Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter przestał palić silnik minarelli

szymx4 29 Lip 2009 20:40 4072 9
  • #1 29 Lip 2009 20:40
    szymx4
    Poziom 11  

Od początku . Skuter palił normalnie i jezdził zostawiłem go na godzine i już mi nie zapalił. Co się stało. Nawed jak wlewam paliwo do cylindra to nie chwyta. Iskra jest niebieska, paliwo płynie przez przewody, gaźnik czyściłem ze 4 razy co się z nim stało ???

0 9
  • #2 29 Lip 2009 21:00
    krzysieg
    Poziom 25  

A kompresja jest dobra ?
    Gumowy kruciec gaźnika nie jest popękany ?
    czyściłeś filtr powietrza ?

0
  • #3 30 Lip 2009 07:35
    szymx4
    Poziom 11  

kompresja jest , kruciec jest gumowy sprawdze czy nie popenkany, a filtr powietrza czyściłem przedwczoraj

0
  • #4 30 Lip 2009 08:53
    kortyleski
    Poziom 41  

Podmień świecę, to że na powietrzu daje iskrę to nie znaczy że da ją w cylindrze. Jeśli podlany na tłok nie pali to tylko układ zapłonowy.

0
  • #5 30 Lip 2009 12:20
    szymx4
    Poziom 11  

Kupiłem nowa świece i chodzi. Nie mogę ustawić gaźnika, gdy puszcze gaz to silnik gaśnie. Jeżeli wyreguluje go tak aby nie gasł to w ogóle niema mocy, jak to naprawić.

0
  • #6 30 Lip 2009 22:18
    kortyleski
    Poziom 41  

Prawidłowo wyregulować gażnik....

0
  • #7 31 Lip 2009 14:02
    szymx4
    Poziom 11  

Ale jak ?
    Gdy wyreguluje go żeby nie gasnął, skuter w ogóle niema mocy.

0
  • #8 01 Sie 2009 07:13
    krzysieg
    Poziom 25  

Cytat:
    Najlepiej oddaj do serwisu... Żeby na prawde porządnie wyregulować gaźnik trzeba mieć troche wprawy gdyż musiałbyś dobrać odpowiednią dawke powietrza i paliwa i na oko sam tego nie zrobisz...

Tam jest tylko jedna śrubka do regulacji mieszanki ,jest słabszy bo zwiększyłeś dopływ powietrza jednocześnie zmniejszając ilość benzyny przez odkręcenie tej śrubki .
    Jeśli ustawisz tak żeby miał moc, to zwiększenie obrotów żeby nie gasł jest banalnie proste -rozumiem że jak dodasz troszkę gazu to już nie gaśnie ?
    Kręcisz złą śrubką .
    Tam gdzie dochodzi linka gazu powinna być śrubka od podwyższania przepustnicy dokręć ją trochę to jest prawie to samo jak naciąganie linki tylko precyzyjniej można ustawić .

0
  • #9 01 Sie 2009 20:44
    szymx4
    Poziom 11  

Takie banały kak podnoszenie przepustniocy to ja wiem od przedszkola. Nawed jak ją podniose do tak że skuter prawie już ciągnie to obroty powolutku spadają aż zgaśnie. Trwa to ok 1min.

0
  • #10 02 Sie 2009 10:13
    kortyleski
    Poziom 41  

Niewłaściwie wyregulowana ilość powietrza na wolnych obrotach. Są dwie śrubki, jedna to podparcie przepustnicy, druga odpowiada za ilość mieszanki na wolnych, gdy dysza główna jeszcze nie pracuje.

Dokręć ja do oporu, odkręć o koło pół obrotu, odpal silnik "z gazem" i regulując podparcie przepustnicy ustaw wolne. Później już tylko kosmetyka po nagrzaniu.

P.S. Ssanie elektryczne domyka?

0