Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Serwis co potrzeba: Boxy, klucze, wanny, Hot-air, zasilacze

poochone 05 Cze 2012 20:23 113934 473
    marza
    Poziom 15  
    Witam.
    W "komórki bawię się " już jakiś czas będzie około 11 lat jakoś tak (to tak tytułem wstępu), przez ten czas nazbierało mi się troszkę sprzętu ale niestety część już mocno odstaje od dzisiejszych realiów. Mam następujące pytanie czym można zastąpić jaf-a w serwisie, jakim boxem, kluczem ? Aktualnie mam mt-box (nie lubię się nim posługiwać), jaf-a + pkey, mxkey +hti, ufs + hwk. Najbardziej przez lata pracy na sprzęcie względem nokii podchodził mi jaf i bardzo mi brakuje aktualnie jego "następcy". W związku z tym moje pytanie czym zastapić aby być na bieżąco w serwisowaniu i unlocka nokii ?
    Swoje główne preferencje określiłem wcześniej ale też i nie bardzo lubię polskie produkty które prędzej czy później lądują w koszu, przykład pegaz box by astel, ten klucz karwosa (nie pamiętam nazwy), klucz cinka no i ostatni klucz feniks który to zdechł zanim się narodził, więc fenix i cyclone odpada bo to sezonowe produkty.
    Z góry dziękuję za sugestię.
    Nastawiam się na klucz best - infinity ale nie miałem okazji widzieć w akcji.
    Pozdrawiam.
  • PCBway
    konrdzik
    Poziom 22  
    To co wybrałeś czyli infinity jak najbardziej godny polecenia, polecił bym jeszcze i godny uwagi do noki jest cyclone box , obsługuje nokie i ma dodatki które moga sie przydać ale najważniejsze że łatwy w obsłudze i pomysłodawcą jest rodowity polak karwos.
    bobek_69
    Poziom 12  
    Witam.
    Po 2 latach przerwy wracam do serwisowania gsm. Przez ten czas trochę się zmieniło i wypadłem z obiegu. Chciałbym zapytać jakie boxy serwisowe Waszym zdaniem powinienem zakupić. Przed przerwą pracowałem na: SEtool, UFS HWK, MT-Box, NS-Pro i Smart Clip-ie. Zastanawiam się nad powrotem do tego zestawu, lecz nie wiem, czy przypadkiem nie ma jakiejś alternatywy dla któregokolwiek z nich. Z góry dzięki za odpowiedź.
    konrdzik
    Poziom 22  
    Tak na szybkiego spróbuje ci doradzić , Z3x-Samsung, obecnie według mnie cyclone-Nokia,Setool-Sony ericsson oraz Lg i inne modele , do lg uzywam rowniez vygisa ale sporadycznie poniewasz simlocki robie kodem za pomocą lg tool , plus to co masz narazie wystrczające.
  • PCBway
    privcom
    Poziom 2  
    Witam !!!

Chcę kupić pare boxów do większości telefonów.

Do nokii zamierzam wziąć Cyclone Reloaded - podobno większość po USB zrob no i robi BlackBerryi.
    Do sony ercssonów 4SE Dongle - bo robi Xperie za free.
    Do samsunga zastanawiam się na Z3x (Raptor Edition) i Ns Pro - oba miały ostatnio update i nie wiem co wybrać ... jakieś sugestie ?

Co do HTC/LG ? czy warto brać cokolwiek do sagema - ktokolwiek chodzi z tym czy raczej nigdy sie nie zwróci ?
    No i co polecacie do Motorolii ? flash, unlock ? i czy kodami da sie zrobić też najnowsze androidy bo przy cenie na allegro na poziomie 9zł za kod do smiech na sali.

Kiedyś siedziałem w GSM ale to były czasy kiedy wyszedł darmowy calculator do DCT4, miałem wtedy gryffina, victora i sporo softu z zachodniego forum GSM Hosting. Nie jestem na czasie a nie chciałbym bez sensu kasę wydawać na coś co tylko potrafi uwalić telefon :) zależy mi na czymś co działa i nie sprawi że osiwieje po nie udanym zdjęciu locka naprzykład z HTC one X lub z Galaxy SIII :)

Z góry dziękuję za sugestie
    Pozdrawiam

Przemek
    koperta4512
    Poziom 23  
    Co do Noki to Cyclone jest idealny. Jeśli chodzi o kody to polecam LGtool bo robi prawie wszystkie LG, HTC, BB, po kodzie za darmo.

