LG zrobi różne wynalazki po imei czy choćby BlackBerry. Jednak podstawowym boxem do LG jest vygis.
    Nokia to musisz mieć ATF'a oraz besta, jak weźmiesz jeszcze Sigmę to na tą chwilę ogarniesz większość telefonów, ale potrzebna jest jeszcze wiedza i doświadczenie które zdobywa się latami więc pamiętaj, że sam sprzęt choćby najlepszy to nie będzie robił za Ciebie.
    argo16
    Level 25  
    Vygis do lg narazie projekt martwy , więc nie ma co polecać na ten czas gdyż może się okazać że to ostateczny koniec projektu , jeszcze parę miesiecy temu vygis team sprzedawał nowe pliki req do aktywacji starszych boxów i się zmył , do lg na dzień dzisiejszy octopus najlepszy dużo nowych modeli , prosty interfejs , support , etc .
    Simek1982
    Level 12  
    Jeżeli chodzi o Vygis to jest jakieś nowe przedłużenie wsparcia, przeczytałem na multi-com w nowościach, ale czy faktycznie on jest najlepszy? Jest jeszcze EUBox - Easy Unlocker Box jakiś używa ktoś to? I nikt nie napisał nic o Furious Gold Box All In One czy warto w niego inwestować?? Pozostaje też micro box , do Htc jest jakiś magma box całkowicie mi obcy właśnie próbuje znaleźć jakieś dobre informacje o nim, Kolega argo16 pisze o octopusie nigdy nie pracowałem na nim to dobry sprzęt w jakich modelach Ci się dobrze sprawdza nie licząc Lg? Na koniec mam pytanie odnośnie MFC dongle są też inne podobne urządzenia do odblokowania kodów w android i ios używa to ktoś??? i może coś o Tym napisać mianowicie jaki wybrać bo co chwile ios wychodzi nowy i czy ma coś jakieś wsparcie że nie jest jednorazowe tylko z każdym nowym ios można aktualizować dziękuje i mam nadzieje że ten temat sie rozwinie :)
    dicappo
    Level 20  
    A wkrętaki z jakiej firmy warto kupić? Na allegro są jakieś tanie, ale pewnie się zaraz zniszczą.
    Simek1982
    Level 12  
    Może ktoś jednak napisze coś na temat furious gold?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Furiusa kupiłem jak był na topie i to jeden z boxów który był u mnie wtopą gdyż zaraz po zakupie chcieli jakieś śmieszne aktywacje, zmiany pakietów i często trzeba było czekać na happy day aby zmienić moduł.
    Podstawę jaka powinna być napisałem a resztę dokupisz jak się już zaczniesz rozwijać i poznasz z jakimi telefonami chodzą klienci.

A tak na marginesie to trzeba być bardzo odważnym aby w dzisiejszych czasach otwierać taki biznes. ;)
    adrian_jajo
    Level 12  
    Czy ktoś mógłby mi napisać czy warto kupować BB5 Best jeżeli posiada się już ATF Nitro?
    Jakie ewentualnie dodatkowe funkcje można dzięki niemu uzyskać?

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
    seba694637
    Level 16  
    Witam. Swój mały serwis chcę wzbogacić o myjkę ultradźwiękową. Myjki będę używał do czyszczenia płyt głównych telefonów które miały kontakt z wodą, czasem czyszczenia głowic drukarki, sporadycznie biżuterii. Co polecacie w tej kwocie ?
    Znalazłem m. in. takie modele:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    sundayman
    Level 25  
    Mam inny model tej firmy - CD4860.

Ma 2 razy większą pojemność i moc ale wydaje mi się, że to sumie podobne urządzenia są.

Myjka jest wykonana raczej solidnie, służy mi głównie do mycia PCB (w dużych ilościach) i jestem zadowolony jak dotąd.

Z tego co widzę model 4830 ma też kurek spustowy - to jest bardzo ważne, bez tego nie wyobrażam sobie pracy.