Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Re: Serwis co potrzeba: Boxy, klucze, wanny, Hot-air, zasilacze

poochone 24 Apr 2018 20:54 121776 499
    KYNIU56
    Level 10  
    Witajcie,
    Czy możecie podpowiedzieć co dokupić do serwisu?
    Mam na chwilę obecną
    Z3x BOX - Samsung
    Nokia- Cyclone BOX
    Nspro
    Infinity dongle (chinese miracle)
    Co by jeszcze dokupić takiego sensownego do sony ? Jakieś propozycje?
  • Eltrox Hurton
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Sigma i setool oraz dołożyć LG do Z3X.
    Fallouciarz
    Level 22  
    Witajcie

Nie chciałem zaśmiecać forum kolejnym tego typu tematem więc pytam w tym wątku ;)

Jaki box polecacie do starszych Nokii? Dokładnie do platformy BB5 (raczej bez SL3) ale też fajnie by było gdyby obsługiwał także DCT4. Obecnie posiadam tylko JAF-a i to bez P-Key'a, który nie bardzo sobie radzi z BB5, telefony jakie chce tym 'ciachnąć' to np 6300, 6280, E50 etc, zastanawiałem się nad MT-Boxem ale niestety temat dawno upadł, zatem jakiś odpowiedni zamiennik? Co polecacie do kwoty powiedzmy 300 zł i czy można kupić używkę czy lepiej zainwestować w nowego?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Tornado z hwk. Tym zrobisz starsze dct3 dct4 ale też bb5 oraz sporo innych.
    mryoyo
    Level 15  
    Witam

Planuje kupić parę rzeczy na serwis i stąd moje pytanie o opinie

Lutownice Pace ST-50 koniecznie z wbudowaną grzałką w grocie postawiłem na ten model, pracowałem kilka razy na niej i jest ok jeśli ktoś ma coś lepszego a tańszego proszę o propozycje.

autoklaw tbk-908 czytałem trochę stwierdziłem że to fajny model, można robić szybę łącznie z ramką w iphone, bez potrzeby kupowania dodatkowych sprzętów.

wanna ultradźwiękowa model PS-10A jeśli stwierdzicie że to zbędny wydatek ok 400 zł za wannę proszę o opinie

Kamera termowizyjna model Flir i3 kamerę potrzebuje głównie do elektroniki padło na ten model koszt ok 5000 zł

Programator nand tu zastanawiam się nad modelem, nie jestem jeszcze doczytany w tym temacie myślałem o ip box 2 ale nie wiem czy obsługuje iphone 7 w górę

Proszę o wasze luźne opinie z góry bardzo dzięki.
    zolwik1985
    Level 16  
    Witam. Potrzebuję informacji od osób które korzystają z wymienionych poniżej kluczy tzn eft dongle czy bmt pro. Dokładnie rozchodzi mi się o root telefonów bez utraty danych. Urządzenia które wymieniłem fajnie sobie podobno z tym radzą tworząc kernel z rootem. Muszę coś do tego kupić a nie wiem który wybrać, który lepiej się sprawdza.
    kamil2114
    Level 12  
    Witam.
    Jakich box-ów używacie do chińskich telefonów, xiaomi, oppo itd? Chodzi Mi o naprawy IMEI, reset blokad, ewentualnie postawienie boot, nowego oprogramowania.
    djmdp
    Level 16  
    Hej, poszukuję sprzętu do zabawy z układami bga, większości płyty główne telefonów/tabletów, co polecacie w tej materii do kwoty 2-2.5k zl? A może celuję za wysoko i jest coś tańszego sensownego? Mam kolbową wellera, więc nie musi to być wynalazek 100 in 1. Oglądałem stację rozlutowniczą, czyli preheater + IR lub preheater + hotair i w sumie ciekawie to się prezentuje, ale nie wiem czy potrzebny aż taki sprzęt. Może wystarczy coś prostszego, proszę o porady tych którzy zajmują się tym profesjonalnie. Dzięki!
    olvwictr
    Level 9  
    Podgrzewacz typu 853 lub jeżeli chcesz też do laptopów to większy t8280.
    Stacja hot-air najlepiej z cyfrową regulacją temperatury coś typu 858d.
    Do tego zestaw dysz w rozmiarach układów które chcesz obsługiwać oraz chwytak podciśnieniowy do podnoszenia układów.
    Jakiś dobry flux do bga wg mnie najlepszy to: Future Hf Rework Jelly Flux od Warton'a.
    Dobra plecionka do bga i grot do czyszczenia padów dla twojej lutownicy.
    Urządzenia typu wszystko w jednym się zazwyczaj nie opłacają, a w razie awarii nie działa cały zestaw a nie tylko pojedynczy sprzęt.
  • Eltrox Hurton
    djmdp
    Level 16  
    @RafalB ok, to napisz jakiś sensowny setup, jaki Ty używasz, lub jaki warto kupić/nie przepłacać. Lepiej podczerwień czy Hot?
    simtelek
    Level 14  
    @djmdp 95% napraw robisz wszystko hotem..kwestia wprawy i ustawień hota bo ostawiając temp na hocie nie zawsze pokrywa sie z tym co jest na wylocie. Podczerwień sporadyczne rzeczy sie robi bynajmniej u mnie. @RafalB to jak dla mnie Masterchef w tym co robi wiec niech on sie wypowie.... a spogladajac na jego zabawki to naprawde powieksz budżet.
    kubaq122
    Level 1  
    Witam, to mój pierwszy post, mam nadzieję, że postępuję zgodnie z regulaminem.

