Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodowka SAMSUNG RL41SBPS - styropian w środku

28 Lip 2009 22:16 6792 5
  • Poziom 2  
    Wlasnie dostarczono mi lodowke SAMSUNG RL41SBPS z systemem NO FROST.

Za pojemnikiem na warzywa, na tylnej scianie (a raczej na panelu biegnacym wzdluz calej chlodziarki - pod panelem jest pewnie system nawiewu) jest poziomy otwor o wymiarach 4x1 cm. W otworze znajduje sie styropian. Nie wiem czy ten styropian jest tylko zabezpieczeniem na czas transportu czy stanowi jakis element izolacji itp??? Zaznaczam ze styropianu nie mozna wyjac zbyt swobodnie, pozostaje albo metoda wygrzebywania po kawalku albo odkrecenie calego panelu biegnacego wzdluz chlodziakri na srodku jej tylnej sciany i wyjecie spod spodu styropianu.

Wydaje mi sie ze rozebranie lodowki, z czesci kartonowo-styropianowej zabezpieczajacej na czas transportu, powinno byc troche latwiejsze i nie wymagajace od poczatkujacego uzytkownika jakis machinacji ze srubokretem wewnatrz chodziarki... Stad moje wahanie...

Czy ktos mial juz podobny problem przy lodowkach tego typu???
    Czy ktos dysponuje schematem do tego typu lodowki?

Nie wiem czy moge wlaczac lodowke jesli w w.w. otworze ciagle jest styropian.

Prosze o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Instrukcje obslugi to juz znam na pamiec... Dlatego pytalam o schemat zeby dokladnie na nim zobaczyc czy ten otwor powinien byc odsloniety, czy powinnam go zostawic tak jak jest...
  • Poziom 14  
    Jeżeli sie go nie da wyjąc swobodnie i jest to duzy płat styropianu to nie ma co sie czaić, tylko włączyc do sieci i obserwować lodówke co jkais czas, czy zaczyna chłodzić i zamrażać. Możliwe ze ten otwór jest na inny model lodówki dla której jest potrzebny ten odtwór. Taka sama obudowa lodówki a inne modele to sie zdarza.
  • Poziom 1  
    Mam pytanie do użytkowników tej lodówki: czy w chłodziarce jest tylko pojemnik na warzywa, czy jest również tzw. komora świeżości? Instrukcja jest niejednoznaczna, bo komora świeżości jest jako opcja.
  • Poziom 9  
    Witam . Ja pracuję w fabryce lodówek koło Wrocławia i wiem że w naszych lodówkach są montowane dwie części ze styropianu i są one zaślepiane kratkami mniej więcej coś takiego jak ty opisujesz , więc lepiej nie ruszaj tego styropianu , bo ja sam osobiście zepsułem taki detal bawiąc się nim na przewie z nudów . Tam znajduje się klapka która się automatycznie otwiera i zamyka i jest w styropianowej obudowie i łatwo ja uszkodzić ze nie będzie reagowała. a styropian spełnia w takiej części rolę izolatora .