Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: Serwis co potrzeba: Boxy, klucze, wanny, Hot-air, zasilacze

28 Lip 2009 16:27 116238 481
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Proszę pisać w tym temacie odnośnie boxów, kluczy i innych rzeczy potrzebnych do serwisu.
    Inne tematy związane z takim tematem, które znajda się w innych działach będą usuwane automatycznie do kosza

Zanim napiszesz w tym temacie jakiegoś posta proszę przeczytaj cały temat dokładnie, ponieważ odpowiedz na twoje pytanie już tutaj padła.
  • MetalworkMetalwork

• Poziom 29  
    Witam. Potrzebuję waszej pomocy. Zastanawiam się nad kupnem jednego z tych dwóch boxów. Mt jest używany posiada obie aktywacje bb5 i se oraz 66kabli w komplecie w cenie 700zł a genie universal clip za 1200zł nowka. Większość robie nokii bb5 oraz bb5+ ale kilka se sie tez trafia więc się zastanawiałem nad tym mt boxem. Proszę o pomoc w wyborze
    Edytuj/Usuń Wiadomość
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Moim zdaniem Mt box
    Z genie jest tyle lepiej ze obługuje nowe telefony 5220 6600 7210 7510 3600 mowa tutaj o simloku
    i np nokie N96 N958gb jak sie nie myle robi za free
    chociaz w mt nie jest to aż takie drogie bo raptem 5-6zl
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 21  
    Witam, ja mam pytanie na temat banerów reklamowych i półek firmowych producentów np baterii itp skąd je dostać i jak wygląda sprawa promocji danych firm?
  • Poziom 23  
    Nowy system Win xp SP3

Instaluje UFS_Suite_Setup_v03.03.000.exe i HWKKiller2.exe.

Mam tornado Gold bez hwk.

Czy przy instalacji ufs suite mam zaznaczyc CUSTOM - HWK - NONE HWK.

Ja instalowałem z opcja HWK i teraz przy probie uruchomienia programu od dctx tylko mignie mi glowny interfejs programu i sie wylacza.
  • Poziom 24  
    HWKKiller2.exe. - do czego to służy? czy ty chcesz tym uwalać telefony? JEŚLI BEZ HWK TO NIE INSTALUJ HWK TO JEST CHYBA LOGICZNE, poprostu zanacz none hwk. Tylko teraz wswzystko dobrze odinstaluj
  • Poziom 12  
    Tak jak w temacie zamierzam to kupić
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Witaj
    tak zrobisz sim tym boxem
  • GSM Product Supporter
    Z tego co pamiętam unlock po patchu jest możliwy.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich:)

Zamierzam otworzyć serwis GSM. Pojęcie troche mam bo szkoliłem się troche na starych telefonach.

Więc mam ok 10 000 zł (może i więcej) chce kupić doby sprzęt na początek:

- boxy (glownie do nokii SE tak zeby bez TP i logów)
    - stacje lutowniczą ( dobrą na początek. Co myślicie o stacji na podczerwień? czy zwykła lepsza?) co prawda w lutowaniu będe sie dopiero szkolił na tych własnie starych telefonach bo wiem ze to sztuki wymaga.... moze jeszcze mi ktos akurat pomoze:) chciałbym wlasnie jak najwiecej informacji na temat stacji bo to bedzie wyzwanie troche na poczatek
    - mikroskop/lupe
    - wkrętaki dobre
    - wanienke
    - tygiel
    - stacje naprawcza

i sam nie wiem co jeszcze jest potrzebne zeby bylo wystarczajaco a tez bardzo dobrze.

jezeli mozecie to podajcie jakies linki do sprzetow i troche omowcie kazdego bo jestem jeszcze nowiciuszem i licze na pomoc:)

Nie mogę znaleść nic na bieżąco co ma sie do moich wymagan wiec moze ktos pomoze..... chodzi mi tu o dobry sprzęt ponieważ dostaje kase z dotacji i chce ja jakos dobrze wykorzystac......
  • Poziom 16  
    Witam !!!
    Przymierzam sie do zakupu stacji na podczerwień, dlatego prosze o rady, co warto kupic a co nie. Stacja ma słuzyc wyłacznie do naprawy telefonów w serwisie. Zaznaczę ze kwote jaką moge przeznaczyc to około 2500-3000 max.
    Dziekuje za wszystkie odp. z góry

pozdrawiam

• Poziom 29  
    Rhingsm napisał:
    Witam. Potrzebuję waszej pomocy. Zastanawiam się nad kupnem jednego z tych dwóch boxów. Mt jest używany posiada obie aktywacje bb5 i se oraz 66kabli w komplecie w cenie 700zł a genie universal clip za 1200zł nowka. Większość robie nokii bb5 oraz bb5+ ale kilka se sie tez trafia więc się zastanawiałem nad tym mt boxem. Proszę o pomoc w wyborze

Co do mojej wiadomości padło na mtboxa. Po zakupie okazało się że to allinone :D:D:D Teraz tylko dokupie aktywacje i niczego narazie mi nie potrzeba. Chyba, że jakiegoś hot air bo dopiero kompletuje znowu sprzęt.