Zdecydowałem się na zakup narzędzi serwisowych do serwisu GSM.

Telefony, które chce głównie naprawiać to tylko i wyłącznie nowe telefony (nie starsze niż 2016 rok)

Na początek chcę zacząć od Huawei, Xiaomi, Samsungów i Iphone'ów

Aktualnie mam takie wyposażenie serwisowe:
    -Zestaw wkrętaków różnych (krzyżak, torxy, hex, płaskie, gwiazdka)
    -Otwieraki
    -Pęsety proste i zakrzywione
    -Mata antystatyczna
    -Klej B7000
    -Opaska antystatyczna
    -Chusteczki bezpyłowe i sprężone powietrze, waciki ESD
    -Taśma montażowa (niestety tylko 5mm szer. x 0.13mm gr. )
    -Lateksowe rękawiczki

Planuję zakupić jeszcze:
    -Separator do wyświetlaczy z drutem molibdenowym
    -Miernik
    -"Trzecią rękę" z lupą
    -Preheater
    -Stacja do lutowania hot air + dysze, flux, taśma kaptonowa różne rozmiary
    -Pasta lutownicza, kulki do BGA, sita BGA
    -Chwytak podciśnieniowy
    -Lampa UV
    -Klej LOCA
    -Lutownica kolbowa, plecionka, cyna, topnik (flux)
    -Wanna ultradźwiękowa i izopropanol
    -Lampa warsztatowa z lupą
    -Klej elektroprzewodzący
    -Mikroskop z kamerą
    -Zasilacz laboratoryjny
    -Antystatyczna tacka na serwisowany sprzęt
    -Niezbędne boxy (Niestety nie mogłem znaleźć informacji na temat - czy do iPhone'ów 6, 6s, 7, 7 Plus, 8 są w ogóle boxy? )

Jeżeli czegoś brakuje lub coś jest niepotrzebne proszę o rady, będę bardzo wdzięczny jako początkujący fascynat technologii GSM.

Proszę również o podanie nazw DOBRYCH firm robiących dobry sprzęt gdyż jestem zdania, że "pazerny traci dwa razy" i że "biednego nie stać na tanie rzeczy".

Bardzo dziękuję za każdą odpowiedź, w podziękowaniu mogę podesłać jakieś service manuale do telefonów i schematy.

