Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1.6 16V lusterka wsteczne

malina242 30 Lip 2009 07:16 6321 5
  • #1 30 Lip 2009 07:16
    malina242
    Poziom 16  

Witam.Mój problem polega na tym że kilka dni temu kupiłem Renaulta Megane 1.6 16V z 1998roku i wszystko było z nim w porządku aż do wczoraj,otóż rano gdy chcialem go odpalic to nie dalem rady.Ale od początku.Najpierw zorientowałem sie że nie moge go otworzyć pilotem więc zrobiłem to kluczykiem,pomyślałem że może akumulator padl,i po włożeniu kluczyka do stacyjki nic nie zadziałało,wiec otworzylem maske i zobaczyłem że plusowa klema jest luźna.Po jej przykręceniu centralny z pilota nadal nie działał(przycisk w srodku od centraln ego zamyka i otwiera).Na desce rozdzielczej powoli mruga dioda od immo lecz po przekręceniu kluczyka zaczyna szybko mrugać ale żadna kontrolka sie nie zapala.Dodam iż nie wiem czy to jest pilot na podczerwień czy radiówka i wiem że pompa paliwa chodzi.Może jest ktoś w stanie mi pomóc??????Pozdrawiam

0 5
  • #2 30 Lip 2009 10:42
    morus12
    Poziom 11  

Ta kontrolka to chyba kod błędu. Poszukaj coś o kodach błędów. Z tego co pamiętam trzeba policzyć ile mrugnie. Kluczyk spróbuj przez szybę celować kluczykiem w lusterko wsteczne w samochodzie, nad nim jest czujnik.

Wiem że Megane 97 Coupe ma kluczyk na podczerwień.

Na forum panuje zasada, nie wiem - nie piszę!!! Po co zamieszczasz takie bzdury?
    Następnym razem będzie ostrzeżenie.[mod="Pawel wawa"]

2
  • #3 30 Lip 2009 11:26
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Autor postu niech użyje funkcji szukaj, było pisane na ten temat kilkanaście razy. Proszę też swoje posty zamieszczać w dziale "Początkujący Serwisanci"

0
  • #4 02 Sie 2009 16:11
    malina242
    Poziom 16  

Zdjąłem w kompie immo i auto odpala ale nadal nie działa deska rozdzielcza.Nie działają:prędkościomierz,obrotomierz oraz kontrolki.Działają tylko kontrolki od kierunkowskazów i świateł długich i żadna inna.

0
  • #5 05 Sie 2009 23:22
    hyper2000
    Poziom 16  

Sprawdź złącze elektryczne obok akumulatora, a dokładniej 2 złącza.
    1 koloru białego a drugie większe z bezpiecznikami koloru czarnego.
    W tych modelach często te złącza były skorodowane i występował podobny problem. Bo akumulator mam nadzieję jest sprawny.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 06 Sie 2009 07:23
    malina242
    Poziom 16  

akumulator jest jak najbardziej sprawny ponieważ auto odpala.Wczoraj siedziałem nad nim do nocy i zrobiłem:).Podłaczałem drugi licznik i nic aż w końcu dobrałem sie do skrzynki z bezpiecznikami i po rozebraniu znalazłem spaloną ścieżke,wiec ją polutowałem i wszystko wróciło do normy.temat uważam za zamknięty.

0