Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRS4672EU nie wypompowuje wody

29 Lip 2009 11:18 6733 2
  • Poziom 12  
    Po zdjęciu węża odpływowego z syfonu są wyraźne objawy jego zapchania (brak drożności zarówno do jak i od pompki). Jak usunąć zanieczyszczenia nie dokonując niepotrzebnego demontażu zmywarki?
  • Poziom 22  
    Jeśli słychać, że pompa pracuje to masz zapchany układ odpływu.Musisz rozebrać zmywarkę - Odkręć lewy bok i sprawdź wąż spustu, jak wszystko czyste to znajdź pompkę i sprawdź czy nic do niej nie wpadło.
    To na początek.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Dzięki za podpowiedź. W międzyczasie zdjąłem lewy bok i na wyjściu pompki stwierdziłem niedrożność odpływu. Dostępu do skrzydełek pompki od strony wewnętrznej nie ma i trudno stwierdzić czy jest zablokowana. Symptomatyczne w tej usterce jest to, że ostatnie mycie było O.K., a zmywarka jedynie nie odprowadziła czystej wody po płukaniu. Wnioskuję, że w układzie spustowym wytworzył się korek z tłuszczu, przez który gorąca woda przechodzi, a zimna powoduje jego zestalenie i zatkanie. Wątki o takim zachowywaniu się zmywarki na tym forum jest więcej. Zdobyłem preparat do przemywania zmywarek i dzisiaj chyba udrożnię odpływ. Swoją drogą chciałbym wiedzieć jaki jest dostęp do wirnika pompy.
    Pozdrawiam.

Dodano po 5 [godziny] 51 [minuty]:

Zmywarka działa!
    Wniosek: Jeżeli po zmywaniu w brodziku pozostaje czysta woda, to oznacza, że w układzie jest smalec i należy się go pozbyć. W handlu jest specjalny preparat w buteleczce, która posiada zawór otwierający się pod wpływem temperatury, uwolniony płyn skutecznie usuwa tłuszcz. Wtedy wystarczy włączyć pralkę z podgrzewaniem 50 - 60 stopni i po problemie. Kończę wątek i dziękuję za uwagę.