Pozdrawiam
    RafalB

Level 28  
    kubaq122 wrote:
    Jeżeli czegoś brakuje

Brakuje modeli, wersji, typów itd. Możesz to wszystko kupić i być kolejnym "pakistańskim" serwisem, a możesz kupić to wszystko w odpowiednim przedziale cenowym i wyznaczać trendy na rynku serwisowym.
    Musisz się bardzo mocno określić, przynajmniej ja to widzę w ten sposób że nie ma sensu robić wszystkiego.
    olvwictr
    Level 9  
    Panie RafalB widzę, że Pan simtelek bardzo Pana ceni jako profesjonalistę. Czy zechciałby się Pan odnieść do Pytania Pana djmdp oraz Pana kubaq122 w jaki sprzęt serwisowy warto zainwestować by jakość oferowanych usług była na Pańskim poziomie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Jeżeli się Pan zgodzi udzielić rady to bardzo proszę również o informację dlaczego lub co posiada owy sprzęt, że warto powiększyć wydawany budżet. Czy to kwestie techniczne czy np. dłuższa gwarancja itp.
    RafalB

Level 28  
    olvwictr wrote:
    Jeżeli się Pan zgodzi udzielić rady to bardzo proszę również o informację dlaczego lub co posiada owy sprzęt, że warto powiększyć wydawany budżet. Czy to kwestie techniczne czy np. dłuższa gwarancja itp.

Nie jestem handlowcem i nikt mi nie płaci za reklamę, więc nie będe podawał konkretnych produktów, każdy z nas jest inny ma swoje nawyki czy podejście i nie mam zamiaru z tym walczyc czy cokolwiek udowadniać.
    olvwictr
    Level 9  
    Dziękuję za odpowiedź, trudno mi ją zrozumieć gdyż polecenie konkretnego produktu według mnie nie jest jednoznaczne z zakupem u danego dystrybutora. Na forum dzielimy się głównie doświadczeniem a więc zarówno zaletami jak i wadami danego sprzętu, warto na tym polu dzielić się spostrzeżeniami i polecać dobre produkty i ich firmy, a przereklamowane drogie i awaryjne zwalczać.
    Mam w takim razie inną prośbę - czy zechciał by Pan podzielić się z nami wiedzą i podpowiedzieć na co powinno się zwrócić uwagę przy zakupie tego typu sprzętu, w co powinien być wyposażony lub jak ocenić jego jakość?
    Noixer
    Level 3  
    Witam,
    jaki jest obecnie najlepszy box serwisowy do telefonów Xiaomi? Zależy mi głównie na resetowaniu blokad FRP, konta xiaomi, fajnie by było jakby ogarniał też chińskie telefony na procesorach MTK, ale to nie jest musowe. Budżet nie gra roli, dobrze by było jakby był dostępny w sklepie multi-com.
    olvwictr
    Level 9  
    Blokady FRP resetuje się bez boxa flashując telefon w trybie EDL z formatem całej pamięci. Konta xiaomi nie da się usunąć, nawet boxem. Jedyna możliwość ominięcia to instalacja alternatywnego softu który nie obsługuje tego zabezpieczenia. MAUI META to darmowe oprogramowanie które służy do edycji parametrów serwisowych w MTK. QPST to pakiet który obsługuje modele na Qualcommie. WriteDualIMEI(W+G_eMMC) dodatkowo umożliwia edycje IMEI w Qualcommach.
    blahfff
    Level 38  
    olvwictr wrote:
    Blokady FRP resetuje się bez boxa flashując telefon w trybie EDL z formatem całej pamięci. Konta xiaomi nie da się usunąć, nawet boxem. Jedyna możliwość ominięcia to instalacja alternatywnego softu który nie obsługuje tego zabezpieczenia.

Nigdy nie formatuj calej pamieci bez wczesniejszego zgrania sobie przydatnych obszarow, chocby od modemu. Po to sa dostepne rozne boxy i ewentualnie metody typowo programowe wykonywane tylko po stronie telefonu, zeby nie musiec sie potem bawic z naprawa IMEI, przywrocanie kalibracji, walki z zasiegiem itp.
    Jesli zas chodzi o konto Xiaomi - zalezne od modelu. W niektorych dziala to na podobnej zasadzie jak w Apple czyli weryfikacja po stronie serwera i bez usuniecia uslug Xiaomi ruszyc sie dalej nie da. W innych blokada wraca po wlaczeniu WiFi/transmisji danych, ale w niektorych przypadkach mozliwe jest zanizenie softu, przypisanie telefonu do innego, wlasnego konta i obejscie w ten sposob. W jeszcze innych blokada siedzi po stronie telefonu i bywa przez niektore sprzety usuwaja ja przy okazji FRP (naruszana jest jedna z partcji, telefon zrzedzi, ze nie jest bezpieczny ale o konto nie wola i nie wraca). Ogolnie, czesto jest to spory problem. Meizu sa bodaj jeszcze bardziej upierdliwe.