• Poziom 29  
    Może doradzicie chłopaki którą stacje kupic? Pt 968 albo PT 2738
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem tego forum od kilku lat intersuje się telefonami. Od dłuższego czasu interesuje się hardware. Ostanio wpadło mi w rączki kilka uszkodzonych telefonów. Udało mi się zlokalizować usterki, tylko teraz zastanawiam się nad zakupem sprzętu potrzebnego do wlutownia kilku układów w obudowie BGA. Może ktoś doradziłby mi co kupić tzn coś, co sprostało by temu zadaniu.
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.

Planuje otwarcie punktu GSM w moim miescie. Miasto 45 tys ludzi, w czesci na ktorej chce otworzyc punkt, nie ma takiej uslugi. Lokal w dobrym miejscu, widoczny, osiedle okolo 15 tys ludzi.

Plan jest taki, aby sprzedawać akcesoria GSM, wszystko co mozliwe, ale takze serwis gsm. Sam chce zajac sie serwisem softwarowym, natomiast serwis hardwerowy (na ktorym sie w ogole nie znam), będę zlecał serwisowi gsm w duzym miescie (10 km od mojej miejsowosci). Mam juz wstepnie dogadana forme wspolpracy, korzystne ceny, szybka realizacja problemow hardwerowych.

Sam natomiast, poza sprzedaza czesci chce zajmowac sie flashowaniem telefonow, simlockami i innymi, problemami softwarowymi. Na poczatek chce zajac sie najbardziej standardowymi telefonami jak Nokia, SE, Samsung, mniej standardowe softwarowe problemy rozwiazywac bedzie zaprzyjazniony serwis, do ktorego bede dowozil telefony.

Prosba/pytanie moje brzmi. Jakie boxy potrzbuje do obslugi wyzej wymienionych telefony, jakie kable, oraz jaki inny sprzet. Bede wdzieczny takze, za wycene sprzetu, w przyblizeniu oczywiscie.

Oprocz sprzedazy akcesoriow gsm i serwisu, chce takze sprzedawac nawigacje gps, oraz sotware do nich, z takim asortymentem na poczatek, uwazam ze mam duze szanse na zaistnienie/zysk na lokalnym rynku.

Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi na moje pytanie.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Poszukuję zasilacza serwisowego co sądzicie o takim:
    Zasilacz serwisowy LED 0-15V 0-2A koszt około 70zł
    Natomiast za dodatkowe 20zł mamy już 0-3A
    Czy te zasilacze się w ogóle nadają do czegoś? Prąd jest stabilny, nie ma problemów z prać- używa ich ktoś?
    Nazwa to ZHAOXIN TXN-1502D
    oraz ZHAOXIN TXN-1503D
  • GSM Product Supporter
    henryk malinowski napisał:

Sam natomiast, poza sprzedaza czesci chce zajmowac sie flashowaniem telefonow, simlockami i innymi, problemami softwarowymi. Na poczatek chce zajac sie najbardziej standardowymi telefonami jak Nokia, SE, Samsung, mniej standardowe softwarowe problemy rozwiazywac bedzie zaprzyjazniony serwis, do ktorego bede dowozil telefony.

Do Nokii na dzień dzisiejszy masz do wyboru: MT-BOX'a, Genie Clipa, JAF'a i Cyclone Box'a, osobiście polecałbym MT-BOX'a lub Genie Clipa (z tym że na dzień dzisiejszy jest nie osiągalny).

Do SE - Setool bądź jak wyżej MT-BOX, Dreambox lub też Cruiser.

Do Samsungów - z3x Box, SPT Box, UST PRO 2, NS PRO, 3 pierwsze pozycje są najbardziej aktualne, szybkie updeyty.

Wybór jest dość trudny, każdy box ma swoje wady i zalety także musisz sam zdecydować na co postawisz. Z doświadczenia mogę powiedzieć jak zapewne wielu kolegów po fachu iż do każdej marki trzeba posiadać 2-3 boxy.
  • Poziom 10  
    Witam! KUpiłem nie dawno kilka boxów... microbox, smartclip, mtbox, hwkufs... mam problem z instalacją sprzętu na kompie... jest to sprzęt używany i nie dostałem żadnych sterów.. smartclipa udaóo mi się juz ogarnąć ale z resztą mam problemy... do mtboxa i do micro nawet nie mam instalek... czy ktoś może pomóc?
  • Poziom 9  
    Witam , chciałem się dowiedzieć gdzie mogę dostać informacje , instrukcje obsługi do boxów . Tzn mam zamiar zająć się ściąganiem sim lockow i chce się nauczyć szukam wszędzie w internecie o jakieś instrukcje aktualnie zbieram na boxy mam okolo 1200 zl i czekam na waszą pomoc
  • Poziom 15  
    Witam
    Jaki box polecacie do lg.Nosze się z zamiarem kupna i jaki byłby ok w miare rozsądnej cenie
  • Poziom 12  
    Fokus35 napisał:
    Witam
    Jaki box polecacie do lg.Nosze się z zamiarem kupna i jaki byłby ok w miare rozsądnej cenie

