Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena telewizyjna - Puszczykowo?

szeb 29 Lip 2009 06:38 1159 1
 • #1 29 Lip 2009 06:38
  szeb
  Poziom 1  

  Witam,

  Mieszkam niedaleko Poznania. Muszę kupić dobrą antenę telewizyjną, taką aby ściągać bez problemu TVP, TVN, Polsat. Dodatkowo podobno w Śremie (niedaleko ode mnie) uruchomiono próbne nadawanie sygnału cyfrowego. Proszę o wskazówki jaki sprzęt najlepiej nabyć.

  Seba


  Czy kolega używał funkcji szukaj ???
  Na temat anten i sprzętu do "cyfrówki naziemnej", było już Bardzo Wiele napisane.
  Regulamin pkt. 14 i pkt. 16 . [SP5ANJ]
  Wypis z regulaminu :
  14. Przed napisaniem nowego tematu każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń (niebieskie tematy). Powinien również użyć lokalnej wyszukiwarki w celu upewnienia się, czy temat nie był już poruszany na forum (link szukaj u góry strony).

  0 1
 • #2 29 Lip 2009 08:00
  irekr
  Moderator

  Najwyraźniej nie zadałeś sobie trudu wyszukania jednego z tysięcy postów dotyczących doboru anten, także w Twojej okolicy.
  Mimo ze mieszkasz stosunkowo nadajnika to dobór anteny może sie okazać kłopotliwy z uwagi na drzewa, których w Puszczykowie nie brakuje. W której części Puszczykowa mieszkasz i czy kierunek na Śrem masz otwarty.
  Niewątpliwie nie można zastosować u Ciebie żadnych anten z szerokopasmowymi wzmacniaczami, gdyż będą przesterowane bardzo silnym sygnałem analogowego TVP2 na k.27. Szczególnie NIE WOLNO stosować tanich anten siatkowych o "gigantycznym zysku".
  Na stronie www.dipol.com.pl masz sporo materiałów i anten. Generalna zasada to dobór możliwie najmniejszej anteny o parametrach pozwalających na prawidłowy odbiór bez konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych elementów typu wzmacniacze i tłumiki.
  To "podobno" działa już od ponad roku i nie jest to próbne nadawanie a normalna emisja. TVN jak wiesz jest nadawany z Piątkowa w analogu, wobec czego należałoby zainstalować zestaw anten dla Śremu i Piątkowa oddzielnie. Do tego sygnał Piątkowa jest bardzo słaby i z kierunku przeciwnego do Śremu. Dlatego radzę zainteresować się DVB-T ze Śremu gdzie w jednym multipleksie jest nadawane 7 programów.
  http://radiopolska.pl/wykaz/pokazdv_stacja.php?pid=68

  0