Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter przestał palić silnik minarelli

29 Lip 2009 20:40 4240 9
 • Poziom 11  
  Od początku . Skuter palił normalnie i jezdził zostawiłem go na godzine i już mi nie zapalił. Co się stało. Nawed jak wlewam paliwo do cylindra to nie chwyta. Iskra jest niebieska, paliwo płynie przez przewody, gaźnik czyściłem ze 4 razy co się z nim stało ???
 • Poziom 25  
  A kompresja jest dobra ?
  Gumowy kruciec gaźnika nie jest popękany ?
  czyściłeś filtr powietrza ?
 • Poziom 11  
  kompresja jest , kruciec jest gumowy sprawdze czy nie popenkany, a filtr powietrza czyściłem przedwczoraj
 • Poziom 11  
  Kupiłem nowa świece i chodzi. Nie mogę ustawić gaźnika, gdy puszcze gaz to silnik gaśnie. Jeżeli wyreguluje go tak aby nie gasł to w ogóle niema mocy, jak to naprawić.
 • Poziom 11  
  Ale jak ?
  Gdy wyreguluje go żeby nie gasnął, skuter w ogóle niema mocy.
 • Poziom 25  
  Cytat:
  Najlepiej oddaj do serwisu... Żeby na prawde porządnie wyregulować gaźnik trzeba mieć troche wprawy gdyż musiałbyś dobrać odpowiednią dawke powietrza i paliwa i na oko sam tego nie zrobisz...

  Tam jest tylko jedna śrubka do regulacji mieszanki ,jest słabszy bo zwiększyłeś dopływ powietrza jednocześnie zmniejszając ilość benzyny przez odkręcenie tej śrubki .
  Jeśli ustawisz tak żeby miał moc, to zwiększenie obrotów żeby nie gasł jest banalnie proste -rozumiem że jak dodasz troszkę gazu to już nie gaśnie ?
  Kręcisz złą śrubką .
  Tam gdzie dochodzi linka gazu powinna być śrubka od podwyższania przepustnicy dokręć ją trochę to jest prawie to samo jak naciąganie linki tylko precyzyjniej można ustawić .
 • Poziom 11  
  Takie banały kak podnoszenie przepustniocy to ja wiem od przedszkola. Nawed jak ją podniose do tak że skuter prawie już ciągnie to obroty powolutku spadają aż zgaśnie. Trwa to ok 1min.
 • Poziom 42  
  Niewłaściwie wyregulowana ilość powietrza na wolnych obrotach. Są dwie śrubki, jedna to podparcie przepustnicy, druga odpowiada za ilość mieszanki na wolnych, gdy dysza główna jeszcze nie pracuje.

  Dokręć ja do oporu, odkręć o koło pół obrotu, odpal silnik "z gazem" i regulując podparcie przepustnicy ustaw wolne. Później już tylko kosmetyka po nagrzaniu.

  P.S. Ssanie elektryczne domyka?