Jeśli chodzi o SE to 4SE jest ok ale bardziej bym się skłaniał ku SEtool BOX. Unlock xperi za 1 kredytów lub jak się zrobi aktywacje za 20 kredytów to ma się darmowy unlock jednak trzeba pamiętać o tym żeby czytać F.A.Q bo przypadkiem zaznaczymy złą opcję i nie będzie chciał pójść unlock.
    Poza tym SEtool robi jako jedyny BOX CID8x w telefonach A2.
    privcom
    Poziom 2  
    Dziękuje za info.... może jakieś inne sugestie ?? szczególnie zależy mi na czymś dobrym do samsungów bo sporo tego na naszym rynku.

Co lepiej wziąć NS Pro czy z2x ?

No i czy ktoś jeszcze potwierdzi że do SE lepiej kupić SE toola ? a może na początek 4SE a poźniej ew uzupełnić go SE toolem ?

No i co do HTC ? bo jakoś nie widziałęm obsługi w LG tools - rozumiem że chodzi o tą dodatkową aktywację do SE toola tak ?

Pozdrawiam
    privcom
    Poziom 2  
    Ok dzięki za linka :) ja wole jak mi ktos łopatologicznie wytłumaczy co i jak, i dlaczego nie inaczej. miałem naprawdę długą przerwę i czuję się jakbym całkiem od nowa zaczynał :P Chociaż kiedyś robiłem wszystke wynalazki to teraz czuje się jakbym nie miał pojęcia co z czym i dlaczego :)

Więc reasumując : jeżeli kupie Se tool box z aktywacją LG to HTC ma darmową aktywację ? czy może wystarczy mieć aktywacje do SE ?

No to mam zagadkę bo ten 4 SE jest całkiem ciekawy i wydaje sie rozwojowy. Ale jak aktywacja do Se Tool powoli odpalić HTC to zawsze bedzie jeden wydatek mniej na początek.

Może niech ktoś napisze co by kupił teraz gdyby nie miał nic, tak z praktycznego punktu widzenia miło by było z uzasadnieniem.

Dzieki za odpowiedzi.
    koperta4512
    Poziom 23  
    Do SEtoola możesz zrobić aktywację za 20 kredytów która da ci darmowy unlock xperi, LGtool jest całkowicie darmowy i możesz w każdej chwili zrobić aktywację i móc generować kody do miedzy innymi HTC i LG.
    privcom
    Poziom 2  
    Dziękuję za szybką odpowiedź :)

A dlaczego do samsuga akurat Z3x ? wiele osób mówi że akurat ten box. Co jest nie tak z NS Pro ? każdy odpowiada jednym zdaniem a mnie zawsze korci zapytać dlaczego :)
    Parker25
    Poziom 15  
    z setoolem jest też program samsung service tool którym można odblokowywać samsungi
    michael20szydl
    Poziom 16  
    Witam potrzebuję się poradzić co najlepiej teraz zakupić do samsunga? głównie chodzi o odczyt kodów (lub via imei) i flash? zastanawiam się na micro-box dongle może ktoś coś poradzić do samsunga??
    konrdzik
    Poziom 22  
    Jasne że poradzi.Z3x lub sgtol od setoola (super radzi sobie z mowy szajsungami).
    koperta4512
    Poziom 23  
    W jaki sposób mogę odczytać Nokię w trybie dead za pomocą Cyclone?
    Od razu mówię że nie mam kopytka.
    konrdzik
    Poziom 22  
    koperta4512 napisał:
    W jaki sposób mogę odczytać Nokię w trybie dead za pomocą Cyclone?
    Od razu mówię że nie mam kopytka.

Raczej nie odczytasz , zależy co uważasz pod pojęciem odczytania.
    natecowl
    Poziom 10  
    Panowie mam pytanie czy warto kupić jeszcze PkeyBoxa?

Chodzi mi głównie czy są tam jakieś aktualizacje na niego i za razem czy potrzebuje do jego działania jakiś innych rzeczy np kodu, klucza usb itp czy tylko tego boxa?
    Re: Serwis co potrzeba: Boxy, klucze, wanny, Hot-air, zasilacze
    geryon
    Poziom 17  
    Panowie, jestem pracownikiem serwisu telefonów komórkowych, może nie do końca prawdziwego serwisu, bo tylko lekkie wymiany są póki co takie jak taśma lcd głosniki itp bardzo psoradycznie zdaża się lutowanie. Oprócz tego skupujemy telefony i sprzedajemy dalej głównie z tego prosperuje firma. Sporo telefonów wróciło od klientów do nas z powodu słabej baterii, nie posiadamy żadnego testera baterii. Proszę o pomoc w jaki sposób sprawdzac baterie, czy po prsotu zakupić taki tester, dodam że koszt w wysokości okolo 1-1,5tyś nie jest kosmiczną sumą i jesteśmy na to przygotowani. Tylko teraz jaki tester wybrać żeby testował wszystkie rodzaje baterii tych starszych i tych nowszysch np iphone czy samsung galaxy note. Proszę o porade.
    natecowl
    Poziom 10  
    Hmm... Ja bym powiedział tak... Dlaczego nie sprzedajecie telefonów z nie wiadomą jakością baterii? Przecięż potem to dla was interes wymiana bateri lub sama sprzedaż jak np. do Iphona... Ja osobiście nie inwestował bym w tego typu sprzęt bo to szkoda pieniędzy...
    geryon
    Poziom 17  
    moim zdaniem jak napiszę w aukcji iż bateria stan nieznany to będzie podejrzane, a jak sprzedam z kiepską baterią i będzie zwrot którego nie uwzględnimy to firma traci renomę.
    grzybek24
    Poziom 14  
    Dla początkującego co będzie lepsze mx-box czy Cyclone Box Reloaded.Ten drugi droższy o 100zł.Co polecacie dla posiadacza pierwszego boxa?
    konrdzik
    Poziom 22  
    Ja na początek kupiłbym Mxboxa ze względu na cene a z czasem Cycka.
    Parker25
    Poziom 15  
    grzybek24 napisał:
    Dla początkującego co będzie lepsze mx-box czy Cyclone Box Reloaded.Ten drugi droższy o 100zł.Co polecacie dla posiadacza pierwszego boxa?

