Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane rok 2002 nie pokazuje km ani prędkości

tk schemat 29 Jul 2009 23:47 6829 5
    tk schemat
    Level 2  
    Witam.Mam problem z Meganą a mianowicie chodzi o prędkościomierz.Poprostu nie działa a nie ma błędów w pcm ani w abs.Auto nie posiada czujnika prędkości na skrzyni więc czyta z abs'u.Miał może ktoś już przyjemność rozpracowania tego.Licznik km nie nabija przebiegu
    maniek2591
    Level 19  
    Mialem to samo w renault thalia i uszkodzony byl licznik
    hyper2000
    Level 17  
    Sprawdź złącze z prawej strony na podszybiu. Chyba biała kostka.
    Pozdrawiam.
    snozer
    Level 17  
    Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora
    marken
    Level 1  
    Witam
    Jak dobrze pamiętam to przy skrzyni biegów jest "impulsator" i przeważnie on jest winny.

Pozdrawiam