Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zainstalowaniem sterowników do SB Live! 5.1

buh 28 Lip 2009 22:04 1874 4
  • #1 28 Lip 2009 22:04
    buh
    Poziom 22  

Witam, mam chyba raczej nietypowy problem z zainstalowaniem, albo raczej poprawnym działaniem karty Creative SB Live! 5.1 Digital (model SB0220).
    Zaczęło się od tego, że uszkodziły mi się partycje na dysku, jednak partycja z Windowsem (gdzie wcześniej karta działała) została nienaruszona, po naprawieniu partycji (wcześniej jednak zamontowałem nowo kupiony dysk twardy i wymontowałem starą nieużywaną kartę TV) udało się odpalić Windowsa. Jednak karta przestała wtedy działać. Proba odinstalowania sterowników także się niepowiodła. Usunąłem je ręcznie, kartę odinstalowałem z menadżera urządzeń. Reset kompa no i instalacja - błąd - karty nie wykryło. No to jeszcze raz usunięcie tego co się zdążyło przed errorem zainstalować, tym razem wyłączyłem komputer. Przełożyłem kartę do 2 slotu PCI (mam 3 wolny ale nie mogę się do niego dostać bo chłodzenie karty grafiki zawadza). Instalacja sterowników - wykryło kartę lecz nie da się zainstalować sterowników. No i klapa. Szukałem całe popołudnie info na ten temat. Wiem, że karta ta (akurat ten model) jest nie wspierana przez Creative i często jest problem z instalacją sterowników do niej. KX Audio też nie wykrywa karty. W menadżerze urządzeń mam tzw. burdel:

Problem z zainstalowaniem sterowników do SB Live! 5.1

Na screenie widać, że poprawnie wykryło kartę, jednak w dalszym ciągu instalacja sterowników jest niemożliwa.

Resetowałem BIOS, nic nie dało. Ta karta jest w sumie "magiczna", bo kiedyś żeby ją poprawnie zainstalować musiałem odłączyć kablówkę od karty TV w komputerze albo odinstalować sterowniki od karty graficznej. Było takich sytuacji więcej, ale już nie pamiętam.

System: Win XP Pro + SP3
    Mobo: Abit IP35

• Pomocny post
    #2 28 Lip 2009 22:13
    Usunięty
  • #3 28 Lip 2009 22:20
    buh
    Poziom 22  

Czyli reinstalacja systemu naprawiłaby sprawę (tak podejrzewałem, aczkolwiek nie myślałem o tym).

"Stan urządzenia: System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów kliknij blebleble..." :D

Dodam, choć pewnie to nic nie da, że w Linuxie Live CD karta śmiga bez problemów, więc uszkodzenie karty wykluczone.

• #4 28 Lip 2009 22:36
    Usunięty
  • #5 28 Lip 2009 22:49
    buh
    Poziom 22  

Ehh, co się okazało, przed przełożeniem karty do innego slotu PCI usunałem pewien plik z folderu w C:\WINDOWS (bodajże folder inf - ukryty). Była to jednak nieudana ręczna próba odinstalowania sterowników. Teraz gdy karta była w innym slocie przywróciłem plik z kosza (naszczęście nie opróżniłem). Kliknąłem "skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" i w jednym momencie cały ten "burdel" zniknał a karta automatycznie się zainstalowała. Reset kompa i wszystko śmiga. Dzięki serdeczne za pomoc :). Jednak Twoja teoria nt. uszkodzonego Windowsa okazała się słuszna i natchnęła mnie, abym przywrócił ten plik z kosza :P.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME