Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Serwis co potrzeba: Boxy, klucze, wanny, Hot-air, zasilacze

poochone 03 Paź 2016 22:27 111453 450
  • #301 03 Paź 2016 22:27
    cyss_cs
    Poziom 14  

Witam, mam takie pytanko w jakie boxy warto aktualnie wyposażyć serwis ?
    Posiadam Z3x, setool oraz klucz best czy warto coś jeszcze dokupić pozdrawiam

• Mitronik
  • #302 23 Paź 2016 20:41
    Bang
    Poziom 7  

Witam Szanownych Użytkowników Forum.

Założyłem temat, bo nie znalazłem wyczerpującej i satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Wiem, że tematów było wiele, ale większość z nich była aktualna jakiś czas temu. Chciałbym zakupić używany box bądź boxy do serwisowania starych Nokii. Wiem, że najlepszy jakiś czas temu był UFS, czy też N-box, ale chciałbym kupić boxa, który będzie wspierał modele oprócz dct4/dct4+ modele bb5.
    Może to bez sensu, że chcę kupić używany sprzęt? Proszę o wskazówki, na co zwrócić uwagę, przy wyborze używanego boxa?

Pozdrawiam i dziękuję z góry za podpowiedzi.

• #303 02 Lis 2016 13:26
    walek54321
    Poziom 6  

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć, jakiej maszyny używacie i jaką możecie polecić do ściągania wyświetlaczy LCD z telefonów? Chciałbym taką kupić. Jestem początkujący i dobrze by było, gdyby taka maszyna miała również jakąś dobrą instrukcję obsługi.

Pozdrawiam.

Krzysztof

• Mitronik
  • #304 24 Lis 2016 06:45
    Yakers
    Poziom 17  

Witam
    Potrzebuje kupić myjkę ultradźwiękową, do wydania mam ok. 1500zł. Myślałem nad takimi wanienkami:
    1. EMMI 40HC
    2. Aoyue 9060
    3. CD4875 tu przemawia wielkość, ale nie będzie za słaba?

Która z nich jest najbardziej opłacalna? Używam przeważnie do mycia telefonów, a gdybym wziął 3 to też do laptopów (chyba się zmieszczą). Która wybrać? Czekam na info.
    Pozdrawiam

• #305 25 Lis 2016 14:14
    lisiorrr333
    Poziom 5  

Mam możliwość kupić Setool Box 3 za 80zł bez aktywacji. Box miałby być tylko na własny użytek, mam dość sporą kolekcję starych telefonów SE na platformach a2, db2020 i starsze, w razie gdyby się coś poważniejszego uwaliło (erom, gdfs) czego nie mógłbym naprawić darmówkami, byłby jak znalazł. Ponadto czasami dostaję za grosze kolejne stare modele, często w niemal idealnym stanie ale niedziałające, które zazwyczaj mają ubity soft.

Pytanie czy box bez aktywacji będzie mi cokolwiek robił? Czy brak aktywacji oznacza tylko brak dostępu do supportu i serwerów z oprogramowaniem, czy całkowitą martwotę urządzenia? Jeśli chodzi o pliki z firmware, eromami, gdfsami itd. to leży tego jeszcze cała masa w necie, dostępna za darmo. Tylko czy np. jeśli dostanę telefon z uwalonym gdfs-em to boxem bez aktywacji postawię go? Pozdrawiam.

• #306 15 Gru 2016 13:38
    gil
    Poziom 12  

Co byście polecili do Chińczyków? Chodzi o fleszowanie itp .

• #307 20 Sty 2017 09:23
    RafalB

Poziom 26  

Pytanie o rozwiązanie które obejmie największe spektrum urządzeń(pamięci) ?

Wydaje mi się, że optymalne będzie takie połączenie ale nie mam pewnosci, dlatego pozwalam sobie zapytać szersze grono :)
    E-Mate Pro eMMC Tool MoorC v2 + Easy JTAG Z3X Box

Druga sprawa to dobranie kamery, obiektywu i oświetlenia do obserwacji(filmowania) procesu lutowania(upłynnienia spoiwa) małych układów BGA/LGA.
    Obecnie kombinuje z chińskim sprzętem ale efekt nie jest najlepszy, największy problem to obiektyw.

• #308 20 Sty 2017 10:49
    siudziu
    Poziom 27  

Witam jaki box polecanie do Huawei których jest coraz więcej chodzi o naprawe bootloadera, debranding i FRP.

• #309 20 Sty 2017 15:50
    adrian_jajo
    Poziom 11  

Do kolegi RafalB:
    Easy JTAG Z3X Box polecam, box bardzo dobry a wsparcie jeszcze lepsze.
    E-Mate Pro eMMC Tool MoorC v2 bym sobie głowy nie zawracał. Większość napraw przeprowadzałem bez konieczności podnoszenia bga. Najczęściej na serwerze z3x podane są piny do przylutowania więc wystarczy tani kabelek z przewodami.
    Jeżeli już faktycznie model tego wymaga to skoro trzeba odlutować kość emmc to przylutowanie do adaptera kosztującego 50zł dokłada tylko 15 minut więcej czasu. Według mnie za tą kwotę nie warto, chyba że naprawiasz bardzo dużo układów w ciągu dnia i liczy się czas.

Co do kamery to wpisz sobie w popularnym serwisie aukcyjnym hasło :"MIKROSKOP CYFROWY KAMERA USB" i przejrzyj oferty. Kamerki za około 100 zł to totalna chińszczyzna ale póki działają spełniają swoją rolę doskonale przy bga. Warto dokupić sobie jakieś lepsze doświetlenie za kilka złotych bo wbudowane jest trochę słabe.

Do kolegi siudziu:
    Do Huawei najlepszy jest wg mnie SigmaBox (jeżeli chodzi o FRP, zmianę imei, debranding, zmianę vendora itp.) ponieważ box wspiera wiele różnych marek i modeli telefonów. Alternatywą jest hcu-client który posiada taką samą funkcjonalność jak moduł Sigmy dla Huawei ale jest tańszy od Sigmy kosztem wspierania tylko jednej marki.
    Jeżeli chodzi o bootloader to w Huawei naprawia się oryginalnym plikiem ze strony producenta poprzez odpowiednie przygotowanie naprawczej karty micro sd i uruchomienie odpowiednią kombinacja klawiszy. Jedynie niektóre modele wymagają JTAG a wtedy o już z3x.

• #310 21 Sty 2017 10:19
    RafalB

Poziom 26  

adrian_jajo napisał:
    MIKROSKOP CYFROWY KAMERA USB

Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, szukam rozwiązań bardziej PRO lub mogących zaoferować choćby wytrzymałość termiczną. Ten plastikowy coś uszkodzi się po paru minutach nad preheaterem.

• #311 21 Sty 2017 11:52
    adrian_jajo
    Poziom 11  

Rozumiem, mam też prośbę, ponieważ sam nie spotkałem się z urządzeniami monitorującymi - wytrzymującymi temperaturę topnienia lutowia. Jeżeli uda Ci się znaleźć odpowiedni profesjonalny sprzęt to podrzuć tutaj linka dla nas.

• #312 21 Sty 2017 16:45
    RafalB

Poziom 26  

adrian_jajo napisał:
    Rozumiem, mam też prośbę, ponieważ sam nie spotkałem się z urządzeniami monitorującymi - wytrzymującymi temperaturę topnienia lutowia. Jeżeli uda Ci się znaleźć odpowiedni profesjonalny sprzęt to podrzuć tutaj linka dla nas.

Chiński obiektyw z załączonych zdjęc jest metalowo-szklany bez plastikowych części.

