Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool 650 nie pobiera wody i nie wylewa wody

28 Lip 2009 23:33 4743 3
 • Poziom 10  
  Cześć

  Pierwszy raz nie mogę sobie poradzić z moją pralką Whirlpool 650. Pralka nie pobiera wody jest cisza. Jest wiele takich pozycji programatora kiedy nic się nie dzieje. Po nalaniu wody miską z zewnątrz nie wylewa później wody (nie wiruje). Po ustawieniu programatora na pranie zachowuje się tak jakby woda już była, albo jest kompletna cisza.
  Sprawdziłem elektorozawór podłączając napięcie z zewnątrz i zawór działa. Hydrostat po dmuchnięciu działa, przewód jest drożny.
  Uprzejmie proszę o pomoc. Czy ktoś ma może jakieś sugestie? W tej sytuacji przychodzi mi do głowy awaria programatora ale nie jestem pewien.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 22  
  Witam.Sprawdź zasilanie pompy .Dość często przewód zasilający pompę zostaje uszkodzony przez przeciwwagę betonową na dole pralki.,oraz sprawdź czy cewka pompy jest sprawna .W tych pralkach jak cewka silnika pompy ma przerwę to jest brak zasilania elektrozaworu.
 • Poziom 20  
  Wygląda na zwarcie w obwodzie hydrostatu,lub w samym hydrostacie.
 • Poziom 10  
  Dzięki za pomoc luna i zetfa.
  Podpowiedź luny doprowadziła mnie do rozwiązania.
  Postanowiłem sprawdzić pompę. Zacząłem od odkręcenia filtra. Okazało się w środku znajduje się metalowa końcówka do zarabiania kabla koncentrycznego. Prawdopodobnie miałem to w kieszeni spodni które "poszły" do prania. Najprawdopodobniej ta część zablokowała wirnik pompy, a to spowodowało spalenie się pompy. Uzwojenie jest definitywnie spalone.

  Dzięki