Ja ostatnio kupilem vygisa i jestem zadowolony, latwo sie robi, i nie duzo kosztuje.
  • Poziom 14  
    Jakie boxy za rozsądna cene głównie do simlock'ow na chwile obecna polecacie ?
  • Poziom 26  
    Obecnie cały czas używam setoola ale myślałem co by sobie dokupić cruisera 2 plus.
    Może ktoś podać co obecnie ten kluczyk robi za free a do czego i ile logów potrzeba?
    Dzięki
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam firmę, kupuje telefony z Anglii.
    Głównie nokie typu n95 8GB, 5800, n97.
    I potrzebuje sprzętu do ściągania sim-locków z tych noki i nie tylko, bo trafiają się także sony ericssony jak i nokie typu 6233, 6500 slide, 5140, 5140i itp.
    Oraz znajomym handlarzom robiłbym telefony ponieważ okoliczny serwisant wyszedł z branży.

Chodzi mi głównie o simlocki. Bo z wgrywaniem PL Menu radze sobie poprzez zmianę product code na polski i aktualizacje softu przez NSU.

Mam na oku MT-BOX, czy to jest dobry wybór??
    Proszę o doradzenie jakiego Mt-box najlepiej kupić, z jakimi kablami i jakimi konfiguracjami.

Pozdrawiam
    Sylwester Kociuba Nexx GSM
  • Poziom 11  
    Już sam sobie poradziłem z tym problemem.
    Kupiłem Cyclone BOX i SeTool 3 Gold.
    Polecam taki zestaw.
    Każda Nokia i Se do opanowania tym sprzętem.
  • Poziom 22  
    bary napisał:
    Jakie boxy za rozsądna cene głównie do simlock'ow na chwile obecna polecacie ?

Google , albo napisz co chcesz robic, jakie modele?
  • Poziom 18  
    Witam mam pytanie, otóż jaki sprzęt mi polecacie do locków, flashowanie oraz innych czynności związanych z telefonami. Głównie chodzi mi o SE ora Noki.

Osobiście zastanawiam się nad MT-Box w wersji All in One i do tego kilka aktywacji.
    Chodzi mi głównie o :

BB5
    BB5 no TP
    BB5+ BEZ KREDYTÓW

Do tego może jeszcze aktywacja SE.

A no i jeszcze kable. W sumie mam takie pytanie czy kable z niektórych modeli pasują do siebie, oczywiście jeśli chodzi o mt-boxa.

Do tego planował bym jeszcze dokupić mikroskop na usb ale niestety nie wiem jaki. Proszę o jakieś propozycje ale takie na początek. Żeby nie był za drogie ale też nie jakieś zabawki z bazaru.

P.S Jeśli MT-box teoretycznie jest w wersji SE to czy można do niego dokupić aktywacje Nokii ?
  • Poziom 22  
    cinek2107 napisał:
    Witam mam pytanie, otóż jaki sprzęt mi polecacie do locków, flashowanie oraz innych czynności związanych z telefonami. Głównie chodzi mi o SE ora Noki.

Osobiście zastanawiam się nad MT-Box w wersji All in One i do tego kilka aktywacji.
    Chodzi mi głównie o :

BB5
    BB5 no TP
    BB5+ BEZ KREDYTÓW

Do tego może jeszcze aktywacja SE.

A no i jeszcze kable. W sumie mam takie pytanie czy kable z niektórych modeli pasują do siebie, oczywiście jeśli chodzi o mt-boxa.

Do tego planował bym jeszcze dokupić mikroskop na usb ale niestety nie wiem jaki. Proszę o jakieś propozycje ale takie na początek. Żeby nie był za drogie ale też nie jakieś zabawki z bazaru.

P.S Jeśli MT-box teoretycznie jest w wersji SE to czy można do niego dokupić aktywacje Nokii ?

Powiem tak do SE kup sobie Setoola, do nokia teraz na czasie jest mx key ale do niego potrzebny interfejs , najlepiej Jaf chyba ze masz Hwk.Ja mam te boxy i juz sie odrobily kilka krotnie.

ALe mt box nokia tesz jest Niezawodny i jest jednym z lepszych boxow!!!
  • Poziom 18  
    Hm z tym mx-key'm to nie jest głupi pomysł. Klucz kosztuje 180zł +100zł interfejs JAF.

Do tego kable. I powinno hulać.
  • Poziom 14  
    Tak tylko ten jest bez smart card czyli sam interfejs tylko i nie bedzie działał. A po drugie setool ma aktywcje wiec nawet jak kupisz Setool ze smart card to nie bedzie działał na najnowszych wersjach setool-a.