Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi B4 cabrio 2,8 V6 problem z silnikiem i skrzynią automat

30 Lip 2009 00:31 5122 12
  • Poziom 16  
    witam Audi b4 cabrio 96r 2.8 V6 automat mam taki problem z błędami i nie wiem co już zrobić żeby sie ich pozbyć.Auto jest mulaste jak by miało może z 100 koni a skrzynia wariuje na desce wskaźników świeci sie cały czas 61 dodam ze juz takie auto kupiłem.Po sprawdzeniu vagiem okazało sie:

silnik

18020 - P1612 - ECM – niewłaściwie zakodowane A
    35-00

01119 Sygnał pozycji transmisji – zasięgu biegów
    27-00

skrzynia

00293 P0705 Wielofunkcyjny przełącznik zakresu transmisji – usterka (wyjście PRNDL) (F125) 25-00

dodam że czujnik zmieniłem na nowy z serwisu (200zł)
    i dalej jest tak samo okablowanie ok sprawdzałem po sam sterownik sterownik po przelutowaniu cos poprawił swoje działanie i czasem pozwoli na skasowanie błędu i skrzynia chodzi w miarę normalnie redukuje itp ale za to na D niema żadnego biegu vag pokazuje stan dzwigni że jest na N a na pozycji N też jest N .A i autem wtedy na na Drive nie pojedzie ale na 3,2,1 juz tak jak wyskoczy znów błąd to mam cały czas pozycje dżwigni D bez względu na jej położenie i skrzynia nie chce redukować i szarpie.I podczas kasowania pojawia sie błąd 00811 System nie gotowy do aktywacji. i czy normalne jest ze po jak skomunikuje sie z skrzynia to tam gdzie jest soft code czy jakoś tak mają być tylko zera?
    Może to trzeba jakoś za adaptować ,zakodować tylko nigdzie nie mogę znaleźć o tym ani słowa
    pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    czujnik przy skrzyni jest szkodzony z f125 wymontuj sprubuj przeczyscic i zobacz tam gdzie linka idzie z dolu
  • Użytkownik obserwowany
    A jakie masz kodowanie silnika ?
    Pewno szytte autko z kilku.
    Masz vag to zczytaj .
    Skrzynia 4 biegowa?
  • Poziom 16  
    witam czujnik w skrzyni NOWY 200zł z serwisu. a kodowaniem to jest tak

kodowanie skrzyni 00000

kodowanie silnika 04034

skrzynia 4 biegowa

szukając na necie właśnie o kodowaniu znalazłem o kodowaniu ale do A4 i z całkiem innym silnikiem, xx?xx tu gdzie jest "?" ma być uwzględniona skrzynia i dla skrzyni automatycznej ma być "6" nie wiem czy tak właśnie jest z tym modelem i nie znam pinu do sterownika żeby sie zalogować. no i ten uporczywy błąd na skrzyni.
  • Użytkownik obserwowany
    Kolego oddaj do warsztatu gdzie maja przyżądy i wiedzę to jest chwila i po krzyku.
  • Poziom 16  
    to się dużo dowiedziałem oddaj do warsztatu.Po to jest forum żeby się wspierać podałem błędy sprawdziłem instalacje kupiłem czujnik.A o kodowaniu każdy mówi a nie potrafi określić czy jest dobre a w warsztacie G wiedzą bo auto sie tam wystało i nic czekam na jakieś konkrety
  • Użytkownik obserwowany
    I 0 postępów, kasa wydana.
  • Poziom 16  
    romoo możesz już nie zabierać głosu nic nie wnosisz do tematu a kasa moja jak Ci szkoda to trudno

Kolega Romoo dał dobrą radę. Widać, że nie masz wiedzy aby zrobić, sprawdzić poprawnie kodowanie. Dobry warsztat upora się z problemem w godzinę. Kolejną Twoją wypowiedź w tym stylu nagrodzę ostrzeżeniem! Proszę pisać w dziale "Samochody Początkujący". Proszę także zapoznać się z regulaminem i poprawić temat. Przenoszę do "Samochody Początkujący".[mod="Pawel wawa"]
  • Użytkownik obserwowany
    To kto Ci podpowie - diodopodłączacze?

A w ogóle to se pin skom(bin)uj i wtedy sobie zmienisz kodowanie .
    Czy ja jestem hamski?? Nie wydaje mi sie.
  • Użytkownik obserwowany
    Panowie jak macie jakiś problem ze sterownikiem skrzyni biegów to skontaktujcie się ze Zbyszkiem on wam wszystko wytłumaczy i oczywiście naprawi , koleś jest konkret . Jego strona www.zmserwis.pl lub tel. 0608837602 . Ja do niego przyjechałem autem i po zweryfikowaniu stwierdził uszkodzenie sterownika oczywiście zdjął naprawił założył i fura jak nowa . Przestały mnie wkońcu wkurzać migające wszystkie kontrolki biegów.
  • Poziom 12  
    Zmień kodowanie skrzyni na 00011. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    W dniu 6 stycznia przytoczyło się do mnie identyczne auto jak piszesz. Sprzedałeś je? Zgodność modelu i rodzaju usterki mało prawdopodobna.
  • Poziom 16  
    nie sprzedałem, czekam na wiosne, może jak się zrobi cieplej to się za nie zabiorę. Bylem w kilku warsztatach ale każdy chce skrzynie robić i cenami mnie dołuje. Raz mówią że skrzynia, raz ze sterownik do niej, a niektórzy, ze jedno i drugie. W sumie to nie bardzo mam pomysł jak się zabrać za to auto.
    Pozdrawiam.