• #313 22 Sty 2017 01:33
    arekkk314
    Poziom 11  

Witam, posiadam swój serwis telefonów i chciałbym zakupić box do telefonów, aby ściągać simlocki z Samsung oraz LG ewentualnie Sony. Jakie boxy polecacie?? Czy tymi boxami da się również usunąć blokadę google FRP?? Czy Z3X dałby radę?? Prosiłbym o konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam

• #314 22 Sty 2017 22:39
    adrian_jajo
    Poziom 11  

Do LG i Samsunga najlepszy według mnie jest z3x. Da się robić FRP.
    Do Sony nie znam boxa który ściąga simlocki poza Setool ale on nie wpiera nowych modeli od około 2 lat.

• #315 10 Lut 2017 15:44
    2686962
    Użytkownik usunął konto  
  • #316 10 Lut 2017 17:53
    RafalB

Poziom 26  

Do HTC to chyba tylko XTC2Clip

Do iphone jest kilka opcji, tanszy ipbox v2, drozszy NAVIPLUS PRO3000
    Do 6s i 6splus wersja pci-express ~550usd

• #317 11 Lut 2017 15:47
    nodeb3
    Poziom 11  

Jak w temacie czy jest jakiś box serwisowy do telefonów Apple'a ?

• #318 11 Lut 2017 16:13
    RafalB

Poziom 26  

nodeb3 napisał:
    czy jest jakiś box serwisowy do telefonów Apple'a ?

Nie ma.

• #319 15 Lut 2017 16:36
    kamtel2006
    Poziom 20  

Box - do Alcatel (szczególnie FRP) co polecacie?

• #320 16 Lut 2017 19:40
    2899329
    Użytkownik usunął konto  
  • #321 14 Mar 2017 21:27
    krzyszy966
    Warunkowo odblokowany

Witam posiadam fundusz około 3 tysiace złotych chciałbym zakupić jakieś boxy do seriwsowania posiadam już Z3x box z aktywacja pro dla samunga oraz HXC DOngle. Na pierwszym miejscu chce kupić dobry separator do LCD oraz klej Loca co byście polecali oprócz tego?

• #322 14 Mar 2017 22:24
    nutergsm
    Moderator - GSM

Wszystko zależy od tego jakie telefony głownie masz zamiar naprawiać? Przeczytaj wcześniejsze posty, a powinieneś się zorientować jakie boxy warto jeszcze dokupić.

• #324 15 Mar 2017 12:55
    nutergsm
    Moderator - GSM

Do samsunga i LG obecnie najlepszy z3x. Możesz zakupić też coś do chińczyków np. Chinese Miracle-2.

• #327 26 Mar 2017 08:45
    walek54321
    Poziom 6  

Witam
    1) Chciałbym się dowiedzieć jakie macie propozycje co do wyboru stacji hot air ? Stacja ma służyć do naprawy telefonów. Czy stacje WEP są wystarczające ?

2) czy możecie zaproponować jakiś podgrzewacz do lcd ? ( chodzi o to żeby wyciągnąć wyświetlacz z ramki ). Póki co nie potrzebuję oddzielać lcd od dotyku. Czy wystarczy wtedy może sama stacja hot air i tym podgrzewać ? czy lepiej jednak podgrzewacz ?

3) jaki miernik wybrać ?

4) jaką macie propozycję zasilacza serwisowego ?

Zdaję sobie sprawę, że tematy były poruszane ale są one sprzed paru lat i dlatego założyłem temat. Myślę, że nie tylko mi się on przyda.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

• #328 26 Mar 2017 09:00
    blade1231
    Poziom 14  

Co do punktu 2
    No to zależy co rozklejasz na podgrzewaczu jest dużo lepiej ale dopiero fona bez baterii
    S5 zawsze na podgrzewcz kładę na minutkę na 90 stopni i wyświetlacz z chodzi na raz :-)

• #329 26 Mar 2017 10:18
    Glemark1
    Spec od GSM

Napisz jakim budżetem dysponujesz wtedy będzie łatwiej cos doradzić. Po drugie każda osoba ma swoje indywidualne preferencje.