Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
IGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Siemens HB6021 problem z programatorem

kuba_k_44 30 Jul 2009 11:37 3223 6
    kuba_k_44
    Level 12  
    Witam!
    Po ostatnich burzach i awarii zasilania w mojej okolicy wystąpił problem z programatorem piekarnika. Objawia się tym, że programator jest w permanentnym stania programowania, migają 3 czerwone lampki wyboru programu, mimo, że pokrętła od programatora ustawione są w pozycji "0".
    Nie pomaga długotrwałe 24h odłączenie od zasilania. Czy istnieje dla tego programatora procedura "resetująca"? Czy też sądzicie, że jest to uszkodzenie które wymaga wymiany całego modułu programatora?
    Pozdrawiam wszystkich,
    Krzysztof
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
    alfa_romeo
    Level 13  
    W/g mnie jest to uszkodzenie procesora. Są one bardzo podatne na uszkodzenia przepięciowe i stąd "dziwne" zachowanie programatora.
  • IGE-XAO
    kuba_k_44
    Level 12  
    A może ktoś posiada serwisówkę lub schemat elektryczny tego piekarnika. Bardzo cenna byłaby dla mnie informacja o oznaczeniu katalogowym tego modułu - mógłbym może poszukać czegoś z odzysku.
  • Helpful post
    mrhari
    Moderator of Home appliances
    Numer części to 080974. Schematu niestety brak. :(
    kuba_k_44
    Level 12  
    mrhari wrote:
    Numer części to 080974. Schematu niestety brak. :(

Serdeczne dzięki za numer. Jeżeli posiadasz jakąkolwiek dokumentację, to proszę sprawdź, czy istnieje może coś mogącego przypominać "reset": czy to z klawiatury, czy też może coś oznaczone na module. Wciąż żyję nadzieją, że może uda się zreanimować mój programator (bo zegar, przekaźniczki wszystko działa). Wymiękłem, gdy zadzwoniłem do serwisu Siemensa - koszt nowego programatora to ponad 1900PLN!!!
    Czy wspomniana przez Ciebie część, to sam programator, czy też cały moduł z zegarem i wyświetlaczem, a może nawet z klawiaturą?
    Czy zna ktoś miejsca w Internecie, które warto przeszukać by znaleźć poszukiwaną przeze mnie część?
    mrhari
    Moderator of Home appliances
    Niestety nie ma żadnego resetu dla tego sprzętu. To dosyć leciwa konstrukcja z przełomu lat 80 i 90 tych i nie wiem czy warto inwestować tyle kasy w naprawę tego sprzętu.
    kuba_k_44
    Level 12  
    mrhari wrote:
    ... i nie wiem czy warto inwestować tyle kasy w naprawę tego sprzętu.

Zgadzam się, że wydać 1900PLN nie warto. Ale chcę poświęcić trochę czasu i spróbować naprawić z kilku powodów:
    1. Piekarnik mam zabudowany w masywie dębowym i nie wiem, czy nowe piekarniki będą pasować wymiarowo. Przebudowa masywu dębowego raczej nie wchodzi w grę.
    2. Ja i żona jesteśmy przyzwyczajeni do obsługi tego piekarnika. Poza tym każdy piekarnik trzeba "wyczuć", by w nim dobrze piec. Na to trzeba czasu. Obecny jest już dobrze opanowany, a na nowym trzeba by eksperymentować na nowo.
    3. W trakcie rozmowy z serwisem Siemensa, powiedziano mi, że ten piekarnik posiada 5 luster termicznych, co lokuje go w klasie "Mercedes". Obecnie już nie produkuje się piekarników z taką ilością luster, tzn tak dobrych. Jest to cytat z rozmowy, a ja domyślam się tylko o co chodzi. Fakt faktem, że piekarnik jest super.
    4. Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć ten moduł ze szrotu, czyli demontażu złomowanych urządzeń. Myślę, że cena za moduł będzie przystępna.