Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool 650 nie pobiera wody i nie wylewa wody

Lamski 28 Lip 2009 23:33 4605 3
  • #1 28 Lip 2009 23:33
    Lamski
    Poziom 10  

Cześć

Pierwszy raz nie mogę sobie poradzić z moją pralką Whirlpool 650. Pralka nie pobiera wody jest cisza. Jest wiele takich pozycji programatora kiedy nic się nie dzieje. Po nalaniu wody miską z zewnątrz nie wylewa później wody (nie wiruje). Po ustawieniu programatora na pranie zachowuje się tak jakby woda już była, albo jest kompletna cisza.
    Sprawdziłem elektorozawór podłączając napięcie z zewnątrz i zawór działa. Hydrostat po dmuchnięciu działa, przewód jest drożny.
    Uprzejmie proszę o pomoc. Czy ktoś ma może jakieś sugestie? W tej sytuacji przychodzi mi do głowy awaria programatora ale nie jestem pewien.

0 3
  • Pomocny post
    #2 29 Lip 2009 09:24
    luna
    Poziom 22  

Witam.Sprawdź zasilanie pompy .Dość często przewód zasilający pompę zostaje uszkodzony przez przeciwwagę betonową na dole pralki.,oraz sprawdź czy cewka pompy jest sprawna .W tych pralkach jak cewka silnika pompy ma przerwę to jest brak zasilania elektrozaworu.

0
  • #3 29 Lip 2009 11:14
    zetfa
    Poziom 20  

Wygląda na zwarcie w obwodzie hydrostatu,lub w samym hydrostacie.

0
  • #4 29 Lip 2009 11:31
    Lamski
    Poziom 10  

Dzięki za pomoc luna i zetfa.
    Podpowiedź luny doprowadziła mnie do rozwiązania.
    Postanowiłem sprawdzić pompę. Zacząłem od odkręcenia filtra. Okazało się w środku znajduje się metalowa końcówka do zarabiania kabla koncentrycznego. Prawdopodobnie miałem to w kieszeni spodni które "poszły" do prania. Najprawdopodobniej ta część zablokowała wirnik pompy, a to spowodowało spalenie się pompy. Uzwojenie jest definitywnie spalone.

Dzięki

0