Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adioline 5100 dlaczego nie wyswietla nr.tel. dzwoniącego.

29 Jul 2009 18:24 2092 7
  • Level 21  
    Zainteresowanych proszę o pomoc.Telefon DEC Aaudiline 5100 nie wyswietla nr.Clip. dzwoniacego.Załozyłem Neostrade z telewicja,telefonem i internetem.Co nalezy zrobic żeby wyswietlał nr.Clip.Mam drugi telefon z Faxem i numery sie wyswietlają.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 14  
    Czy masz wykupioną usługę - prezentacje numerów w TP SA .
  • Helpful post
    Level 38  
    Tedi30 wrote:
    Zainteresowanych proszę o pomoc.Telefon DEC Aaudiline 5100 nie wyswietla nr.Clip. dzwoniacego.Załozyłem Neostrade z telewicja,telefonem i internetem.Co nalezy zrobic żeby wyswietlał nr.Clip.Mam drugi telefon z Faxem i numery sie wyswietlają.

Na to pytanie powinieneś sobie sam odpowiedzieć. Czy ten telefon Dec przestał wyświetlać numery po założeniu neostrady? czy po odłączeniu telewizj internetu i faksu już zacznie wyświetlać numery clip. I sprawdź czy Aaudiline Przyjmuje usługę clip w systemie DTMF czy FSK, powinno być FSK.
  • Level 21  
    Telefon jest wpiety przed modemem tak jak rok wstecz i nie powinno to chyba mniec wpływu tak misie wydaje.Dzialał przez rok i było OK.Jak to sprawdzic czy jest mozliwosc w tym telefonie zablokowania w Menu nr.Clip Może cos zaprogramowałem.Mam instrukcje w jezyku niemieckim moze ktos ma po polsku chociaż ten kawałek instrukcji na temat korzystania z nr.Clip i jak to działa.Opcja jest wykupiona Bo na tel.z faxem jest dobrze.Pozdrawiam!!!!!!! Ps.Mieszkam w bloku i to sa dwa dobre telefony o zasięku 400m Zbezposrednim klawiszem odsłuchania wiadomosci itp.szkoda by wyrzucać
  • Helpful post
    Moderator
    Sprawdź ustawienia czasu systemowego w aparacie. W niektórych aparatach jest to istotny parametr. Na wszelki wypadek reset całości urządzenia nie zaszkodzi...
    Swego czasu miałem podobny problem i po zresetowaniu aparatu wystarczyło na niego zadzwonić, pobrał sobie godzinę systemową i pokazuje numer.
  • Level 21  
    Mógłbyś podać jak zrobić reset tego modelu,nie ma dziurki do resetu i w opisie chociaż jest po niemiecku nie zalazłem resetu.Jeżeli to tajemnica podaj na PW.Wiadomości odczytuje i podaje dzień i godzinę o której ktoś sie nagrał ale masz racje ,że jak zrobię reset tel. to może powróci CLIP.Pozdrawiam!
  • Helpful post
    Moderator
    Nie znam tego urządzenie ani nie mam manuala. Jeżeli w nagranych wiadomościach jest podawana godzina nadejścia informacji i do tego nie aktualizujesz czasu systemowego przy zmianie czasu na letni/zimowy to znaczy że urządzenie pobiera prawidłowo z CLIP-a.
    Urządzenie nie musi mieć dziurki do resetu, może to mieć z polecenia systemowego.
    Sprawdź czy w menu ustawień nie ma czegoś takiego jak długość numeru odbieranego. Być może host centrali zmienił format/długość numeru wysyłanego do abonenta (w związku ze zmianami w numeracji) dlatego te problemy.
  • Level 21  
    Okazało się że przyczyna była wilgoć na gumkach dosłownie krople.Mieszkam w bloku z płyt betonowych i to sa efekty dajac do serwisu poniusł bym pewnie dość duże koszty bez ingerencji serwisu w układ elektroniczny.Spostrzegłem ,że niektóre klawisze trzeba było długo trzymać by weszła funkcja.Wysuszyłem i jest dobrze.Czy jest spraj lub inny sirodek poprawiający kontakt gumek.Pozdrawiam!!!