Generalnie, z uniwersalnych masz typowo Octoplus FRP - dosc czesto aktualizowany i obsluguje sprzety niezaleznie od rodzaju CPU. Jest Infinity CM2 - z roznym skutkiem i czasem trzeba loaderow szukac, Miracle, UAT, UFST itp. Praktycznie kazdy sprzet oferuje usuwanie FRP choc czasem tylko dla danej marki. Wiekszosc tych uniwersalnych ktore obsluguja modele z roznymi CPU i sa nadal aktualizowane, oferuje tez usuwanie FRP.
    djjack
    Level 27  
    Panowie i Panie :).
    Potrzebuję kupić box lub dongiel do odczytywania resetowania kodu pin (użytkownika), w telefonach Samsung, co polecacie? Z informacji jakie uzyskałem ciekawe urządzenie to miracle box, co wy na to?
    olvwictr
    Level 9  
    Do tego celu nie potrzeba nic kupować. Dane dotyczące kodu można z telefonu odczytać natomiast są zaszyfrowane. Aby kod zresetować najprościej wystarczy usunąć pliki które przechowują o nim informacje.

W tym celu trzeba wgrać twrp. W samsungach do tego służy darmowy program o nazwie odin.

Przebieg procesu można zaobserwować tutaj: Link
    blahfff
    Level 38  
    olvwictr wrote:

W tym celu trzeba wgrać twrp. W samsungach do tego służy darmowy program o nazwie odin.

Ta metoda dziala na starszych urzadzeniach ktore nie maja blokady FRP i nie sa szyfrowane. Nowsze - S7 i wyzej, seria 2016 itp - obslugiwane sa (przynajmniej w czesci bo duzo zalezy od wersji softu) przez EFT czy BMT.
    olvwictr
    Level 9  
    blokada frp automatycznie wyklucza blokadę na wzór, pin, gdyż pojawią się ona po przywróceniu ustawień fabrycznych
    faktycznie do nowszych modeli nie ma boksów które to oferują
    blahfff
    Level 38  
    olvwictr wrote:
    blokada frp automatycznie wyklucza blokadę na wzór, pin, gdyż pojawią się ona po przywróceniu ustawień fabrycznych

Nie. Blokada FRP wlacza sie po dodaniu konta google do telefonu o ile nie zostala wlaczona opcja "odblokowania OEM". FRP z kolei blokuje tez mozliwosc wgrania jakiechkolwiek przerobek, w tym przerobionego recovery (TWRP badz innego) czy kernela.
    djjack
    Level 27  
    Panowie dziękuję za odpowiedzi. Temat już jest mi znany. Pozdrawiam.
    131XIII
    Level 11  
    Witam
    Szukam multimetru, głównie do napraw telefonów i tabletów
    Głównie to sprawdzania zwarć, pomiarw napięć z gniazd itp.
    Chciałbym by multimetr miał w zestawie bardzo cienkie sondy to sprawdzania takich rzeczy wspomnianych powyżej
    Ktoś coś może polecić?
    Fluke odpada bo jest za drogi jak narazie ;)
    leonov
    Level 42  
    131XIII wrote:
    Głównie to sprawdzania zwarć, pomiarw napięć z gniazd itp.
    To oferuje chyba każdy multimetr, po co zaraz Fluke kupować, kup tańszy i zostaje dokupić odpowiednie sondy.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Obejrzyj: https://www.youtube.com/watch?v=3YdOdJMfkww
    Natomiast jak już coś zakupisz to sondy trzeba sobie dokupić odpowiednie i już.