Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane rok 2002 nie pokazuje km ani prędkości

tk schemat 29 Lip 2009 23:47 5842 5
  • #1 29 Lip 2009 23:47
    tk schemat
    Poziom 2  

Witam.Mam problem z Meganą a mianowicie chodzi o prędkościomierz.Poprostu nie działa a nie ma błędów w pcm ani w abs.Auto nie posiada czujnika prędkości na skrzyni więc czyta z abs'u.Miał może ktoś już przyjemność rozpracowania tego.Licznik km nie nabija przebiegu

2 5
  • #2 31 Lip 2009 00:03
    maniek2591
    Poziom 19  

Mialem to samo w renault thalia i uszkodzony byl licznik

3
  • #3 31 Lip 2009 21:15
    genek1000
    Poziom 29  

Czy chodzi o starą megane I ph2, czy o Megane II?

0
  • #4 06 Sie 2009 00:00
    hyper2000
    Poziom 16  

Sprawdź złącze z prawej strony na podszybiu. Chyba biała kostka.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 23 Sie 2010 23:35
    snozer
    Poziom 17  

Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora

0
  • #6 24 Sie 2010 22:17
    marken
    Poziom 1  

Witam
    Jak dobrze pamiętam to przy skrzyni biegów jest "impulsator" i przeważnie on jest winny.

Pozdrawiam

1