Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio z wyjścia słuchawkowego na dużą odległość

29 Lip 2009 13:30 1593 5
  • Poziom 26  
    Witam
    Mam do rozwiązania pewien problem i nie wiem czy to co wymyśliłem zda egzamin. Mam do zbudowania system nagłośnienia w hotelu. Głośniki ma zasilać wzmacniacz 4-strefowy MA-4075. Problem polega na tym, że źródłem dźwięku dla tego wzmacniacza ma być miniwieża oddalona od niego o kilkadziesiąt metrów. Moje pytanie brzmi : czy podłączenie wejść tego wzmacniacza (normalnie podłączanych do wyjść liniowych audio innego sprzętu) do wyjścia słuchawkowego zwykłej miniwieży kilkudziesięcio metrowym przewodem (zwykły taki jak np kilkumetrowe przedłużacze audio jack-jack) zda egzamin? (czy nie będzie za cicho i niewyraźnie). Lub inaczej : czym różni się wyjście liniowe audio od wyjścia słuchawkowego? (nie mogę znaleźć jakiejś ogólnej specyfikacji typowego wyjścia liniowego).

Do moderatora : nie znalazłem odpowiedniejszego działu, w razie czego proszę o przeniesienie gdzie trzeba.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    No jest to jakieś rozwiązanie. Wygląda na to że wiesz co mówisz :) więc podpowiedz jakiś konkretny model w obie strony, tzn. wzmacniacz nie ma wejść XLR tylko liniowe więc oprócz di-boxów (stereo?) przy tych 4 wieżach przydałoby się coś w drugą stronę przy wzmacniaczu. Szukałem w sieci takich urządzeń ale nic konkretnego (w sklepie z cenami, z pewnością tego że będzie) nie znalazłem. Jakim kablem ewentualnie to ciągnąć? pewnie drogim?
  • Poziom 26  
    Problem w tym, że ta "większa odległość" to nie jest drugi pokój tylko drugie lub trzecie piętro, i takie próby są praktycznie niemożliwe, gdyż położony kabel powinien być tym docelowym. I właśnie dlatego się pytam, żeby mieć pewność, że to co zrobię będzie działało prawidłowo, bo ewentualne późniejsze zmiany będą już bardzo kosztowne.