Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz Tracer model 4Live/400 potrzebna naprawa?

28 Lip 2009 19:10 3224 8
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chcialbym sie dowiedziec czy ktos moze naprawial zasilacz:
    Tracer 4Live/400?
    Czy ktos ma do niego schemat?
    Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 38  
    A po co ci do niego schemat ?
    Jak nie ma 5VSB to sprawdzasz przetwornicę standby, jak standby jest to lecisz stronę pierwotną zasilacza elektrolity na wejściu i tranzystory kluczujące. Nie wiem do czego schemat....
  • Poziom 9  
    W sumie to nie wiem, dzisiaj sprawdziłem wyjścia zasilacza i tam gdzie jest +12V mam 24V i myślę, że któryś z tranzystorów kluczujących padł.
    Poprawiłem TONI_2003
  • Moderator
    mig29 napisał:
    Tam gdzie jest +12V mam 24V i myślę, że któryś z tranzystorów kluczujących padł.

Witam.
    Jednym słowem potrzebujesz schemat zasilacza jakiego nie ma, a nic w nim niesprawdzone zostało przez Ciebie.
    Najgorsze jest to, że założyłeś nowy temat nie przeczytawszy choć trochę tematów traktujących o naprawie zasilaczy skoro masz takie wnioski...
    Pozdrawiam Brać lutującą. :D
  • Moderator Samochody
  • Poziom 38  
    Zapewne :!: , jakby było 24 na wyjściu to po primo zadziałało by zabezpieczenie, ultimo elektrolit wyjściowy zamienił by się w petardę.
    Może niech kolega nie naprawia, bo jeszcze prąd zabije.
  • Poziom 12  
    Witam podłącze się to tematu mam taki sam zasilacz tylko nowszy.
    Podczas podłączenia zasilania strzeliło w zasilaczu po rozebraniu jest uszkodzony chyba tranzystor oznaczenie na płytce Q2 brak możliwości określenia typu może ktoś ma schemat i może określić oznaczenia po zamieszczonym zdjęciu.
    Zasilacz Tracer model 4Live/400 potrzebna naprawa?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wicia.w napisał:
    uszkodzony chyba tranzystor oznaczenie na płytce Q2

Prawdopodobnie: 2SC3150