logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Głośniki o symbolu 5YD-BK133/F-4

RazeR991 29 Lip 2009 18:09 1257 2
REKLAMA
  • #1 6835378
    RazeR991
    Poziom 9  
    Witam. W niedalekiej przeszłości kupiłem głośniki o symbolach 5YD-BK133/F-4 . Nieznanej firmy. Do tej pory nie mogę rozpracować kto wyprodukował te głośniki :cry:
    Wyglądają następująco:
    Głośniki o symbolu 5YD-BK133/F-4

    Wymiary głośnika:
    Średnica całkowita : 145mm
    Średnica membrany : 125mm
    Średnica magnesu : 70mm
    Grubość magnesu : 23mm
    Średnica cewki : 24mm

    Jeśli coś jeszcze będzie proszę pisać. Nie znam się za bardzo na sprzęcie audio

    Z tych głośników planuję zrobić kolumną centralną. Oczywiście nie jakąś hiper, super wypasioną ale taką aby zagrała przyzwoicie.
    Moja propozycja wymiarów:
    54 - szerokość
    19 - wysokość
    19 - głębokość

    oczywiście do tego zestawu dojdzie głośnik wysokotonowy.
    Mam jeszcze jeden problem przeglądając różne kolumny centralne na których staram się wzorować. Zauważyłem, że mają różnie zamieszczony tunel bass reflex ( lub w ogóle go nie mają ) . Gdzie radzicie zamontować ten tunel??? Z przodu czy może z tyłu???

    Proszę o pomoc w odnalezieniu producenta i parametrów tych głośników.

    Pozdrawiam, Michał
  • REKLAMA
  • #2 6842486
    Tremolo
    Poziom 43  
    jakaś manufaktura w Chinach. Parametry nieznane. W przypadku głosników na kolumnę centralną, popularna jest obudowa zamknięta. Zwrotnica oczywiście na słuch z pomiarami. Mogła by być od biedy 1-ego rzędu - w układzie D'Appolito.
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #3 6844208
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Tremolo napisał:
    Parametry nieznane. W przypadku głosników na kolumnę centralną, popularna jest obudowa zamknięta.


    Pokuszę się o stwierdzenie, że nawet bardzo wskazana. Jak Kolega wyżej napisał parametry są nieznane i jestem przekonany że ich nigdzie nie znajdziesz. Najbezpieczniej obudowa zamknięta, kolumny centralne w większości modeli posiadają pasmo przenoszenia zaczynające się od 65 - 70 hz... Więc nie rób b-r, nie ma sensu. Pozdrawiam
REKLAMA