Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówla Gorenje MO-260-DGE - brak mikrofalowania

mad_luk 28 Jul 2009 18:58 2599 6
    mad_luk
    Level 14  
    Witam. dzis chcialem jak to co dzien odgrzać sobie coś w mikrofali i po 2min gdy usłyszałem dzięk sygnalizujący koniec pracy otworzyłem drzwiczki i nalesniki ;P były zimne! zdziwiony sytuacją wstawiłem je na kolejne 2 min. nadal zimne. wstawilem więc szklankę z woda na 1 min i 100% mocy. nic. wszystko jak by dziala słychac załaczanie mikrofali. wiatrak żarówka zegar nawet grill działa. dlaczego jednak nie działa podgrzewanie "mikrofalami"? zaglądałem przez otwór wentylacyjny do środka i mało co widząc nie zauważyłem nic niepokojącego. żadnego zapachu spalenizny ani nic. co ciekawe podłaczyłem miernik (watomierz) i pokazał mi że w czasie pracy mikrofala pobiera niecałe 200W z czego sama żarówka to około 40W. wcześniej jak pamiętam pobór był nieco ponad 1kW!
    jutro zawioze ją do serwisu bo jeszcze na szczeście jest na gwarancji.

macie pomysły co mogło się z nią stać?
    kczarny
    Level 13  
    Tak wygląda jakby tylko załanczał transformator ,ale nie podawał napięcia HV na magnetron, sprawdz czy niema bezpieczika miedzy trafem ,a magnetronem
    mad_luk
    Level 14  
    nie widze tam żadnego bezpiecznika... chyba ze jest gdzieś schowany. gdy ustawiam mikrofalówke na 70% mocy co kilka s włacza się i wyłacza grzanie. słychać dokładnie załączanie trafa. znaczy magnetron nawalił.... lepsze to niż trafo :)) a jaki mógł być powód jego uszkodzenia? nigdy nie używałem mikrofali do pracy odgrzewania dluzej niż 10min przy 40% mocy i dluzej niż 2 min przy 100% mocy.. oszczedzałem ją jak mogłem bo kosztowała spore pieniądze :/

widze w srodku przez kratke schemat rozrysowany. miedzy trafem a magnetronem nie ma zadnego bezpiecznika...
    kczarny
    Level 13  
    Bezpiecznik moze być w takiej plastikowej osłoni zamknięty koło trafa.
    zetfa
    Level 20  
    A nawet mogą być 2 bezpieczniki: 1 na płytce zasilającej, 2-gi schowany w obudowie z plastiku.Ale skoro jest na gwarancji to nie problem.
    mad_luk
    Level 14  
    dzis oddam jak na gware. dzięki wam mniej więcej będę wiedział co mogło paść żeby mnie nie chcieli zrobić w bambuko :) nie chciał bym sytuacji aby powiedzieli że to moja wina albo coś . zawsze mogę się wycofać i naprawić to we własnym zakresie ;) najbardziej bałem sie o trafo. z tym chyba był by największy problem?
    kczarny
    Level 13  
    Jak na gwarancji to niema co grzebać.ale gdy będzie szczelony bezpiecznik to mogą ci tego nie uznać.Sprawdź jakie uszkodzenia obejmuje gwar. a jakie nie.