Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skrzynia basowa gra bardzo cicho

28 Lip 2009 18:14 9913 32
  • Poziom 9  
    Witam

Mój problem jest taki że skrzynia basowa MAGNAT XPRESS 12' gra bardzo cicho membrana minimalnie drga a chyba powinna latać przy ostrzejszym basiku pod wzmacniaczem MAC AUDIO MPX 4500 oraz po radiem PANASONIC CQ-FX321AN a to wszystko w Fordzie Escorcie. Co można zrobić w tym wypadku lub co może być zepsute. Głośniki z półki grają OK wszystko jest ładnie z dźwiękiem. A zmieniałem kanały we wzmacniaczu na 3 i 4 miałem skrzynie a na 1 i 2 miałem głośniki i było tak samo głośniki z półki grały ok a skrzynka bardzo cicho. Może jakiś inny pomysł?

Dodano po 1 [minuty]:

Na 1 i 2 kanale mam mostek na skrzynie a na 3 i 4 mam 2 głośniki podłączone. Głośniki grają Ok a skrzynia bardzo cicho.
  • Poziom 23  
    Głośnik kupiłeś nowy czy używany? Od początku tak grał? Jakie masz ustawienia filtrów? Może nie masz uaktywnionego filtru dolnoprzepustowego a zamiast niego jakiś górnoprzepustowy?
    Zrób zdjęcie w porządnej rozdzielczości ustawień wzmacniacza (albo znajdź na necie zdjęcie tej częsci wzmacniacza i dorysuj co i jak).
  • Poziom 28  
    Podłacz inna skrzynie
  • Poziom 23  
    A może w radiu jakieś cięcie pasma ustawione masz?
  • Poziom 13  
    Mam podobny problem miałem suba alpine E i do tego GTA 480 i pewnego dnia jak czyściłem auto to przez przypadek kabel +12 albo - 12 dotchnął wejscia na skrzyni a skrzynia była podłaczona do wzmaka i wystepują jakieś sprzęgi ale nie wiem co jest grane bo jak sie okazało w domu pod zasilaczem skrzynia i wzmak gra ok tylko w aucie jak dam bass na połowe to tak jak by na wzmaku brakowało mocy, a po chwili dostawał maxymalnego kopa i grał na max głośność co to morze być?
  • Poziom 28  
    Sprawdz połaczenie masy na wzmacniaczu
  • Poziom 13  
    sprawdze jutro ale dodam ze jak zapalam auto to na subie słychać stuk albo jak włączam światła czy ogrzewanie tylniej szyby, wczesniej tak nie było prez poł rok grało normalnie. Auto to Tigra.
  • Poziom 9  
    Głośnik nowy grał tak cicho od samego początku. Mam filtry na wzmaku HPF i LPF i FULL. Na skrzyni mam ustawiony LPF na 110Hz a na głośnikach mam ustawiony filtr FULL. A w radiu nie mam ustawionych żadnych cięć pasma.
  • Poziom 13  
    chyba wiem w czym jest problem może twój wzmacniacz dostaje za słaby sygnał z radia, moze wzmak lubi 4V a radio na wyjsciu chinch daje 2v?
  • Poziom 14  
    Zmien polaryzacje na subie, tzn. zamien + i - miejscami i zobacz czy bedzie lepiej. Jezeli na glosniki w polce puszczasz pelne pasmo, to moze byc tak, ze niskie tony z glosnikow sa w przeciw fazie do suba i sie znosza. Jednakze nie tlumaczy to malego wychylenia membrany.

Nie napisales jak masz ustawiony gain itp.

moze masz tak, ze gain glosnikow w polce masz za bardzo odkrecony i dlatego zawsze beda grac glosniej od suba.
  • Poziom 30  
    Spróbuj zamienić miejscami kable RCA na wzmaku(przód z tyłem)
  • Poziom 9  
    Na wzmacniaczu mam do ustawienia tylko moc, bass i filtr. A żadnego GAINA nie mam. chyba że to gdzieś indziej. A jak zmieniłem + z - to grało tak samo ale tylko przyłożyłem tak na chwilkę.
  • Poziom 9  

Górna linijka przełączników to skrzynia, a dolna to te 2 głośniki. Wszystkie ustawienia na zdjęciu. 1 moc 2 bass 3 HPF 4 LPF
  • Poziom 22  
    mi się wydaje czy może źle widzę ale czy przypadkiem całe pasmo nie idzie na skrzynie? i to tłumaczyło by ciche granie.

