Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Handel na allegro. Czy wymagana jest działalność gospodarcza?

28 Lip 2009 23:04 3839 13
  • Poziom 16  
    witam, kupiłem w hipermarkecie 7 odtwarzaczy dvd tanio po promocji,
    jak je chciałbym sprzedać na allegro to muszę zarejestrować działalność gospodarczą? czy tylko w następnym roku w pit-ie zysk wykazać jako osoba fizyczna? i w jakiej to kategorii?
  • Poziom 24  
    Hmmm moim zdaniem nie musisz nic rejestrować ani żadnych pitów robić...

Po prostu wystaw je na allegro i sprzedaj.

Allegro › RTV i AGD › TV, Video i DVD › Odtwarzacze DVD
  • Poziom 38  
    A co za różnica czy sprzedasz krzesło, stare spodnie, czy nowe DVD, jest twoje i robisz z nim co chcesz.
  • Poziom 16  
    no ale 7 sztuk........ tyle dudnią że urząd skarbowy ma się wziąść za handel internetowy.....chyba 7 dvd sztuk to jednak podatek......a chodziło mi o dział w picie:)
  • Poziom 34  
    Ilość nie ma nic do rzeczy liczy się dochód.
    Nie pamiętam jaka jest granica do której nie trzeba się rozliczać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Więc sam widzisz że nawet inni potwierdzają fakt żebyś sprzedawał bez jakichś dodatkowych podatków.

Jestem ciekaw tego ile skarbówka musiałaby założyć "spraw" żeby rozliczyć wszystkich na allegro...

Tak z 2 strony to serwis allegro już w pewnym sensie sciąga jakiś podatek od sprzedanej rzeczy...
    Za zdjęcia 10gr, wyróżnienie 20gr itd...
    Grosz do grosza i zbierają się cenne PLN'y i chcesz oddawać dodatkowo kasę złodzieja za free???
  • Poziom 16  
    ja wole jednak zapłacić:) i mieć spokój:)

Dodano po 1 [minuty]:

albo te dvd komuś dam:) a jak wykazać ze taki mam zysk jak już zgubiłem paragon z tesco?
  • Poziom 24  
    Jak chcesz oddać to ja przyjme z chęcia:)

Z tego co udało mi sie znaleść to od 2007r nie ma znaczenia kwota sprzedawanej rzeczy i trzeba odprowadzić podatek od wzbogacenia. Trochę to wkurzające bo jeszcze od 1.01. do 31.12.2004 r. kwota ta wynosiła 45.700 zł...

Zasady allegro:

Czy muszę odprowadzać do Urzędu Skarbowego podatek od sprzedaży na Allegro?

Każda firma (przedsiębiorca), jak i osoba fizyczna, ma obowiązek rozliczać się z Urzędem Skarbowym ze wszystkich dochodów, bez względu na ich źródło pochodzenia. Dotyczy to także sprzedaży poprzez Allegro.

Jeśli koniecznie chcesz już tak płacić to tu masz dokładnie opisane jak to zrobić:
    http://www.ehandel.pit.pl/sprzedaz_rzeczy_now...tek_pit_podatki_a_handel_w_internecie_968.php
  • Poziom 16  
    albo sprzedać jako uzywany:)
  • Poziom 24  
    No np... Wystaw na allegro jako nowe i już... Przecież moim zdaniem skarbówka nie zna Twojego nicku z allegro...

Ale zrobisz jak będziesz uważał;)
  • Poziom 16  
    juz dalem kuzynowi niech ona sprzeda:) bo ma sklep:)
  • Poziom 25  
    elektronik79 nigdy dziwniejszego pytania nie widziałem.
    Nie musisz się z tego rozliczać a tym bardziej zakładać działalności. Przecież żadne urzędy nie wiedzą co kupiłeś w hipermarkecie. Po prostu sprzedajesz je i tyle.
  • Poziom 16  
    no wiem ale ja wole być zgodnie z prawem dlatego dałem te dvd kuzynowi on ma sklep niech je sprzeda