Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Główne zasilanie- dobór przekroju kabla

adamkaspro 28 Lip 2009 17:13 3870 2
  • #1 28 Lip 2009 17:13
    adamkaspro
    Poziom 9  

Witam serdecznie . Mam poważny problem i proszę o pomoc .
    Jestem na etapie podziału domu na 3 apartamenty . Problemem jest kabel elektryczny który muszę dociągnąć z osobna do każdego apartamentu i nie wiem jaki przekrój kabli zastosować.
    Odległość od licznika ( granica działki ) do domu wynosi 190 m.

apartament 1 - 130 m² , ogrzewanie gaz , ( 12 KW )

apartament 2 - 110 m² -//- ( 12 KW )

apartament 3 - 60 m² -//- ( 9 KW )

Czy wybrana przeze mnie moc wystarczy dla danego apartamentu?
    W każdym z nich znajdują się podstawowe urządzenia .
    -pralka, zmywarka,lodówka, mikrofalówka,piekarnik,komputer , telewizor,piec gazowy,
    oświetlenie.
    Warunki techniczne z elektrowni dotyczą przyłącza tylko do licznika który znajduje się w ogrodzeniu 190 m od domu . Od tego momentu to właściciel martwi się o dane techniczne przyłącza i on za to odpowiada jeśli coś nie tak będzie .( elektrownia ma zakaz wydawania informacji technicznych jeśli kabel przechodzi na prywatnym terytorium. ( Prawo od 1 stycznia 2009 FRANCJA) Ten ze właściciel chce bym ja to zrobił ( wykop , ułożenie kabli telefony,oświetlenie posiadłości , interfony ,woda oraz zasypanie . ) ( uparł się ) a ja nie znaju się na prądzie. Podłączenie do tablic wykona elektryk który opala się nad oceanem i sączy martini . Podejrzewam ze 2x35 mm na każdy apartament powinno wystarczyć , ale no wlasnie. Nie znam sie na tym i dlatego proszę o jakieś wskazówki , mały odnośnik za który będę wdzięczny .

0 2
  • #2 28 Lip 2009 17:29
    Adik C
    Poziom 25  

Witam i pozdrawiam, jezeli apartamenty mają mieć zasilanie tylko 1 fazowe, to powinny to byc kable o przekroju 3x10mm, z powodu dośc sporego odcinka,jeżeli zasilanie apartamentuw ww.ma być 3faz to kabel 5x10mm,przekroje te podaje dla indywidualnych doprowadzeń zasilania dla każdego apartamentu osobno, pozdrawiam.

0