Ustaw przełącznik full/LPF/HPF na LPF i winno być dobrze.
  • Poziom 22  
    Tak bo LPF jest to filtr donlo przepustowy wyłącznie go głośników niskotonowych.
  • Poziom 9  
    :( jak ustawiłem na LPF to gra jeszcze ciszej i słabiej :(
    Nie wiem co z tym jest:(
  • Poziom 9  
    Nie nie podłączałem nic innego, gdyż ja drugiego nie mam, a innego nie mam z kąd wziąść.
  • Poziom 23  
    Uzupełnij avatara o miasto, z którego pochodzisz. Może ktoś się skusi i zaoferuje pomoc udostępniając swojego suba.
  • Poziom 13  
    a czemu gaina na subie nie masz ustawionego na maxa? Widać to na zdjęciu.
    A sprawdziłeś czy na radiu nie masz ustawione bardziej na głośniki z przodu? Chodzi mi o ustawienie FAD. Albo sw ściszone.
  • Poziom 12  
    zmień ustawienia filtrów bo na zdjęciu wszystkie są na HPF.. na skrzynce ma być LPF, a na głośnikach wedlug mnie to FULL. Druga sprawa może to coś ze wzmacniaczem.. odłącz głośniki i spróbuj zrobić mostek na kanale 3 i 4, albo podłącz samą skrzynkę pod jeden kanał, a nie w mostku.
  • Poziom 14  
    Ok, zrob tak:

1. Chinche z radia (lewy prawy) podlacz do kanalu 3 i 4 na wzmaku.
    2. Glosniki podlacz pod kanal 1 i 2, subwoofer pod zmostkowany 3,4
    3. Wszystkie pokretla przestaw maks w lewo (przeciwnie do wskazowek zegara)
    4. X-over w gornym rzedzie dajesz na HPF, a w dolnym na LPF
    5. MODE dajesz w pozycje 2.

Teraz wlacz radyjko z jakas muzyka ktora znasz i ma mozliwie duze spectrum dzwiekow. I ustaw glosnosc mniejwiecej na polowe i wylacz wszystkie podbicia basu, wyzeruj equalizer. I tak:

1. Obydwa GAIN'y (pierwsze z lewej pokretla) dajesz na srodek skali
    2. Bass EQ zostawiasz na min w obu rzedach
    3. W gornym rzedzie przekrecasz HPF jakies 1/3 w kierunku wskazowek zegara
    4. W dolnym rzedzie pokretlo LPF przekrecasz o okolo 1/3

Teraz zobacz jak calosc gra, slychac bas czy nie, jezeli nie, to zwieksz troszke glosnosc, jesli dalej nie slychac to zmniejsz gain na przednie glosniki lub troszeczke zwieksz na suba.

Powinno to pomoc, mam nadzieje. Zobacz jeszcze czy nie jest przypadkiem tak, ze bas jest mocniejszy jak masz uchylony bagaznik.

A tak w ogole, to sciagnij sobie instrukcje do wzmaka i podpatrz jak tam jest to wszystko podlaczone

http://www.mac-audio.de/fileadmin/user_upload/Produkte/BDA1104145_EN.pdf

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    vvoyteckk napisał:
    Ok, zrob tak:

1. Chinche z radia (lewy prawy) podlacz do kanalu 3 i 4 na wzmaku.
    2. Glosniki podlacz pod kanal 1 i 2, subwoofer pod zmostkowany 3,4

głośniki sa pod 1 i 2 kanałem i nie mają podłączonych czincz i nie grają.a skrzynia gra tak samo bo już raz miałem ją tak podłączoną. bass jest lepszy przy uchylonym bagażniku. radio mam ustawione aby bardziej grał tył samochodu i uzupełniłem avatara.
  • Poziom 14  
    A masz mode ustawiony na 2 czy na 3 jak w ten sposob podlaczasz?

Aha, I probowales oustawiac wszystko tak jak ci napisalem?
  • Poziom 9  
    tak próbowałem i to samo a MODE mam ustawione na 3
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podłącz ten głośnik chwilowo równolegle do dobrze grającego kanału z głośnikami przednimi (na krótką chwilę i bez mostka 2Ω niczego nie nabroją) jeżeli subwoofer będzie dalej grał znacznie ciszej niż głośnik (weź jeszcze pod uwagę efektywność, to ten parametr podawany w dB) to jest do wymiany.

P.S. filtr LP tylko nieznacznie ścisza "odczuwalną" głośność generalnie z włączonym filtrem dolnoprzepustowym głośnik basowy powinien grać odrobinę ciszej niz całym pasmem.
  • Poziom 13  
    Możliwe musiał by być już nieźle zakatowany przez kogoś.