Cyclone Box Reloaded cena 186,18 + vat
    MXBox HTI PLUS Orange z kartą Mxkey cena 202,44 + vat
    Karta Mxkey jest wymagana jeśli masz taką kartę to koszt samego boxa
    145,53 + vat
    Ceny u jednego z większych sprzedawców w Polsce nie podaję nazwy żeby nie było, że robię reklamę.
    konrdzik
    Poziom 22  
    A skąd taki kabelek masz , do jakiego boxa dedykowany ile ma lini w rj ?.
    grzybek24
    Poziom 14  
    Czyli według cen które podał kolega Parker25 którego boxa byscie wybrali.Cyclone ma chyba wieksze możliwosci.
    Pytanko jeszcze jedno chodzi o wannę ultradźwiękową na allegro jest ich sporo,moze powiecie która jest godna polecenia.Oczywiście nie chodzi o taką za 1000zł tylko do 200zł.Przyda się taka czy za tania.Na allegro jest też za 45zł ale myślę,że to jakaś lipa.
    djmdp
    Poziom 16  
    Witam, hobbistycznie zajmuję się serwisem iPhonów i tylko ich, chciałbym rozszerzyć zakres swoich napraw o te "pozalaniowe", ponieważ mam ich kilka już. Chciałbym zapytać Was, poniekąd serwisantów, jaki kupić sprzęt do tego procederu? Znalazłem godną uwagi
    AOYUE 9060 http://polphone.pl/u/p22107_Wanienka_Ultradzwiekowa_Aoyue_TYQ9060.php,
    jest trochę droga, nie wiem czy aż taka mi potrzebna, z drugiej strony nie chciałbym kupić g****:) Proszę o wydanie opinii na temat myjek ultra, pozdrówki.
    elliott
    Poziom 21  
    ja kupuje te po 40zł, mam ich na "zapas", jedne chodzą 3 miesiące, inne rok. Wada to mała pojemność trzeba dosyć często wymieniać płyn. Ja biorę te z ustawianym czasem na kilka minut, u mnie zdaje to egzamin. Poza tym przychodzi dzień co muszę zamoczyć kilka płyt na raz i z jedną byłby problem.
    chajniq
    Poziom 10  
    Witam. Jestem młodym "serwisantem" generalnie zajmuję się 'wymiana ekranu, tasmy, jezyka via phoenix usb' i składaniem sobie telefonów i tak dalej. Jednak nie wszystko mogę zrobić via usb i chciałbym np zacząć ściągać simlocki BB5 i DTC4 te nowsze a nawet i SL3 mam kilka w domu swoich i stoją. Chciałbym zainwestować w jakiś box do tego. Co byście polecili? Cena wiadomo że nie za wielka ale jak mam dać 200zł za coś średniego to wolę dać 300 za porządny sprzęt. Fajnie jakby był w miare uniwersalny no i raczej flashowanie via usb niż fbusami bo dokupowanie końcówek może być męczące i nieopłacalne jak na DOMOWE WARUNKI. Z czasem planujję otworzyć serwis ale jednak chcę się podszkolić jeszcze w tym.
    a123456789b
    Poziom 10  
    Cześć, co polecacie do simlocków kodem? Blackberry, LG, HTC, Motorola. Setool+lgtool jest jedynym wyborem?
    konrdzik
    Poziom 22  
    a123456789b napisał:
    Cześć, co polecacie do simlocków kodem? Blackberry, LG, HTC, Motorola. Setool+lgtool jest jedynym wyborem?

Na początek tyle ci wystarczy ale nie wszystko kodem idzie Zawsze trzeba mieć coś zastępczego np.Vygis etc.